Köy evi anlayışınızı değiştirecek 8 yerli ev projesi | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Köy evi anlayışınızı değiştirecek 8 yerli ev projesi

nihal e. nihal e.
Genel Görünüm Kırsal Evler ARAL TATİLÇİFTLİĞİ Kırsal/Country
Loading admin actions …

Ömür boyu yaşayacağımız bir eve sahip olmak çoğumuzun arzusudur. Her ne kadar iş ve okul için büyük şehirlerin keşmekeşine katlanmak zorunda olsak da yaz tatili, bayram, yılbaşı gibi özel günlerde biraz uzaklaşıp nefes almak için dinlenmeye ihtiyaç duyarız. Bunun için bir otelde kalmak makul gibi gözükse de sürekli tatile çıkmak cebimizi yorabilir. Bir yazlık satın almak ikinci alternatiftir. Ancak sadece denizce girmek dışında doğa içerisinde olmayı özlüyorsanız size ikinci bir alternatifimiz var: Köy evleri. Evet, yanlış duymadınız kimi ormanlık alan içinde kimi küçük bir tatil beldesine sahip olacağınız bir köy evi ile tatillerinizi huzur içinde geçirebilirsiniz. Bugün sizin için derlediğimiz köy evi örneklerini incelediğinizde sizin de fikriniz değişecek.

​1- Gümüşlük Köyü

gümüşlük taş evler Kırsal Evler Gülercan Mimarlık Kırsal/Country
Gülercan Mimarlık

gümüşlük taş evler

Gülercan Mimarlık

İlk örneğimiz Gümüşlü Köy içinde yer alan Gülercan Mimarlık şirketinin imzası olan bir taş ev modeli. Güzel yeşil bir bahçesi ile evi sarmalayan renkli çiçekleriyle aileler için çok uygun bir fırsat.

​Arka bahçe

gümüşlük taş evler Kırsal Bahçe Gülercan Mimarlık Kırsal/Country
Gülercan Mimarlık

gümüşlük taş evler

Gülercan Mimarlık

Evin arka bahçesinde çekilen fotoğrafta arkada uzanan dağları da görebiliyorsunuz. Sokak yolu gibi taştan yapılma bina hem çok dayanıklı hem de içinde bulunduğu doğa ile uyumlu.

​2- Aral Çiftliği

İkinci örneğimiz bir dağ evi olup yine bir taş ev modeli. İki katlı yapıyı ilginçleştiren dış cephe özelliği ise nar kırmızısı rengindeki kapı ve pencere kenarları. Bir önceki örnekteki gibi yeşil bitkilerle sarmalanmış ev insanın içini açan cinsten.

​Çardak

Tamamen doğal bir çevre içinde yer alan evin geniş bir bahçesi bulunuyor. Resimdeki çardak ise çiftliğin çardağı olup açık alanda vakit geçirmek için yeterli kapasitede. Her ne kadar ahşaptan yapılma olsa da tıpkı evin kendisi gibi taştan bir temeli var.

​3- Bursa’da ahşap ev

Rustik Evler homify Rustik

Taş evlerden ahşap binalara geçelim. Bursa’da inşa edilen bu bina iki katlı olup Yeşeren Ahşap Dekorasyon imzasını taşıyor.

​4- Soğuk havaya dayanıklı

MİSİ Rustik Evler homify Rustik
homify

MİSİ

homify

Yeşeren Ahşap Dekorasyon tasarımı olan bir başka ev yine doğayla iç içe. Eğimli bir arazi üzerine inşa edilen ev oldukça sağlam olup aynı zamanda ekonomik.

​5- Deniz manzaralı

Çıralı Beach Bungalows Akdeniz Evler Cıralı Beach Bungalows Akdeniz
Cıralı Beach Bungalows

Çıralı Beach Bungalows

Cıralı Beach Bungalows

Bu örnek otel yerine değerlendirebileceğiniz mütevazi bir tatil evi. Bungalov tarzı evin denize mesafesi sadece 35 metre. Her ne kadar küçük gibi görünse de içinde yatak odası ve banyo olmak üzere temel ihtiyaçlar karşılanır. Kısacası çocuklu aileler için de uygundur.

​Yatak odası

Çıralı Beach Bungalows Akdeniz Yatak Odası Cıralı Beach Bungalows Akdeniz
Cıralı Beach Bungalows

Çıralı Beach Bungalows

Cıralı Beach Bungalows

Evin içinden çekilmiş bu fotoğraf yatak odasını gösteriyor. Gördüğünüz gibi son derece modern ve konforlu bir tasarımı var. Ek olarak sıcak su ve internet gibi hizmetleri mevcut.

​6- Balayı evi

Antalya’da yer alan bu proje iki katlı bir taş ev modeli. Toplam 60 metrekarelik bir alanı olan evde şömineli yatak odası, banyo, mutfak bulunurken muhteşem bir deniz manzarasına sizi karşılar.

​İç mekan

Binanın alt katına ait bu resimde evin içinin de dışı gibi doğal malzemelerle kaplandığını görüyoruz. Şömineye ek olarak evde klima da bulunuyor. Bunun dışında geleneksel ve ahşap ağırlıklı bir stili var diyebiliriz.

​7- Görkemli taş ev

REISDERE EVİ / RESTORASYON PROJESİ Akdeniz Evler İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK Akdeniz Taş
İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK

REISDERE EVİ / RESTORASYON PROJESİ

İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK

İbrahim Topal Yapı Mimarlık imzasını taşıyan bu bina aslına uygun olarak restore edilmiş bir projedir.

​Taş duvarlar ve modern mobilya

REISDERE EVİ / RESTORASYON PROJESİ Akdeniz Mutfak İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK Akdeniz Taş
İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK

REISDERE EVİ / RESTORASYON PROJESİ

İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK

Evin iç kısmı son derece geniş olup duvar ve kapılarla bölünmemiş. Bu açıdan bakıldığında geniş mutfak tezgahının yanı sıra televizyon ünitesi ve iki adet yatağı görebiliriz.

​8- Doğal ve ekonomik

Doğal taş ev ve doğal taşlar ile bahçe duvarı Tropikal Evler Kayalar İnşaat Ltd şti. Tropikal
Kayalar İnşaat Ltd şti.

Doğal taş ev ve doğal taşlar ile bahçe duvarı

Kayalar İnşaat Ltd şti.

Son ev örneğimiz yine bir taş yapı. Taş evlerin güzelliği hem doğal bir malzeme olması hem de çok daha az masraf ödemeniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Yeni yıla yeni balkonla girmek için 13 güzel fikir’ başlığını okuyabilirsiniz.

Bu yerli köy evi projelerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!