Türkiye'den 13 kış bahçesi fikri

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'den 13 kış bahçesi fikri

Homify TR Homify TR
Orkun İndere Interiors: tarz Kış Bahçesi
Loading admin actions …

Kışın soğuk havalarda eve tıkılıp kalmak hepimiz için oldukça can sıkıcıdır aslında. Her ne kadar kış ayları boyunca beton duvarlar arasında tıkılı kalmak istemesek de özellikle en yoğun kış günlerinde soğuk hava bize başka seçenek de bırakmıyor maalesef. Kış mevsiminin bu etkisi çoğu insan üzerinde çoğu zaman farkında bile olmadığımız bir bunalım oluşturur. Ancak kış depresyonunu yenmenin de farklı yolları var elbette. Kış depresyonuyla nasıl başa çıkabilirsiniz? başlıklı yazımızda evinizin içinde uygulayabileceğiniz dekoratif mevsimsel çözümleri incelemiştik. Bugünkü yazımızda ise kış depresyonunu silip atacak ve her mevsim kendinizi dört dörtlük hissetmenizi sağlayacak olan kış bahçelerini ele alacağız. Evinizin kış mevsiminde de pozitif enerjiyle dolmasını istiyorsanız kış bahçesi inşa etmeyi planlamaya başlayın deriz! İşte size ilham verevek birbirinden güzel ve iç açıcı kış bahçesi fikirleri… Üstelik hepsi Türkiye'den!

1- Birbirinden güzel ışıklandırma üniteleri ve konforlu oturma gruplarıyla oluşturacağınız bir kış bahçesi soğuk havalarda evinizin en keyifli ve şık yaşam alanı olacaktır.

Nuevo Tasarım – Ankarada bir ev: tarz Kış Bahçesi
Nuevo Tasarım

Ankarada bir ev

Nuevo Tasarım

2- Kış bahçenizi dizayn ederken mümkün olduğunca açık bir alan hissi ortaya çıkarmak için cam unsurların maksimum düzeyde kullanılmasını sağlamalısınız. Cam kapılarla ve pencerelerle kaplı bir alan açık havada oturuyormuşsunuz hissi verir.

atlas perdecilik – kışbahçesi&çatı: tarz Kış Bahçesi
atlas perdecilik

kışbahçesi&çatı

atlas perdecilik

3- Kış bahçelerinin dizaynında en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de izolasyondur. Gerektiğinde kapanabilen dış mekana uygun perdeler yardımıyla her mevsime uygun bir alan ortaya çıkarabilirsiniz.

atlas perdecilik – kışbahçesi&çatı: tarz Kış Bahçesi
atlas perdecilik

kışbahçesi&çatı

atlas perdecilik

4- Kışın hava çoğunlukla kasvetli ve kapalı olduğu için iç açıcı bir atmosfer yaratacak açık renk tonlarını tercih etmek her zaman fark yaratacaktır. Beyazın ağırlıklı olduğu kış bahçeleri ise daima daha zarif ve ferah bir görünüme sahip oluyorlar.

atlas perdecilik – kışbahçesi&çatı: tarz Kış Bahçesi
atlas perdecilik

kışbahçesi&çatı

atlas perdecilik

5- Kış bahçenizi dilediğiniz şekilde dekore edebilirsiniz; ister konforlu bir oturma odası, ister şık ve kalabalık bir yemek odası…

6- Eğer kış bahçesi olarak dizayn edebileceğiniz bi alanınız yoksa ve bir apartman dairesinde yaşıyorsanız bu örnekteki gibi, salonunuzun bir kısmını geniş cam panellerle kış bahçesine dönüştürebilirsiniz.

DerganÇARPAR Mimarlık – AHMET ASLI İLHAN EVİ : tarz Kış Bahçesi
DerganÇARPAR Mimarlık

AHMET ASLI İLHAN EVİ

DerganÇARPAR Mimarlık

7- Teras ve veranda alanlarına uygulanan son teknoloji cam panel sistemleri ile evinizin bu bölgelerini yazın açık alan kışınsa kapalı kış bahçesi olarak değerlendirebilirsiniz.

8- Dekorasyonda sınır hayal gücünüz ve isteklerinizle belirlenir. Kış bahçenizi planlarken de cesur olun; örneğin harika bir şömineli oturma odası şeklinde dizayn edilmiş bir kış bahçeniz olabilir.

9- Kış bahçesi denilince akla yalnızca açık hava konsepti yaratılan ferah ve sıradan alanlar geliyorsa yanılıyorsunuz. Tavan perdeleri ile eşsiz bir kraliyet havası ortaya çıkarılan bu göz kamaştırıcı kış bahçesi dizaynı da bunun en güzel örneği!

Orkun İndere Interiors: tarz Kış Bahçesi
Orkun İndere Interiors

Contemporary Classical Villa in Kemer Golf & Country

Orkun İndere Interiors

10- Eğer yeni ev yaptırıyorsanız veranda ile evin iç yaşam alanlarının arasına geçiş alanı olarak harika bir kış bahçesi eklemeye ne dersiniz? Mükemmel ve göz alıcı bir fikir değil mi?

Engel & Völkers Bodrum – Engel & Voelkers Bodrum: tarz Oturma Odası
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

11- Evinizin veranda ya da balkonunu cam ünitelerle kapatarak kış bahçesi oluşturmayı düşünüyorsanız bu kapalı alanın tavanını da cam yaptırmayı düşünmenizi tavsiye ederiz.

KUPA YAPI – Cam Tavan Kış Bahçesi : tarz
KUPA YAPI

Cam Tavan Kış Bahçesi

KUPA YAPI

12- Kış bahçenizi yazın da kullanabileceğinizi unutmayın! Açılır kapanır cam panellerle manzaraya karşı her mevsim keyif ve huzur dolu balkonlar ortaya çıkarmak çok kolay!

Enda Yapı – teras kış bahçesi uygulaması: tarz Balkon, Veranda & Teras
Enda Yapı

teras kış bahçesi uygulaması

Enda Yapı

13- Kış bahçenizi oluştururken doğal ve ferah bir ortam oluşturmak için yeşil bitki ve ağaçlar eklemeyi ve ahşap unsurlar kullanmayı da unutmayın!

Bu kış bahçesi fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!