Başrolde ahşabın olduğu 20 güzel banyo

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Başrolde ahşabın olduğu 20 güzel banyo

Meral Eser Meral Eser
Andrea Rossini Architetto:  tarz Banyo
Loading admin actions …

Banyo için ahşap malzeme kullanımı riskli gibi görünüyor, ancak günümüzde artık modern çözümlerle tasarlanan banyolarda ahşap kullanımına rastlıyoruz. Artık bakımı kolaylaşan ahşap materyal olarak ıslak zeminlerde, banyo ve mutfaklarda kullanılıyor. Ahşabın ağırlıklı kullanılmasıyla rustik bir hava estirmek ya da sofistike ve modern tasarımlarla banyo dekorasyonunda fark yaratmak mümkün. Banyo dekorasyonunda ahşabın başrolde olduğu örnekleri incelemek üzere alt başlıklarımızı inceleyebilirsiniz.

1. Tavan hariç tüm yüzeylerde ahşap kullanımı

Doğru ve ölçülü ışıklandırma ile özenli bir banyo dekore etmek sanıldığı kadar zor değil. Tavan harici tüm yüzeylerde ahşap kaplamanın kullanıldığı bu banyo modern stil çözümlerle dizayn edilmiş.

2. Duvarlar ve zeminlerde ahşap

Uzmanlar tarafından dizayn edilen ahşap zeminler banyonunza sıcaklık ve huzur getirir. Natürel dokularla bezenen duvarlar ve döşeme zeminleri hem dokusuyla hem de renk alternatifleriyle sıcaklık getirir, göze hitap eder. Banyo gizliliğini esas alan buzlu camlarla ahşap pencereler dizayn edilmiş. Şık aydınlatma unsurları ile banyo daha sıcak ve dingin bir atmosfere kavuşuyor.

3. Ahşap döşeme

Rustik ya da kırsal stil etkilerine rastlayacağınız bu banyo modelinde bağımsız bir küvet modeli tercih edilmiş. Banyo dekorasyonunda konfor ve rahatlığı esas alanlar için ahşap döşemenin bir banyoyu tamamen değiştirerek göz alıcı bir sonuç elde edileceğini söylemek mümkün. Günümüz olanakları ile kolay bakımı sağlanan ahşap döşeme zeminleri ile banyolardaki soğuk etkiden kurtulmak artık çok kolay.

4. Natürel dokular

Doğal ahşap şekil alabilirliği ve geniş yelpazeye yayılan renk ve doku alternatifleri ile cazip bir malzeme. Özellikle rustik stil etkiler ilginizi çekiyorsa ahşap materyal olarak vazgeçilmezlerinizden biri olabilir. Banyo tezgah ve dolaplarında stil ve tarzınıza uygun dokularını tercih ettiğinizde bambaşka bir banyoya sahip olabilir, rustik esintilerle huzur veren bir atmosfer oluşturabilirsiniz. 

5. Rustik banyo

Ahşabın ağırlıklı kullanımı ile rustik banyolar konfor, rahatlık ve huzur veren bir atmosfer sağlıyor. Ayrıca, homify'da banyo tasarımcıları tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde proje bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

6. Ahşap lambri ve çini kaplama

Banyonuzda doku zenginlikleri ile cazip bir sonuç elde etmek ve fark yaratmak istiyorsanız ahşap lambri ve çini kaplamalar ilginizi çekebeilir.

7. Ahşap tek duvar

Banyonuza hareket katmak ve fakat kasvetli bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız tek duvar dekoru için ahşap kaplamayı tercih edebilirsiniz.

8. Nötr gri ve ahşap

Nötr renkler soğuk bir etki uyandıracağından, sıcak bir atmosfer oluşturmak için ahşap dokuların kullanıldığı rustik banyo modellerinden esinlenebilirsiniz.

9. Ahşap, seramik ve taş

Doğal malzemelerin iç mekan dizaynında natürel dokularla huzur veren bir etkisi bulunmaktadır. Ahşap, seramik ya da taş malzeme türlerini kaplamalarda kullanarak sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

10. Duş alanında ahşap kaplama

Banyonuzda oluşturmak istediğiniz ambiyansa göre daha sıcak renk ve doku alternatifleri ile duş alanını dekore edebilirsiniz.

11. Jakuzi konforu

Eğer jakuzi kullanıyorsanız bu alanı göze hitap edecek şekilde dekore etmek için natürel dokular ve bitkiler kullanabilirsiniz.

12. Depolama sistemleri

Ahşap dolap, çekmece ve raf sistemleri banyo ile giyinme odası dekorunu benzer renk ve dokularla bütünleştirecek şekilde dizayn edilebilir.

13. Ahşap parke ve seramik

Zarif çizgilerle ahşap parke ve seramik kaplama türleri ile uyum ve ahenk içeren modern bir banyo dekore edebilirsiniz.

14. Cilalı yüzeyler

Ahşap dokuları daha da öne çıkaran, natürel çalışmalarla ilgileniyorsanız suya dayanıklı cilalama işlemlerinden geçen kaplama türlerine odaklanabilirsiniz.

15. Minimalist yaklaşım

Sakin, huzurlu ve dingin bir banyo atmosferi oluşturmak için ahşap zeminin uygulandığı bu banyo minimalist yaklaşımla dekore ediliyor.

16. Lamine ahşap parke

Doğal malzemelerle dayanımı kuvvetli ve göze hitap eden ahşap kaplamaların başında lamine parke avantajı gelmektedir. Modern stil dizayn edilen banyoda benzer dokuların uyumu hakim.

17. Taş ve ahşap

Pixcity:  tarz Banyo

Rustik stil etkilerle dizayn edilen banyoda modern aksesuarlar kullanabilir, farklı stilleri bir araya getirebilirsiniz.

18. Sıcak ve samimi

Eğimli tavan bulunan banyolarda göz yormayan nötr renklerle ahşap dokuları tercih edebilirsiniz.

19. Modern ve çarpıcı

Küçük banyo dekorasyonunda kullanılan tek duvar ayna, lamine parke döşeme ve geometrik formlarla duvar dekorları oldukça  etkileyici.

20. Rustik ve moderni buluşturan banyo

Doğal taş duvar dekorları ile ahşap lamine parke modelleri bir araya getirilerek modern banyo aksesuarları kullanarak fark yaratabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Küçük bir banyoyu nasıl güzelleştirebilirim? 8 fotoğraf’ yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sizin favoriniz hangisi?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!