Küçük bir evde yaşamanın 6 avantajı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Küçük bir evde yaşamanın 6 avantajı

umit atdağ umit atdağ
Modern Balkon, Veranda & Teras Raquel Junqueira Arquitetura Modern
Loading admin actions …

Büyük kent merkezlerinden uzaklaşmak, geniş ve büyük evlerde yaşamak yerine daha küçük evlerde yaşamınızı sürdürmek günümüzde en tercih edilen yaşam tarzı haline gelmiştir. Küçük evlerde basit yaşam tarzını benimseyenler yaşamlarını kolaylaştıran, küçük evlerin keyfini çıkararak keyif aldıkları farklı yöntemler geliştirmiştir. Bu yöntemleri uygulayarak hem ekonomik yaşayan hem de yaşamlarından keyif alan insanları örnek alarak küçük evlerde yaşamayı tercih edebilirsiniz. Bu gün küçük evlere özenenler ve küçük evde yaşamak isteyenler için küçük evlerde yaşamanın 6 farklı avantajını  inceliyoruz.  Her detayın optimize edilmiş hali ile küçük bir evde yaşamak  sizlere hem maddi açıdan hem de yaşam kültürü açısından avantaj sağlayacaktır.

Daha rahat bir yaşam

Eğer tek başına yaşayan biriyseniz  eviniz her zaman misafirlerinize yetecek kadar  fazla alanınız olacaktır. Bir aile ile birlikte yaşıyorsanız ailenizin tamamı için yetecek alana sahip bu evlerin  sizlere daha fazla rahat sunuyor. Her alanında hayatınızı kolaylaştıran bu evlerde tüm eşyalar fonksiyonel seçilmiş, tüm dekorasyon hayatınızı kolaylaştıracak şekilde yerleştirilmiştir. Bu açıdan küçük evler küçük olmasına rağmen işlevi ve önemi bakımından oldukça büyüktür.

Daha ekonomik

Büyük evleri dolu dolu göstermek, dekorasyonun şık olduğu kadar evinizin estetiğini de artıracağı şekilde yapılması size çok büyük bir bütçeye mal olacaktır. Küçük evlerde bu durum söz konusu değildir. Küçük bir evin dekore edilmesi,eşyaların minimalist seçilerek kalabalık görünmemesi için yapılacak bir dekorasyon oldukça minimal rakamlara mal olacaktır. Bu nedenle küçük evler oldukça ekonomik ve dekorasyonu kolay evlerdir.

Daha az hata

Küçük evlerde yapacağınız dekorasyonlarda büyük evlere göre  daha az hata yaparsınız.  Geniş ve büyük bir evde dekorasyon içinde yer alan her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünmek zorundasınız. Aksi durumda dekorasyonunuz çok kötü görünecektir. Ancak küçük evlerde yapacağınız dekorasyon içinde kullanacağınız mobilyalar sade olacağı ve çok az sayıda mobilya ile dekorasyon yapacağınız için hata oranınız sıfıra yakın olacaktır.

Çok rahat

Büyük evlerde yaşayacağınız karışıklıkların hiç birini büyük evlerde yaşamazsınız. Küçük evlerde her alan oldukça sade bir şekilde dekore edildiği gibi size geniş hareket alanı da sağlayacağından size daha fazla rahatlık sunacaktır. Mutfak içinde küçük bir masa ve iki sandalye ile yemek odası olarak kullanabileceğiniz bir alan ile yemek odası ihtiyacınızı karşılayabilir, küçük mutfak mobilyaları ile hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Daha zevkli tasarımlar

Küçük evlerin kendisi gibi küçük bahçeleri balkonları ve terasları zevkli ve şık tasarımlar ile bir cennete dönüştürülebileceği için size daha zevkli bir bahçe sahibi olma şansı veriyor. Küçük bir alanın peyzajı ve dekorasyonu çok ekonomik bütçelere sahip olacağı için cennetten bir köşeye oldukça minimal bütçeler ile sahip olabilirsiniz.

Daha organize dekorasyonlar

Küçük evlerin mutfakları küçük alanlara sahip olacağı için mutfaklarda çok profesyonel bir tasarım yapmak zorundasınız. Bu tasarımlar ile mutfaklarınız daha işlevsel ve daha organize olur. Mutfakta geçireceğiniz zaman bu sayede bir ızdırap olmaktan çıkar ve mutfağınız huzur kaynağınız haline gelir.

Küçük evlerle ilgili bu artı noktalara sizin de ekleyecekleriniz var mı?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!