Yeni yıla yeni balkonla girmek için 13 güzel fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yeni yıla yeni balkonla girmek için 13 güzel fikir

nihal e. nihal e.
NIMIO · muebles que buscan personas: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Yeni bir yıl yeni başlangıçları çağrıştırır. Hayatımıza dair yeni kararlarla birlikte yaşam alanımız olan evlerimizi de yenilemeyi düşünebiliriz. O halde gelin bugünkü yazımızda balkonumuzda nasıl bir değişiklik yapabileceğimize dair örneklerden fikir edinelim.

​1- Balkonda çimen

İlk örnek Fransa’da bulunan bir daireye ait olup oldukça sıra dışı. Parmaklık yerine ahşap çitlerin kullanıldığı balkonun asıl ilginç özelliği ise zemininde beton yerine çimenlerin bulunması. Bu özelliği başlı başına övgüyü hak ediyor.

​2- İç açıcı renkler

Sırada küçük bir balkonun nasıl bir cennete dönüşebileceğini görüyoruz. Koltuk, küçük sehpalar, halı, şemsiye, lambalar ve çiçeklerle birlikte daracık bir alana neler sığdırılabileceğini de anlamış oluyoruz. En baskın renk olan turuncu ise balkona bahar havası getirmiş.

​3- Işıklı çiçek yatağı

Balkondan ziyade küçük bir teras gördüğümüz resimde tüm zemin ahşaptan yapılma. Yine ahşaptan yapılma duvarlara monte edilmiş bezden çiçek saksılar oldukça güzel ve yaratıcı. Ancak en çok ilgi çeken parça hiç şüphesiz ışıklı çiçek saksısı.

​4- Portatif masa

Özellikle apartman dairelerinin çok küçük balkonlara sahip olduğunu düşünürsek dar alanlara özel az yer kaplayan eşyaların önemi artar. Bu örnekte gördüğümüz parmaklığa takılabilen küçük portatif masa hem çok kullanışlı hem de pratik bir fikir.

​5- Balkonda koltuk takımı

Resimdeki balkon camekanla kapatılmış bir balkon örneği olup sürgülü cam kapılarla salona bağlanıyor. Duvar yerine cam kapı kullanılmasından ötürü balkon alanı daha geniş ve ferah hale gelmiş. Aynı zamanda içinde bir şömine de bulunan balkon tıpkı bir oturma odası gibi döşenmiş.

​6- L biçiminde koltuk

Büyük balkonlardan tekrar küçük örneklere geçelim. Resimdeki balkon şimdiye dek gördüğümüz örnekler arasında en küçük olanı. Ancak yine de üç kişilik rahat bir oturma alanına sahip. Çünkü tam köşeye gelen L şeklinde üç parçadan oluşan bir koltuğu var. Öyle ki hareket alanı bile kalmış.

​7- Balkonda yatak

Bir başka küçük balkon örneği daha, ancak bu defa ki kapalı bir balkon. Kapalı balkonların bir avantajı tipik bir balkon düzenlemesi yerine dilediğiniz gibi kullanabilmeniz. Yani dilerseniz küçük bir depo olarak dahi değerlendirmek mümkün. Bu örnekte ise tamamen beyaza bürünmüş balkona yine beyaz renkli bir yatak eklenmiş. İlginç ve eğlenceli bir fikir.

​8- Rengarenk yastıklar

Klasik Balkon, Veranda & Teras homify Klasik

Balkon- teras karışımı olarak niteleyeceğimiz resimde Fransız kapılarla açılan alan oldukça geniş ve davetkar. Ahşap kaplı alanda koltuklar da ahşaptan yapılma. Turuncu, sarı ve pembe gibi canlı renklere sahip yastıklar sayesinde oldukça güzel ve neşeli bir örnek.

​9- Duvar rafları

Standart saksılar yerine daha yaratıcı bir şeyler istiyorsanız konserve kutularından saksı yapabilirsiniz. Üzerindeki ambalajı çıkardıktan sonra renk de ekleyebilirsiniz. Peki bu saksıları nereye yerleştireceksiniz? Cevap çok basit: Duvar raflarıyla.

​10- Ahşap ve çakıl taşları

A Roof Garden, Chelsea Modern Balkon, Veranda & Teras Bowles & Wyer Modern
Bowles & Wyer

A Roof Garden, Chelsea

Bowles & Wyer

Resimde gördüğümüz geniş teras duvarlarındaki çiçek yatakları ve yeşil bitkileriyle son derece güzel bir tasarıma sahip. Bu terasta öne çıkan özellikle ise zemin. Çiçeklerin ve şezlongların bulunduğu köşe oval bir çizgiyle ilerleyen ahşap zemine sahip. Ahşabın bittiği yerde ise küçük çakıl taşları kullanılmış.

​11- Beyaz ve hasır

Eğer sadelikten hoşlanıyorsanız balkonunuz ile aynı renkte rahat, konforlu bir hasır koltuk ile tamamlamanız yeterli olacaktır.

​12- Kürk kaplı sandalye

Küçük balkonlara yakışan sandalyeleri minderlerle daha rahat hale getirebileceğiniz gibi yapay kürklerle süsleyebilirsiniz de.

​13- Işıklı zemin

Southbank, London Modern Balkon, Veranda & Teras Urban Roof Gardens Modern
Urban Roof Gardens

Southbank, London

Urban Roof Gardens

Son örneğimiz yine bir taş ve ahşap zemin tasarımından oluşuyor. Bu defa yuvarlak biçimli ahşabın kenarları yerden ışıklandırılmış vaziyette. Özellikle geceleri enfes görünüyor.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Çok seveceğiniz 10 rustik mutfak’ başlığına göz atabilirsiniz.

Bu balkon fikirlerini siz de beğendiniz mi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!