Dağınık çocuklar için şeker gibi çözümler | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dağınık çocuklar için şeker gibi çözümler

Homify Homify
Flat in Tunbridge Wells Modern Çocuk Odası Bandon Interior Design Modern
Loading admin actions …

Dekorasyonunuz ne kadar özenli yapılmış olursa olsun kalabalıklardan kurtulamıyorsanız evinizden keyif almanız zorlaşabilir. Özellikle de çocuklu ailelerin en önemli sorunlarından biri kalabalıklardır. Nereye koyacağınızı bilemediğiniz onlarca çocuk eşyası evin bütün güzelliğini alıp götürüyorsa ve evin ufak yaramazı bu eşyaları toplamayı bir türlü öğrenemediyse çözümü daha kullanışlı bir çocuk odası dekorasyonunda arayabilirsiniz. Homify ekibi olarak bu yazımızda sizlere çocuk odaları için birbirinden güzel örnekler sunacağız. Yaratıcı depolama çözümleri ile dikkat çeken bu tasarımlardaki mobilyalar ilginizi çekebilir.

Çocuk odası dekorasyonunuz için farklı önerilere ihtiyacınız varsa “Çocuklarınızın bayılacağı 10 çocuk odası” başlıklı yazımızda daha fazla örnek bulabilirsiniz.

Birleşik mobilyalar

Kadıköy Tadilat Akdeniz Çocuk Odası Tadilat Firması Akdeniz
Tadilat Firması

Kadıköy Tadilat

Tadilat Firması

Üsküdar Tadilat Modern Çocuk Odası Tadilat Firması Modern
Tadilat Firması

Üsküdar Tadilat

Tadilat Firması

Birkaç mobilyanın bir arada tasarlandığı birleşik mobilyalar hem daha az yer kapladığı için hem de daha şık bir görüntüye sahip olduğu için tercih ediliyorlar. Ayrıca katlı yapıları nedeniyle çocukların da daha çok ilgisini çekiyor. Eğer çocuk odanız yeterince geniş değilse ve daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa bu tarz mobilyaları kullanabilirsiniz.

Dağınıklığa karşı en önemli kozunuz elbette depolama alanlarıdır. Çocuk odasında ne kadar çok ve kullanışlı depolama alanı olursa kalabalıktan kurtulmak da o kadar kolay olur. Peki daha fazla depolama alanı elde etmek için odayı dolaplarla doldurmaktan başka çözüm var mı? Elbette var. Bu örneklerde olduğu gibi yatakların ve kanepelerin altına tasarlanmış çekmeceler oldukça iyi bir çözüm. Üstelik kullanımı da kolay.

Raflar

Mobilyada Moda Fairytale Çocuk Odası Modern Çocuk Odası MOBİLYADA MODA Modern Ahşap Ahşap rengi
MOBİLYADA MODA

Mobilyada Moda Fairytale Çocuk Odası

MOBİLYADA MODA

Bu mobilyada bulunan raf ve çekmecelerin ne kadar kullanışlı olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Merdiven basamakları altına konumlanan çekmeceler ve onunla bütünleşik raflar hem alan tasarrufu hem de eşya tasarrufu sağlayacak özellikte. Böyle bir mobilyayı hazır olarak bulabileceğiniz gibi marangozlara sorarak daha ekonomik bir şekilde yaptırabilirsiniz de. 

Sepetler

Inspiration Modern Çocuk Odası Korbo Modern
Korbo

Inspiration

Korbo

Depolama alanı olarak kullanacak fazladan mobilya satın almak istemiyorsanız, çözümü daha ekonomik eşyalarda arayabilirsiniz. Örneğin bu dekorasyonda bulunan duvar sepetleri hem kullanım kolaylığı sağlayan hem de şık bir çözüm. Bu tip bir depolama çözümünü çocuğunuz da zevkle kullanabilir. Kitaplar, oyuncaklar ve hatta kıyafetler için bile kullanılabilecek bu sepetleri oldukça ucuza alıp monte ettirebilirsiniz.

Sandıklar

Flat in Tunbridge Wells Modern Çocuk Odası Bandon Interior Design Modern
Bandon Interior Design

Flat in Tunbridge Wells

Bandon Interior Design

Yetişkin yatak odalarında görmeye alıştığımız yatak arkası sandıkları çocuk odalarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle ahşap gibi doğal malzemelerden üretilen sandıklar hem kullanışlı hem de sağlıklı bir depolama çözümüdür. İçine oyuncaktan kıyafete, kitaplardan kalemlere kadar her eşyayı alabilen bu sandıkları çocuğunuz da rahatlıkla kullanabilir. Böyle bir depolama çözümü çocuk odası dekorasyonunuza şıklık da kazandıracaktır.  

Bol sayıda depolama alanı

Nursery Modern Çocuk Odası homify Modern
homify

Nursery

homify

Çocuk odasında bulunan depolama alanları ne kadar fazla olursa olsun kullanımı kolay olmadığı sürece pek işlevsel olmayabilir. Bu nedenle özellikle raf ve dolap gibi depolama alanlarını daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Büyük dolapların içlerini bölmelere ayırarak ya da rafları sevimli sepet ve kutularla çekmeceye çevirerek daha işlevsel çözümler üretmeniz mümkün. Böylece evin yaramaz çocuğunu da bu alanları kullanmaya daha kolay alıştırabilirsiniz. 

Çok yönlü mobilyalar

Long Crendon İskandinav Çocuk Odası MailenDesign İskandinav
MailenDesign

Long Crendon

MailenDesign

Aynı anda birçok amaç için kullanılabilen çok yönlü mobilyalar özellikle çozuk odaları için kurtarıcı olabiliyor. Hem masa hem de dolap ve çekmece olarak kullanılabilen bu renkli mobilya çok amaçlı mobilyalara güzel bir örnek. Üstelik böyle eşyaları çocuklar da severek kullanabiliyorlar. Evinizin kalabalıklarını görünmez etmek için en etkili yöntem bu tip mobilyalardır.

Bu çocuk odası örneklerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!