Kalabalık mutfaklarda işe yarayacak 8 parlak fikir | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Kalabalık mutfaklarda işe yarayacak 8 parlak fikir

umit atdağ umit atdağ
İskandinav Mutfak bypierrepetit İskandinav
Loading admin actions …

Mutfaklar ev hanımlarında en çok kullanılan, yemek hazırlığı yapılan, pişirilen yemeklerin servise hazırlandığı, yemek sonrası bulaşıkların  yıkandığı alanlardır. Bu nedenle evin en kalabalık odası mutfaklar olmaktadır.  Kalabalık mutfaklarda düzenin sağlanması, temiz görünmesinin sağlanarak estetik dekorasyonlara imza atılması oldukça zordur. Bu nedenle kalabalık mutfaklar için farklı fikirler geliştirilmeli ve mutfakların istenildiği gibi şık ve düzenli mutfaklar olması sağlanmalıdır. Homify kalabalık mutfak dekorasyonları sayfalarında yer alan ve kalabalık oldukları halde oldukça  zarif, şık ve düzenli olan mutfaklar dekore edilirken dikkat edilmesi gereken püf noktaları ile kullanılan yaratıcı fikirleri birlikte inceleyelim.

Pratik raf sistemleri

simplehuman: modern tarz , Modern
simplehuman

50.2cm pull-out organiser

simplehuman

Kalabalık mutfaklarda uygulanması gereken en önemli fikir pratik raf sistemleridir. Bu raf sistemleri ile mutfaklarınız da yer alan alanları en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Örnek mutfak dolabı verimli bir şekilde bölümlendirilerek raf sistemleri ile en ideal kullanım alanına ayrılmış. Bu alanlar mutfak ekipmanlarında doldurularak mutfakta kalabalık bir görüntü oluşması önlenmiş.

Çok amaçlı mutfak adaları

Mutfaklara yer alan mutfak adalarını çok amaçlı mutfak adaları şeklinde tercih ettiğinizde  mutfağınızın kalabalık görüntüsü daha estetik bir görüntü halini alacaktır. Örnek uygulama da olduğu gibi hem sık kullandığınız ekipmanlar ile yiyecekler elinizin altında olacak hem de mutfağını çok şık görünecektir.

Küçük duvar rafları

DeBORLA: modern tarz , Modern Seramik

Mutfağınızda dekorasyonu daha renkli ve şık hale getirmek için resimdeki gibi  basit formlarda küçük raflar tercih edebilirsiniz. Örnek mutfak rafında olduğu gibi hem bardak ve kaselerinizi muhafaza edebileceğiniz hem de mutfağınızın daha renkli bir mutfak haline gelmesini sağlayacağınız mutfak rafları hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Entegre raflar

G.HALİLOĞLU ÇEŞME VİLLASI As Tasarım - Mimarlık Rustik
As Tasarım – Mimarlık

G.HALİLOĞLU ÇEŞME VİLLASI

As Tasarım - Mimarlık

Mutfağınızda ihtiyaç duyacağınız rafları  mutfak adalarına entegre şekilde tercih ettiğinizde hem mutfağınızın fonksiyonelliğini artırabilirsiniz hem de mutfağınızın kalabalık görünmesini önleyerek daha estetik bir mutfak oluşturabilirsiniz. Örnek mutfak adasına entegre olan raflar mutfağınızı çok amaçlı bir mutfak haline getirmiştir.

Yemek masaları

ZEN BODRUM Modern Mutfak ARTHUR&MILLER Modern
ARTHUR&MILLER

ZEN BODRUM

ARTHUR&MILLER

Mutfağınızın kalabalık görünmesine neden olan bir diğer unsur mutfak masası ve masa üzerinde yer alan aksesuarlardır. Bu kalabalık görüntüyü mutfağınızdan arındırmak ve mutfağınızın işlevsel bir mutfak haline gelmesini sağlamak için mutfak adalarını mutfak masası şeklinde kullanabileceğiniz bir forma sokarak mutfağınızın hem işlevsel hem de şık bir mutfak olmasını sağlayabilirsiniz

Klasik mutfak rafları

Mutfaklarınız da kullanacağınız klasik mutfak rafları ile mutfağınıza klasik bir hava kattığınız gibi büyük tencere ve tava gibi mutfak ekipmanlarını asabileceğiniz, daha az depolama alanı ile mutfağı daraltmayacağınız ve kalabalık görüntü oluşturmayacağınız bir mutfağa sahip olabilirsiniz.  Örnek klasik mutfak rafları ile mutfağınızı daha zevkli bir mutfak halin getirebilirsiniz.

Renkli dolaplar ve raflar

Mutfaklarınız da kalabalık görüntü oluşuyorsa ve farklı bir yol bulamıyorsanız resimdeki gibi renkli dolapları ve rafları tercih ederek kalabalık görüntüyü lehinize çevirebilirsiniz. Resimde yer alan yeşil renkli dolaplar mutfağın ana karakteri haline geldiği için mutfağın kalabalık görüntüsü ikinci planda kalmış.

Daha fazla depolama alanı

Özellikle küçük mutfaklarda çok işe yarayan daha fazla depolama alanı oluşturma fikri kalabalık mutfaklarda yer alan mutfak araç ve gereçlerinin gizlenmesini ve mutfağın sade görünmesini sağlar.   Bu yöntem ile mutfağınızda yer alan tüm boşlukları dolap ve raflar ile donatarak mutfağınızın estetiğini artırabilirsiniz.

Bu mutfak fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!