Küçük banyolarda yanlış kararlar

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Küçük banyolarda yanlış kararlar

Homify TR Homify TR
Gentry Home
Loading admin actions …

Gelin dürüst olalım: Küçük alanlar zaman zaman yalnızca estetik açıdan değil aynı zamanda fonksiyonellik kazandırmak için de ufak değişikliklere ihtiyaç duyarlar. Kent merkezinde bulunan apartman dairelerinde genellikle en küçük alana banyolar sahiptir ve banyonuzu daha geniş ve büyük hale getirebilmek için tek yöntem duvarların yıkılması değildir. Küçük değişikliklerle daha ferah banyo alanları oluşturabilirsiniz. Ama aynı şekilde küçük banyolarda alacağınız bazı kötü kararlar da banyonuzu daha dar ve kullanışsız bir hale sokabilir. Bugünkü yazımızda da küçük banyolarda alınan kötü kararları ele alacağız.

1- Havlular için raf ve dolaplar

Studio Duggan: modern tarz , Modern
Studio Duggan

​MORSHEAD MANSIONS

Studio Duggan

Banyolarda en çok ihtiyaç duyulan şey elbette havlulardır ve havluları depolamak için de ekstra dolap ya da raflara ihtiyaç duyarız. Ancak eğer minik bir banyo alanınız varsa ekstra raf kullanmak yerine havluları başka bir odada depolamak ve yalnızca kullanacağınız kadarını banyoda bulundurmak iyi bir fikir olabilir. Duvar nişleri de bu konudaki iyi fikirlerden biri.

2- Kare şeklinde banyo donanımları

Banyolarda kullanılan lavabo ve klozet ünitelerinin kare ya da dikdörtgen şekilli modellerden tercih edilmesi de sık yapılan hatalardan biri. Oval ve köşesiz tasarımlar küçük banyolar için çok daha uygun.

3- Desenlerin yanlış kullanımı

homify: modern tarz , Modern
homify

Bathroom Design

homify

Desen tercihleri özellikle küçük banyolarda çok büyük bir özenle yapılmalı çünkü küçük alanlarda büyük dizaynlar yapmak ve gereğinden fazla hareketli desenler kullanmak küçük banyoları olduğundan daha küçük ve dar gösterir.

4- Lavabonun yerleşimi

Wimbledon Modern Banyo LEIVARS Modern
LEIVARS

Wimbledon

LEIVARS

Lavaboların yerleşimi küçük banyoların görünümünü en çok etkileyen şeylerden biridir. Küçük banyolarda lavaboların köşelerde olması ve böylece fazla alan işgal etmemesi önemli.

5- Duş kapıları

Küçük banyolarda dışarı doğru açılan duşakabin kapıları kullanmak en yaygın kötü fikirlerden biri. Bunun yerine duş perdeleri kullanmak ya da sürgülü cam kapılar kullanmak işlevsel ve şık küçük banyolar yaratacaktır.

6- Kalabalık bir tasarım

St John's Wood Modern Banyo Patience Designs Modern
Patience Designs

St John's Wood

Patience Designs

Küçük banyolarda kozmetik ürünleri, deterjanlar ve bunun gibi nesneler için bol miktarda depolama alanına ihtiyaç duyarız ama bu alanı sağlamak için fazla dolap uygulamaları ile mobilya kalabalığı yaratmak ve yeteri kadar boş alan bırakmamak banyo dekorasyonunda yapılabilecek en kötü hatalardan biri.

7- Küçük bir ayna

Aynaların küçük alanları daha geniş göstermek konusunda mucizeler yarattığını biliyoruz. Küçük banyonuzun aynasını seçerken de küçük modellerden kaçınmanız ve olabildiğince geniş tasarımlar tercih etmeniz gerekiyor.

8- Standart lavabo üniteleri

Standart lavabo üniteleri genellikle geniş ve çok yer kaplayan modellerden oluşuyor. Bunun yerine özellikle dar banyolarda uzun ve ince şekilde uzanan dar lavabo modellerini kullanabilirsiniz.

9- Kullanışlı dolaplar

Modern Banyo homify Modern

Banyolarda kullanılan dolapların iç üniteleri ve fonksiyonel tasarımları oldukça önemlidir. Dolapların küçük de olsa iç haznelerinin geniş olmaları depolama alanlarınızın çok daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır.

10- Boş bırakılan tezgah altları

Hurlingham Studio Duggan Eklektik
Studio Duggan

Hurlingham

Studio Duggan

Banyo tezgahlarının altlarının yeterince değerlendirilmemesi de fonksiyonel açıdan oldukça kötü fikirlerden biri. Zaten atıl olan bu bölümleri depolama alanı ile doldurmak şart!

Bu yazımızı beğendiyseniz Her küçük evin ihtiyacı olan 10 mobilya parçası başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir. 

Bu küçük banyo fikirlerine sizin de ekleyecekleriniz var mı?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!