Mutfağı yenilemenin 8 ekonomik yolu

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Mutfağı yenilemenin 8 ekonomik yolu

Aydin Sanli Aydin Sanli
Modern Mutfak Estudio .m Modern
Loading admin actions …

Mutfaklar evin en önemli bölümlerindendir ve evin diğer bölümlerine göre daha çabuk yıpranırlar. Yıpranmasanlar bile demode hale gelirler. İşte bu yüzden mutfak tadilatı önem kazanır. Ancak mutfak tadilatı masraflı olabilir. Zemini, duvarları, tezgahı, dolapları ve elektrikli cihazlar düşünüldüğünü masrafın epeyce kabarık olacağı düşünülebilir. Tadilatta iyi işçilik, iyi malzeme istendiği şart ama tüm bunların ötesinde en çok istenen şey masrafın düşük olması.

Birçok zaman tadilatta kullanılacak malzeme seçilirken iyi bir araştırma yapılmaz. O malzemeye alternatif olabilecek daha hesaplı başka malzemeler var mı bakılmaz. Oysa bu çok önemli bir basamaktır ve tadilata başlanmadan önce kullanılabilecek alternatif malzemeler ve fiyatlarıyla ilgili bir piyasa araştırması yapmakta fayda vardır. Bu yazıda sizin için bazı tavsiyelerimiz var.

Seramik kullanın

Kolonyal Mutfak homify Kolonyal

Mutfak tezgahı ve üst dolaplar arasında kalan bölümde çok farklı malzemeler kullanılabilir. Bu bölümde tezgahta olduğu gibi mermer ve granit de kullanılabilir ama bu maliyeti yükseltecektir. O yüzden daha ekonomik olan seramiği seçebilirsiniz. Üstelik son dönemdeki seramiklerde mermer ve granit efektli ürünleri de bulabilirsiniz. Peki seramiğe kime döşetmeli? İşte cevabı.

En ekonomik graniti seçin

Granit mutfak tezgahları, adaları ve hatta duvarlarında çok şık sonuçlar ortaya koyan bir malzeme. Ama granit pahalı bir malzeme. Ancak bu sizi umutsuzluğa sürüklemesin. Çünkü granitin çok farklı türleri ve kalite seçenekleri oluyor. Bu skaladan size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Mevcut dolapları yeniden kullanın

Modern Mutfak homify Modern

Mevcut mutfak dolaplarınızı boyayarak, ya da malzeme boyaya uygun değilse, eski dokunun üstüne farklı laminantlar kaplayarak kullanabilir ve tadilatı ucuza getirebilirsiniz.

Farklı ahşap seçenekleri

Ahşap pahalı diye bir algı olabilir ama hangi ahşap? Öyle farklı ağaç seçenekleri var ki, bunlardan doğru olanı seçerseniz, maliyeti düşürebilirsiniz. Örneğin çam hem hesaplı hem de dayanıklı bir ağaçtır.

MDF'yi keşfedin

Modern Mutfak homify Modern

Mutfak dolaplarınızda ahşap yerine MDF kullanabilirsiniz. Ağaç parçacıklarının preslenmesiyle oluşan MDF dayanıklı bir malzeme, üsteli üstü kaplamaya uygun ve ahşap görüntüsü alabiliyor.

Zemin döşemesi

Laminanttan, seramiğe, doğal taştan vinile kadar çok farklı zemin kaplama malzemesi var bunlardan doğru olanı seçerek tadilatta önemli bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Vinil malzemeler son derece ucuz olacağından toplam masrafı bir hayli düşürebilir.

Mozaik etkili seramikler

Seramik seçeneğini değerlendirirken, bu şekilde mozaik efekti olan seramikleri özel olarak değerlendirin. Bu tip seramikler mutfağınıza çok hoş bir etki katabilir.

Mikro beton tezgahlar

Mikro çimento şu anda inşaat endüstrisinin en popüler ve popüler olduğu kadar da hesaplı malzemesi. Mutfak tezgahınızda bu malzemeyi deneyebilirsiniz.

Mutfak zemininizi mi değiştireceksiniz? Bu yazıyı okuyun derim.

Bu mutfak yenileme fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!