Kerim Çarmıklı İç Mimarlık – Çubukluvadi Evi : modern tarz Giyinme Odası

Herkesin ilham alabileceği 23 giyinme odası

Homify TR Homify TR
Google+
Loading admin actions …

Moda kavramı modern zamanların başından beri hayatımızda yer eden ve hayatımızdaki yeri arttıkça da yaşam şeklimizi şekillendiren kavramların başında geliyor. Özellikle bugünün dünyasında hem iş hayatında hem de sosyal yaşantımızda prezantabl bir görünüm oldukça büyük bir önem taşıyor ve insanların giydikleri şeyler onlar hakkında ilk izlenimi veriyor. Giyim kuşamın hayatımızdaki yeri arttıkça da bu elbette dekorasyonlarımıza ve evlerimizdeki şekillenmeye de yansıyor. İşte tam da bu yüzden bugünlerde lüks evlerin olmazsa olmazlarından biri de giyinme odaları. Özellikle yoğun iş hayatı olanlar ya da modayı yakından takip edenler için düzenli ve kapsamlı giyinme odaları yaşam kalitesini arttıran ve hayatı kolaylaştıran yaşam alanlarından biri. Ancak elbette herkesin evinde geniş ve kusursuz imkanlara sahip, salon gibi giyinme odaları oluşturması zor çünkü bunun için geniş metrekarelere sahip ekstra bir odaya ihtiyaç duyuluyor. Bu yazımızda sizler için çok farklı boyuttaki ve farklı fikirlerle her eve, her bütçeye ve her tarza uyumlu olabilecek, profesyonel dekoratörler tarafından dizayn edilmiş 23 giyinme odasını derledik ve giyinme odası dizayn ederken dikkat edilmesi gereken en önemli ipuçlarını listeledik.

1- Giyinme odalarının en büyük avantajlarından biri şüphesiz kapalı dolaplara ihtiyaç duyulmamasıdır. Açık dizaynlarla kıyafetlerinizi çok daha hızlı bir şekilde seçebilirsiniz.

Campbell Watson: modern tarz Giyinme Odası
Campbell Watson

Novenove Walk In Wardrobe by LEMA

Campbell Watson

2- Eğer giyinme odası için ayırabileceğiniz geniş bir odanız varsa o halde mutlaka küçük de olsa bir oturma alanı ve makyaj masası da oluşturmayı unutmayın.

Campbell Watson: modern tarz Giyinme Odası
Campbell Watson

Dress Bold Walk In Wardrobe by Rimadesio

Campbell Watson

3- Giyinme odalarında aranan en önemli özellik aydınlıktır, bu yüzden de eğer penceresiz bir alanda giyinme odası oluşturulacaksa beyaz dolaplar içerideki ışığı daha iyi yansıtacaktır.

4- Ekstra bir odanız yoksa yatak odanızda cam ve sürgülü kapılar yardımıyla odayı daraltmadan şık bir giyinme odası oluşturabilirsiniz.

5- Düzen ve pürüzsüz bir görünümden hoşlananlar için elbette tek seçenek açık planlı giyinme odaları değil. Şık dolaplarla temiz çizgilere sahip göz kamaştırıcı bir alan ortaya çıkarmak mümkün.

TELOS İÇ MİMARLIK VE TASARIM – GARDEN PREMIUM VILLALARI - MOZAMBİK: eklektik tarz tarz Giyinme Odası
TELOS İÇ MİMARLIK VE TASARIM

GARDEN PREMIUM VILLALARI – MOZAMBİK

TELOS İÇ MİMARLIK VE TASARIM

6- Giyinme odanızda yeterince yeriniz varsa giysi dolaplarının yanı sıra giysi odaları için dizayn edilen çekmeceli konsolların da fonksiyonel olarak harikalar yarattığını unutmayın.

7- Cam kapaklı dolaplar sayesinde dar koridorlarda da kullanım kolaylığı sağlayan şık giyinme alanları tasarlanabilir.

