Aynen kullanabileceğiniz 40 palet fikri | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Aynen kullanabileceğiniz 40 palet fikri

Homify Homify
Home Deco Decoración Akdeniz
Loading admin actions …

Yeni dekorasyonunuz için ihtiyaç duyacağınız mobilya ve eşyaları her zaman satın almak zorunda değilsiniz. Elinizde bulunan bir takım eşyaları yenileme ya da farklı eşyalara dönüştürerek değerlendirme şansınız da var. Bu değerlendirme çözümlerine yüzlerce farklı örneği “kendin yap” projeleri adı altında bulabilirsiniz. Son yıllarda “kendin yap” projeleri hiç olmadığı kadar ilgi çekiyor ve bu projelerin en popüler elemanlarından biri de palet ve kasalar olmuş durumda. Tahtadan imal edilmiş ve ticari ömrünü tamamlamış palet ve kasalar yeni bir mobilya yaratmak için ideal malzemelerdir. Eğer siz de palet ve kasaları yenileyerek kullanışlı bir eşya elde etmek isterseniz bu yazıda sunacağımız 40 farklı fikirden birini örnek alabilirsiniz.

Bahçe, kış bahçesi ve veranda gibi alanlarda, kötü hava şartlarından etkilenmeyecek, toz ve kire karşı daha dayanıklı mobilya ve eşyalara ihtiyaç duyulduğu aşikar. Bu nedenle palet ve kasa gibi tahtadan imal edilmiş malzemeleri açık hava alanları için değerlendirmek harika bir fikir. Palet ve kasalar sağlam ham maddeleri nedeniyle bahçe ve açık hava eşyaları için ideal bir malzeme oluyor. O halde gelin birlikte palet ve kasalardan neler yapılabileceğini birlikte görelim.

Bahçe mobilyaları ve peyzaj için farklı tasarımlar da görmek isterseniz “Aynen kopya çekebileceğiniz 21 küçük bahçe” başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Kanepe, bank, şezlong ve koltuklar

Garden corner unit Pallet furniture uk Eklektik
Pallet furniture uk

Garden corner unit

Pallet furniture uk

Palet ve kasaların en çok kullanıldığı eşyaların başında oturma ögeleri geliyor. Kanepeler, banklar, şezlonglar, sedirler ve koltuklar birbirinden farklı modellerde palet ve kasa gibi eşyalardan yapılabiliyorlar. Palet ve kasaları doğru ölçü ve kalıplarda kestirip bir araya getirerek siz de benzer mobilyalar üretebilirsiniz. Dilerseniz farklı renklere boyayabilir ya da minder ve kırlent gibi malzemelerle tamamlayabilirsiniz. Aşağıda palet ve kasalardan üretilmiş birbirinden farklı oturma ögeleri bulacaksınız. Hangisinin size ilham vereceğini bakmadan bilemezsiniz.

homify Tropikal

Yataklar

Minimalist Yatak Odası homify Minimalist

Paletlerden üretilen yataklar özellikle endüstriyel, eklektik ve iskandinav gibi stillerde önemli bir yere sahip. Görüntüsüyle ortama modern ve bir o kadar da loft bir hava kazandıran palet yatakları genç odalarında zevkle kullanabilirsiniz. Paletleri farklı renklere boyayarak yaratıcı modeller üretmeniz de mümkün. Ayrıca palet yatakları hazır olarak da bulabilirsiniz. Bu yazımızda size birbirinden şık beş palet yatak modeli sunuyoruz. Aşağıda bulabileceğiniz bu modelleri sahip olmayı düşündüğünüz palet yatağınız için ilham kaynağı yapabilirsiniz.  

Palet Yatak Odası Atölye Butka Rustik
Atölye Butka

Palet Yatak Odası

Atölye Butka

Palet Yatak Odası Grubu Atölye Butka Rustik
Atölye Butka

Palet Yatak Odası Grubu

Atölye Butka

Sehpa ve masalar

Palet ve kasalardan üretilen mobilya denince akla ilk olarak geniş orta sehpalar geliyor. Hemen her kendin yap sitesinde paletten yapılmış bir orta sehpaya rastlayabilirsiniz. Yapı malzemeleri satılan her mağazada bulabileceğiniz elemanlarla birkaç paletten bir sehpa yapmak son derece kolaydır. Bu başlığın altında palet sehpa ve masalara muhteşem örnekler bulacaksınız. Paletten üretilen bir mobilyaya sahip olmak istiyor ama tadilatla uğraşmaya zaman ayıramayacağınızı düşünüyorsanız mobilya aksesuar uzmanlarına göz atarak en güzel palet mobilyayı nerede bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

asdf Rustik

homify Kırsal/Country Masif Ahşap Rengarenk

Garden Mobilya – Garden Palet Sehpa: modern tarz , Modern
Garden Mobilya

Garden Palet Sehpa

Garden Mobilya

Dining table from salvage pallet The Pallet House Rustik Ahşap Ahşap rengi
The Pallet House

Dining table from salvage pallet

The Pallet House

Raf, kitaplık, çekmece ve dolaplar

Palet ve kasaları yalnızca mobilya olarak değil raf ve saksılık olarak bile değerlendirebilirsiniz. Doğal tahtadan imal edildikleri için bitkilendirmeye son derece elverişli bir yapıları vardır. Duvar rafı, kitaplık, dolap ve çekmece olarak da değerlendirilebilen palet eşyalara birkaç yaratıcı örneği aşağıda bulabilirsiniz.  

1985 Chest of 4 Drawers Vintage Apple Crates Rustik
Vintage Apple Crates

1985 Chest of 4 Drawers

Vintage Apple Crates

Endüstriyel Koridor, Hol & Merdivenler homify Endüstriyel

Askılıklar

Paletlerin bazı kısımlarını kesip yenileyerek askılık haline getirmeniz de mümkün. Kısaca evinizde nasıl bir eşyaya ihtiyaç duyduğunuza karar verin sonra kabaca bir plan çizerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Kim bilir belki bugüne kadar hiç yapılmamış bir palet eşya üretebilirsiniz.

M. Eklektik
Bu palet fikirlerini siz de beğendiniz mi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!