Dağınık bir yatak odası nasıl düzenlenir: 4 şahane örnek | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Dağınık bir yatak odası nasıl düzenlenir: 4 şahane örnek

Homify TR Homify TR
INTERIOR DESIGN FOR IMAR INSAAT Modern Yatak Odası ROAS ARCHITECTURE 3D DESIGN AGENCY Modern
Loading admin actions …

Yatak odaları evimizin içindeki en kolay dağılan odaların başında gelir. Bunun sebebi de uyanık olduğumuz saatlerde yatak odamızda çok az zaman geçirmemiz ve bu yüzden de bu odayı derli toplu tutmaya çok fazla vakit ayırmamamızdır. Özellikle mesaili çalışan ve evden çok erken saatlerde çıkanlar, giyinme telaşıyla pek çok kirli veya temiz kıyafeti rastgele sağa sola bırakabilir ve geç bir saatte işten döndüğünde ise bunları toparlamak için fazlasıyla yorgun olabilir. Doğrusu yoğun bir koşturmaca içinde yaşamaya çalışan şehir insanı için bu saydıklarımızın tümü son derece olağan ve insani durumlardır. Bu yüzden bu yazımızda dağınık bir yatak odasını nasıl düzenleyebileceğinize, nasıl derli toplu tutabileceğinize dair pratik fikirler için 6 örneği bir araya getirdik. Bu pratik fikirleri dikkate alırsanız daha zor dağılan ve dağıldığında da daha kolay toparlanan bir yatak odasına kavuşmanız hiç de zor olmayacaktır. 

Dolap yerine şifonyer

광교 서재형거실 홈스타일링(Kwanggyo APT) Modern Yatak Odası homelatte Modern
homelatte

광교 서재형거실 홈스타일링(Kwanggyo APT)

homelatte

Spor giyim artık hayatın her alanında ve hemen her türlü iş kolunda olağan karşılanıyor. Son derece ciddi ve koyu renkli iş kıyafetleri giyilmesini şart koşan işletmeler yavaş yavaş rahat ve spor giyimin çalışanlar için daha konforlu ve verimli bir çalışma ortamı yarattığının farkına varmaya başladılar. Bu yüzden pek çok kişi ütü gerektirmeyen, askıda durmak zorunda olmayan ve mümkün olduğunca pratik kıyafetleri tercih etmeye başladı. Eğer siz de gündelik yaşamınızda ve özellikle de işinizde bu türden spor kıyafetleri tercih ediyorsanız, o halde eski kıyafet alışkanlıklarına göre tasarlanmış ve zamanla bu hantal tasarımı norm haline gelmiş dev boyutlu gardroplara gerçekten ihtiyacınız olmayabilir. Kot pantolon, tişört, hırka, kazak ve buna benzer kıyafetleriniz çoğunluktaysa, koca bir dolap yerine makul boyutlarda ve pratik bir şifonyer kullanarak işe başlayabilirsiniz. Bu size yerden tasarruf sağladığı gibi çok sayıda çekmece ile kıyafetlerinizi kolayca sınıflandırmanıza ve bu sayede yatak odanızı hızla toplamanıza yardımcı olacaktır.

Yatağınızın üzerini dolap olarak kullanmayın

bedroom Modern Yatak Odası Derya Bilgen Modern

Üzerimizden çıkardığımız kıyafetleri hemen elimizin altındaki yatak üzerine bırakmak genellikle en sık yaptığımız hatalardan biridir. Bir süre sonra bu durum yatarken kıyafetleri bir kenara alıp kalkınca tekrar yatağın üstüne koymak şeklinde bir rutine dönüşür. Çok geçmeden dolabınızdaki kıyafetlerin yarısının yatağınızın üzerinde veya odaya dağılmış hale geldiğini görürseniz şaşırmayın. Bu yüzden yatağın üstüne kıyafet koymamayı alışkanlık haline getirmeniz derli toplu bir yatak odası için iyi bir başlangıç olacaktır.

Yatak odanızı başka amaçlar için düzenleyin

Yatak odamızda uyumak haricinde pek az vakit geçiririz. Bu odayı kolay dağıtmamızın sebeplerinin başında da bunun geldiğini en başta söylemiştik. O halde bu odayı bir parça daha kullanışlı hale getirerek bu durumu değiştirebiliriz. Yatak odanızda rahat bir koltuk, bir puf ve küçük bir kitaplıktan ibaret küçük bir okuma alanı oluşturursanız, hem yatmadan önce televizyon izlemek yerine kitap okumayı alışkanlık haline getirerek uyku kalitenizi arttırabilir, hem de bu güzel ortamı dağıtmamak adına daha kolay bir otokontrol sağlayabilirsiniz.

Karmaşaya meydan vermeyin

Modern Yatak Odası homify Modern

Yatak odalarında sıkça düşülen hatalardan biri de gereksiz yere çok fazla eşya kullanılmasıdır. Prensip olarak yatak odanızda belli bir amacı veya işlevi olmayan herhangi bir eşyayı tutmamalısınız. Her şeyden önce bu eşyalar toz tutmak suretiyle hava ve uyku kalitenizi düşürürler. Ayrıca işlevsiz eşyalar, acele içinde olduğunuz hallerde gözünüz dolap ya da çekmece gibi görünmeye başlayabilir ve her biri bir elbisenin yeri haline gelebilir. Tüm bunların önüne geçmek için sade ve pratik bir yatak odası dekorasyonu yapmalı ve bu tasarımı sonradan gereksiz eklentilerle bozmamalısınız.

Bu yatak odası fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!