Pırıl pırıl bir daireden işinize yarayabilecek 6 fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Pırıl pırıl bir daireden işinize yarayabilecek 6 fikir

Homify TR Homify TR
Modern Çocuk Odası homify Modern
Loading admin actions …

Parlak fikirlerin, tarihe geçen düşüncelerin, muazzam tasarımların ve unutulmaz eserlerin gökten zembille indiğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. En büyük düşünürler, en önemli sanatçılar ve eserleri hep yaşayacak tasarımcılar daima kendilerinden önce gelenlerden ilham almışlardır. Sanat, bilim, felsefe, teknoloji, tüm bunlar yalnızca kendilerinden önce gelenlerin taklit edilmesiyle çıkılan yollarda ilerleyebilmiştir. Bu yüzden kopya çekmekte aslında hiçbir sakınca olmadığı gibi sayısız yarar da vardır. Belki hatırlarsınız, okul yıllarından öğretmenlerimiz arasından kopya çekmeyi öneren, tavsiye eden bir hocamız olmuştur çoğumuzun. Belki pek çok öğretmen arasından yalnızca biri ama, en azından biri de olsa kopya çekmenin aslında öğrenmenin ve yeni bir şeyler yapabilmenin ilk adımı olduğunu keşfetmiştir. Kuşkusuz mimari, peyzaj ve dekorasyon gibi gündelik yaşam alanlarının tasarımıyla ilgili alanlar da bu genel kaideden farklı değiller. Hiçbir tasarımcı öncesiz ve başka hiçbir tasarımcının ürününden yola çıkmayan bir şey yapmıyor. Aksini iddia etmek eşyanın tabiatıyla çelişmek olurdu zaten. Bu yüzden siz de kendi evinizde yapacağınız düzenlemelerde veya yeni evinizin dekorasyonunda başka evlerden ediğindiğiniz fikirlerden sonuna kadar yararlanabilirsiniz. Zaten isteseniz bile bir fikri bire bir taklit etmeniz çok zordur. Büyük olasılıkla onu taklit etmeye çalışırken kendinizden de bir şeyler katacak ve ortaya özgün bir şeyler çıkaracaksınız. Bu yazımızın konusu olan eve bir de bu gözle bakın ve sizler için derlediğimiz parlak fikirlerden yararlanmaya çalışın. Emin olun çok başarılı sonuçlar alacaksınız. 

Yemek odası ve mutfak bir arada

Modern Mutfak homify Modern

Müstakil yemek odaları yeni nesil apartman dairelerinin pek çoğunda yer almıyor. Ortalama büyüklükleri iki oda bir salona kadar küçülen dairelerde zaten temel odalar ancak kendilerine yer bulabiliyor. Ama sırf bu yüzden yemek odanızdan vazgeçmek zorunda değilsiniz. Bir parça geniş bir mutfağınız varsa, bir bölümünü yemek odası olarak değerlendirebilirsiniz. Burada mutfağa atılmış basit bir masa ve birkaç iskemleden bahsetmiyoruz. Bu örnekte gördüğünüz gibi mutfağınızın içinde dört dörtlük bir yemek odası yaratmanız da pekâlâ mümkün.

Oturma odanız küçük diye şömineden vazgeçmeyin

Modern Oturma Odası homify Modern

Evimizi dekore ederken bizi en çok sınırlayan şey ne yeterince parlak fikirlerimizin olmaması ne de bütçe eksikliğidir. Aslında kendimizi en çok yine biz sınırlarız. Örneğin küçük bir oturma odasında şömineye yer olmadığını düşünürüz. Peki ama neden? Televizyonun altına yerleştirilen bu şömine, bu oturma odasında fiilen neredeyse hiç yer kaplamıyor, çünkü ölü bir alana yerleşmiş.

Panaromik bir çalışma odası

Modern Çalışma Odası homify Modern

Çalışma odalarında en çok ihtiyaç duyulan şey huzurlu bir çalışma ortamı ve bunu sağlayabilecek ilham verici detaylardır. Bunlar için büyük, çok ferah bir çalışma odanız olması gerekmez. Küçük bir odayı da çalışma odası yapabilirsiniz. Ama bu küçük oda evinizin tam köşesinde olur ve iki cephesi pencereyle kaplı olursa, işte o zaman tam anlamıyla ilham veren bir çalışma ortamınız olabilir.

Çocuk odasında gökkuşağı pırıltısı

Modern Çocuk Odası homify Modern

Çocuk odalarının nasıl olmaları gerektiğinden daha önce de çeşitli yazılarımızda söz etmiştik. Renkler ve ilham veren temalar çocuk odaları için çok önemlidir. Gökkuşağı teması da her yaştan çocuğunuz için son derece yararlı bir tema olabilir. 

Köşe lavabosu

Modern Banyo homify Modern

Banyonuzda hacim sıkıntısı çekiyorsanız bu fikir tam size göre. Lavabonuzu büyük bir banyo dolabının üzerine yerleştirip zaten küçük olan alanı iyice daraltmak istemiyorsanız bu örnekte olduğu gibi bir köşe lavabosu kullanarak ciddi anlamda yerden tasarruf edebilirsiniz.

Banyolar yeni bir renk: su yeşili

Modern Banyo homify Modern

Banyolarda genellikle beyaz, mavi ve zaman zaman da pembe, lavanta gibi renkler kullanılır. Son dönemde daha koyu renkli, hatta siyah ağırlıklı banyolar da görmekteyiz. Ancak su yeşili sık kullanılan bir banyo rengi değil. Ama sık kullanılmaması ne kadar güzel olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Su yeşilinin farklı tonları ve mozaik versiyonu ile donatılmış bu banyo da bunun güzel bir örneği.

Bu dekorasyon fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!