Rüya gibi bir orman evinden herkese ilham verecek 6 fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Rüya gibi bir orman evinden herkese ilham verecek 6 fikir

Özlem K. Özlem K.
Lucky 4 Ranch Rustik Evler Uptic Studios Rustik
Loading admin actions …

Bugünkü sayfamızın konuğu büyüleyici bir orman içerisinde konumlanmış geniş bir çiftlik evi. Amerika'nın Idaho eyaletinde bulunan bu konut tamamen ahşaptan imal edilmiş, muhteşem bir kır evi. Geleneksel çiftlik evi mimarisinin rustik unsurları hemen dikkat çekiyor. Tarihi bir filmden fırlamış gibi görünen yapının dış cephesinde aydınlatmalar dışında günümüze dair hiçbir detay görmüyoruz, sanki eski fotoğraflardan bir kare gibi. İçine girdiğimizde ise rustik unsurların bir çağdaş stil ile harmanlandığına tanık olacağız. Gelin bu kendine özgü evi hep birlikte keşfedelim; bakalım ne gibi özellikler barındırıyor.

1) Şehirden kırsala göç

Lucky 4 Ranch Rustik Evler Uptic Studios Rustik
Uptic Studios

Lucky 4 Ranch

Uptic Studios

Ülkemiz on yıllarca kırsaldan şehre göçü yaşadı. Günümüzde bu akın belirli bir ölçüde devam etse de, tam tersi istikamette bir göç de artık gündemde: Kentten kırsala. Şehir hayatıyla ilişkisi nispeten sınırlı, home ofis çalışan yüzlerce insan ve ayrıca tarım ve hayvancılıkla ilgilenme kararı alan yüzlerce insan artık şehirlerdeki evlerini bırakıp kırsal bölgelere göç ediyor. Bir çok insan, şehrin gürültüsünü, dar ve pahalı yaşam koşullarını, suç ve hastalıkla dolu ortamını terk ederek, kırsal kesimde daha ucuz daha kaliteli daha doğal yaşama taşınıyor. Üstelik de internet sayesinde kentteymiş gibi yaşamaya da devam ederek…

2) Asma katlı, yüksek tavanlı bir konut

Lucky 4 Ranch Rustik Oturma Odası Uptic Studios Rustik
Uptic Studios

Lucky 4 Ranch

Uptic Studios

Bu konutun en güzel yanlarından biri yaşam alanına denk gelen kısmın üstünde bir kat olmaması ve bu nedenle bu kısmın tavanının iki kat yüksekliğinde olması. Yüksek tavan mekana ferah ve havadar bir atmosfer sağlıyor. Benzeri tasarımları ülkemizde tasarlanıp inşa edilen bazı villalarda da görmeye başladık. Mekana görkemli bir hava katan yüksek tavan ve buna ek olarak duvarın üst kısmından açılan pencerelerin de yardımıyla, mekanlar son derece ferah ve aydınlık oluyor.

3) Rustik, kırsal, çağdaş hepsi bir arada

Lucky 4 Ranch Rustik Mutfak Uptic Studios Rustik
Uptic Studios

Lucky 4 Ranch

Uptic Studios

Rustik stil ile kırsal stil birbirine çok benzemekle birlikte ayrıldıkları noktalar vardır. Bunlardan biri de ahşabın kullanılış şekli. Rustik stilde hşap yüzeylerde işlenmemiş bir görünüm olur, kırsal ise oldukça sade olmakla birlikte işlenmiş görünüm barizdir, beyaz mutfak dolapları gibi. Bu konutun mutfağında hem rustik hem de kırsal detaylar bir arada kullanılmış ancak bununla da yetinilmeyerek beyaz eşya seçimlerinde inoks (paslanmaz çelik) yüzeyli, son derece çağdaş ürünler seçilmiş.

4) Mutfak duvar kaplaması olarak ahşap

Lucky 4 Ranch Rustik Mutfak Uptic Studios Rustik
Uptic Studios

Lucky 4 Ranch

Uptic Studios

Konutun genel ahşap yapısını bozmamak için normalde fayans ile kaplayacağımız alanlar da ahşap paneller ile kaplanmış ve ortaya muhteşem bir görünüm çıkmış. Eskiden ıslak zeminlerin ahşap olmaması için özen gösterilir, zemin kaplamasında dahi tüm ev parke olsa bile mutfak kısmı seramik döşenirdi. Günümüz teknolojisi sayesinde, ahşabı ıslak zeminlerde gönül rahatlığıyla kullanılıyoruz.

5) İkinci bir yaşam alanı

Lucky 4 Ranch Rustik Koridor, Hol & Merdivenler Uptic Studios Rustik
Uptic Studios

Lucky 4 Ranch

Uptic Studios

Evlerimizdeki en büyük eksikliklerden biri ortak yaşam alanının genelde yalnızca bir tane olması, dolayısıyla herkesin istediği gibi vakit geçirmesine imkan tanımaması, özellikle de televizyon nedeniyle. Televizyon açıldığı zaman ister istemez ilgi bu noktaya kayıyor ve ister kitap okumaya çalışıyor olun isterse de internette zaman geçiriyor olun, odaklanmada problem oluyor. Bunu çözmenin yolları ise ya ayrı bir televizyon odası oluşturmak ya da ikinci bir oturma ve dinlenme odası.

6) Ahşap dış zemin kaplamaları

Lucky 4 Ranch Rustik Evler Uptic Studios Rustik
Uptic Studios

Lucky 4 Ranch

Uptic Studios

Bu konut komple ahşap olduğu için dış mekan zeminlerinde de ahşap kullanılması elbette beklendik bir durum. Ancak yine de bu durum ahşap zeminin güzelliğini ve kendi evlerimizin dış mekanlarda da kullanılabilirliği fikrini ortaya koyuyor. İster geniş bir teras olsun isterse de küçücük bir balkon, ahşap zeminler mekana sıcak ve sempatik bir hava katmakta benzersiz. Benzer örnekleri ’Küçük bir balkonu güzelleştirmek için 5 ilham verici fikir’ başlıklı yazımızda da görebilirsiniz.

Bu çiftlik evi projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!