Evi dağınık olanlara ilham verecek 8 fotoğraf | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Evi dağınık olanlara ilham verecek 8 fotoğraf

Meral Eser Meral Eser
Simple Taste Interiors: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Günün yoğunluğu ya da iş stresinin ardından dinlenme ihtiyacı duyabilir, ev konforu arayabilirsiniz. Ancak dağınık görünen bir evde temizlik rutinlerini de aksattıysanız aradığınız huzuru bulamazsınız. Dağınıklıktan kurtulmak için rutin işleri aksatmazsanız uzun vadede iş yükünden de kurtulursunuz. Ev dekorasyonu kullanıcının beğenisine göre farklı stil ve tarzlarda uygulanır. Dağınık görünümden kurtulmak için ise bazı pratik fikirleri değerlendirmek gerekir. Depolama sistemlerinden ölü alanları değerlendirmeye kadar birçok düzen sağlayıcı fikir planlamaya dahil edilebilir. Evi dağınık olanlara ilham verece 8 fotoğraf derledik, ilginizi çeken fikirler bulabilirsiniz.

1. Gömme dolap

Ölü alanları değerlendirmek hem ev düzeni oluşturmada elverişlidir, hem de birçok eşya, alet ve ıvır zıvırı depolamak için işlevsel açıdan değerlendirebilirsiniz. Tavan eğiminden ötürü çok kullanışlı olmayan ölü alanlar için dolaplar dizayn etmek, pratik ve akılcı bir çözümdür. Daha geniş ve ferah bir görünüm için açık renklerin tercih edildiği çatı arası katta gömme dolaplar dizayn edilerek daha derli toplu bir alan dekore edilmiş.

2. Yatak odasında pastel renkler

Simple Taste Interiors: modern tarz , Modern
Simple Taste Interiors

Private Interior Design Project – Vilamoura

Simple Taste Interiors

Yatak odası dekorasyonu dingin ve kaliteli bir uyku için uygun atmosfere sahip olmalıdır. Dolayısıyla dağınık ve göz yoran eşyalar bu etkiyi sağlamayacaktır. Gardırop ihtiyacı depolama için ihtiyaç görülen eşya ve giysiler için uygun tasarlanmalıdır. Yatak odası dekorasyonunda kullanılan renk, doku ve desenlerin de göz karmaşası yaratmayacak soft renklerde kullanılması tavsiye edilir.

3. Koridorda boydan boya depolama

Storage Eklektik Yatak Odası paola bagna Eklektik

Eviniz küçükse akılcı çözümlerle depolama ihtiyacını karşılamanız oldukça kolay. Ölü alanlar arasında aktif olarak kullanılmayan koridor tavanı ve duvara gömme raflar işlevsel açıdan değerlendirilebilir. Göz yormaması açısından koyu renkler yerine, yalın dokusu ile ahşabın estetik dokusu tercih edilebilir.

4. Gizli mutfak

Kapaklarını kapadığınızda beyaz bir dolaba dönüşen mutfak, özellikle küçük ve dar alanlarda düzen sağlamak isteyenlerin ilgisini çekebilir. Küçük evlerde depolama ihtiyacını karşılamak ve ev düzeni sağlamak bir hayli zordur. Çok amaçlı dizayn edilen mutfak oturma odası ile ilişkilendiriliyor. Göz yormayan renkler tercih edilerek, siyah ve beyazın zarafeti ile kontrast oluşturuyor.

5. Dekoratif duvar rafları

Kadehler, fincan ve kupalar, porselen tabaklar için  birer sunum objesi olarak kullanırken, işlevsel amaçla dekoratif duvar raflarını değerlendirebilirsiniz. Raf dizaynı için uygun spot ışıklarla renklerin cazibesi işe ışıl ışıl bir duvar dekoru oluşturabilirsiniz.

6. Kiler dolap

Dolap, raf ve çekmeceler mutfak gibi birçok eşya ve ıvır zıvırın depolandığı alanda büyük önem taşır. Gömme dolap modellerini bir kiler gibi depolama amaçlı dizayn edebilir, sürgülü kapı sistemleri ile küçük alanlarda yer kaplamayan çözümlerle tasarlayabilirsiniz. 

7. Mıknatıslı aparatlar

Pratik çözümler sunan mutfak aletleri mutfak düzeni oluşturmanızı kolaylaştıracaktır. Mıktanıs bıçaklar aracılığıyla renkli duvar dekorları oluşturabilir, hem estetik hem de işlevsel amaçlı kullanabilirsiniz. Ayrıca, homify'da mutfak planlayıcıları tarafından dizayn edilen birçok farklı stil ve tarzda mutfak modeli bulabilirsiniz.

8. Kompakt ranza sistemi

Alım Mobilya – Compact Sport Triple  Ranza: minimalist tarz , Minimalist
Alım Mobilya

Compact Sport Triple Ranza

Alım Mobilya

Bünyesinde birçok ihtiyacı barındıran kompakt ranza serisi ile küçük bir alanda yatak ve depolama ihtiyacı çözülebilir. Örnek görselde görüldüğü üzere üç yataktan oluşan ranza sistemi birkaç kişinin uyku ihtiyacını karşılayabiliyor. İhtiyaç duyulduğunda iki yatak birleştirilerek çift kişilik yatak haline gelebiliyor. Akılcı çözümlerle depolama ve karyola ihtiyacını küçük bir alanda dizayn ederek düzen sağlayabilirsiniz. 

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Evi daha derli toplu tutmak için 10 basit öneri’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Dağınık evlerle ilgili bu ipuçlarına sizin de ekleyecekleriniz var mı?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!