8- Giysi dolapları için son teknoloji ile dizayn edilen akıllı dolap içi sistemleri yüksekteki alanların da kullanımını kolaylaştırıyor.

CABINET – CABINET heyecan verici yeni yüzeylerini tanıtıyor: modern tarz Giyinme Odası
CABINET

CABINET heyecan verici yeni yüzeylerini tanıtıyor

CABINET

9- Giyinme odanızı dizayn ederken ayakkabılarınız için ayrı bölmeler oluşturmayı da ihmal etmeyin!

CABINET – CABINET heyecan verici yeni yüzeylerini tanıtıyor: modern tarz Giyinme Odası
CABINET

CABINET heyecan verici yeni yüzeylerini tanıtıyor

CABINET

10- Kullanılmayan çatı katları giyinme odası olarak dizayn edilmek için harika bir potansiyel taşırlar!

meine möbelmanufaktur GmbH: modern tarz Giyinme Odası
meine möbelmanufaktur GmbH

Begehbarer Kleiderschrank unter Schräge

meine möbelmanufaktur GmbH

11- Giyinme odanızı dizayn ederken her sabah içinde hatırı sayılır miktarda zaman geçireceğinizi de hesaba katmalısınız.

12- Küçük kutular ve farklı boyutlardaki çekmeceler hayat kurtarır!

13- Balkona açılan bir odayı giyinme odası olarak dizayn etmek mükemmel bir fikir olabilir! Açık havada kahvaltınızı yapıp keyifle hazırlanabilirsiniz.

14- Oturma ünitesi olarak geniş puflar giyinme odalarının vazgeçilmez unsurlarından biridir.

15- Kalın bir perde kullanarak giyinme alanınızı yatak odanızdan ayırabilirsiniz.

16- Giyinme odanızı dizayn ederken mutlaka hazırlanırken ihtiyaç duyacağınız şeylerin bir listesini hazırlayın ve o listeye göre hareket edin.

17- Aynalı dolaplar giyinme odalarını daha geniş göstereceği için mükemmel bir tercih olacaktır!

18- Giyinme odanızın kapsamını genişletip ütü, çamaşır ve kurutma makinesi alanı da ekleyerek çok fonksiyonlu bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

19- Giyinme odalarında dikkat etmeniz gereken en önemli şey şüphesiz ki aydınlatmadır. Yalnızca odanın içini değil dolapların içlerini de yeterince ışıklandırmayı unutmayın.

Частный дизайнер: klasik tarz tarz Giyinme Odası
Частный дизайнер

Гардероб из хозяйской спальни

Частный дизайнер

20- Banyolar sabahları hazırlanırken ilk uğradığımız yaşam alanlarıdır. O halde ebeveyn banyonuzun hemen yanında bir giyinme alanı oluşturmak da harika fikirlerden biri.

Neoarch: modern tarz Giyinme Odası

21- Kullanışlı mobilyalarla yer tasarrufu yapmak işinizi kolaylaştırır.

homify: modern tarz Giyinme Odası

22- Giyinme alanınızı oluştururken takılarınız ve aksesuarlarınız için ayrı bir bölüm tasarlamayı da ihmal etmemeniz gerek.

23- Unutmayın ki giyinme odaları güne enerjik bir şekilde başlamanızı sağlayan yaşam alanlarıdır. Canlı renklerin pozitif etkileri de bu açıdan sizi güne daha iyi hazırlayabilir.

Elfa Deutschland GmbH: eklektik tarz tarz Giyinme Odası
Elfa Deutschland GmbH

„Warme Farben unterstreichen meine Persönlichkeit. Das gilt auch in meinem Zuhause.“

Elfa Deutschland GmbH

Güne daha da enerjik başlamak istiyorsanız En güzel modern yatak odası takımları başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu giyinme odası dekorasyonlarını siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!