Sakin ve huzur dolu bir ev

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Sakin ve huzur dolu bir ev

Meral Eser Meral Eser
Klasik Yemek Odası Müllers Büro Klasik
Loading admin actions …

Huzur dolu, dingin ve konforlu bir yaşam için ev düzeni ve atmosfer önemlidir. Bugün size tanıtacağımız ev huzur veren atmosferi ve şık dekorasyonu karşılıyor. Açık renk tonlarındaki zemin tercihleri derinlik katar ve alanları olduğundan daha geniş gösterir. Ev düzeni oluşturmada renk ve dokuların göz karmaşası oluşturmaması bakımında uygun zemin oluşturur. Daha renkli, parlak ya da cesur renkli aksesuar ve eşyalar için sade ve açık tonlarda bir renk uygun zemini oluşturur. Bu yazımızda huzur veren atmosferi ile şık ve özenle dekore edilmiş bir ev projesini derledik.

Arka cephe

Arka cephede geniş bir bahçe alanı görülüyor. Beyaz renk dış cephe ile kontrast oluşturan çatı ile bahçe mobilyalarının uyumu görülebilir. Genel olarak huzur veren ferah bir atmosfere sahip olan evin konfor sunan bir teras alanı mevcut. Zemin katta geniş pencere açıklıkları tercih edilerek ortak yaşam alanları doğal ışıkla muntazam aydınlatılıyor. Ayrıca, homify'da mimarlar tarafından dizayn edilen birçok farklı stil ve tarzda proje bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

Açık plan

Beyaz duvarlar ferah ve geniş bir alana derinlik katıyor. Açık plan dizayn edilerek oturma alanı, yemek alanı ve mutfak alanı organize ediliyor. Ortak yaşam alanları geniş pencere açıklıkları ile muntazam aydınlatılıyor. Nötr renklerle döşeme zemini kaplanıyor ve perdelerle uyum ve ahenk sağlıyor. Sıcaklık katması bakımından mobilyalarda ahşap ve beyaz uyumuna rastlayabilirsiniz. Dekoratif aksesuarlar ve çiçeklerle şık ve özenli bir yemek alanı dizayn ediliyor.

Mutfak ve yemek alanı

Genel olarak beyaz rengin hakim olduğu evin mutfak alanında da beyaz dolaplar kullanılmış. Farklı kullanım amaçlarına göre ayrılan alanlar renk ve ahenk bütünlüğü sağlıyor. Perdeleri açıp geniş pencerelerden bahçe manzarasına bakarak kahvaltı ya da akşam yemeği yeme keyfi bambaşka. Bir ailenin tüm ihtiyaçlarını muntazam karşılayan aydınlık, ferah ve huzur dolu bir yuva.

Kütüphane

Merdiven çıkışında alanları verimli kullanmak adına şık bir kütüphane dizayn edilmiş. Burada duvar ve tavan zeminleri ile bütünleşen beyaz bir kitaplık kullanılıyor. Göz yormayan renk akışıyla minimalist yaklaşım göze hitap eden bir alan dizayn etmenizi sağlayabilir. Özellikle duvar dekorlarını işlevsel amaçlı değerlendirmek isteyenler için uygun ve boş alanlarda dekoratif raflar dizayn edilebilir.

Zemin kat planı

Zemin katta 28 metrekarelik bir garaj alanı görülmekte. Mutfak, yemek alanı ve oturma alanı geçişleri açık. Zemin katta ayrıca bir misafir yatak odası ve WC yer alıyor. Ayrıca depo alanları ve kiler mevcut. Dolayısıyla bu evde depolama sistemleri akılcı çözümlerle ayrı alanlarda  çözülüyor ve kullanım kolaylığı sağlanıyor.

Normal kat planı

Ebeveyn yatak odası, giyinme odası, çocuk odası ve banyo barındıran üst katta yerleşim planı görülebilir. Dış cephenin en ve boy ölçüleri veriliyor. Pencere  konumları ve kapı açılış yönleri, merdiven alanı, basamak sayısı ve merdiven çıkış yönü bu planda görülmektedir. Bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayan huzur veren müstakil bir ev.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Geleneksel bir evden ışıl ışıl sürpriz’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!