Türkiye'den herkese fikir verecek 11 salon fotoğrafı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'den herkese fikir verecek 11 salon fotoğrafı

nihal e. nihal e.
Klasik Oturma Odası homify Klasik
Loading admin actions …

Her biri ülkemizden bir tasarımcının imzasını taşıyan 11 salon örneğine hayran kalacaksınız.

​Siyah beyaz

İlk örnek MimKare İç Mimarlık imzasını taşıyan bir salon modeli. Renk paleti olarak siyah beyaz ağırlıklı bir salon düşünülmüş. Tamamen beyaz renkli mobilyalar koyu renkli duvar kaplamaları ile vurgulanıp şık bir kontrast sağlanmış. Her ne kadar duvarlar siyah da olsa oturma odası karanlık ve boğucu değil. Geniş bir pencere ve ahşap zemin sayesinde ferah ve modern bir salon.

​Klasik ve sofistike

Klasik Oturma Odası homify Klasik

Hakan Helvacıoğlu imzasını taşıyan bu oturma odası oldukça şık ve çarpıcı. Klasik stilde dekore edilmesine rağmen sıradan odalardan gayet farklı. Farklı renk ve tarzdaki koltukları bir arada kombinlemesi, dikkat çekici desenleri ve de zengin aksesuar detaylarıyla tamamen özgün bir oda örneği.

​Salon ve yemek odası bir arada

​A project in İzmir, Turkiye. - İzmir'de uygulaması bize ait bir projenin salonundan bir kare. Modern Oturma Odası Visage Home Style Modern
Visage Home Style

​A project in İzmir, Turkiye. – İzmir'de uygulaması bize ait bir projenin salonundan bir kare.

Visage Home Style

Visage Home Style tasarımı bir başka salon örneğinde yemek odası ve oturma odasının iç içe olduğunu görüyoruz. Yüksek tavanı ve cam duvarları sayesinde doğal ışıktan bolca yararlanan bir salon burası. Turkuaz kanepenin arkasındaki yemek odası en az salon kadar şık. Kalın mermerden yapılma masa çok özel bir parça. Yemek takımını tamamlayan lambalar da bir o kadar güzel.

​Lacivert kadife

Phaselis Konutları Antalya Modern Oturma Odası Mimoza Mimarlık Modern
Mimoza Mimarlık

Phaselis Konutları Antalya

Mimoza Mimarlık

Kapitone dikişli koltuklara farklı bir yorum getiren salon örneği Mimoza Mimarlık imzasını taşıyor. Standart koltuklardan farklı olarak bu örnekte kapitone, koltuk kenarlarında kullanılmış. Lacivert rengi kadife kumaşıyla birleşince son derece lüks görünümlü bir takım elde edilmiş. Metal renkli yuvarlak sehpa da bu lüksü tamamlıyor.

​Yaratıcı dekorasyon

Vavien İç Mimarlık imzasını taşıyan bu örnekte o kadar çok yıldız parça var ki hangi birine bakacağımızı şaşırıyoruz. Üçgen şeklindeki ahşap duvar rafı çok yaratıcı. İki parçadan oluşan orta sehpa duvar rafıyla uyumlu. Duvar içine uygulanan parıltılı kaplamalar odaya şıklık katıyor. Yine altın ışıltılı lamba tasarımı gayet zengin duruyor. Kısacası salonda yok yok.

​Pastel tonlar

Modern Oturma Odası homify Modern

Paker Mimarlık tasarımı salonda tek bir renk kullanılmasına rağmen dekorasyonun pastel tonundan ötürü hiç boğucu görünmüyor. Öyle ki yumuşak renk paleti oturma odasına asıl sıcaklığı katan etken diyebiliriz. Bununla birlikte mobilya detayları son derece özenli ve zenginlik barındırıyor.

​Piksel desenli halı

CCT 172 Project in Trabzon Modern Oturma Odası CCT INVESTMENTS Modern
CCT INVESTMENTS

CCT 172 Project in Trabzon

CCT INVESTMENTS

Modern stilde döşenmiş salonlar özellikle yenilik ve değişim isteyenlerin birinci tercihi. Piksel desenli halı için salonun yıldızı denebilir. Bu kadar orijinal bir halı yine orijinal bir sehpa ile tamamlanmış. Takımı tamamlayan yuvarlak hatlı siyah sandalyeler çok çağdaş. Sandalyelerle uyumlu lamba tasarımı da bir o kadar özel.

​Beyaz bir salon

Bu oturma odası örneğinde her ne kadar çeşitli renkler kullanılsa da ağırlıklı olarak beyaz bir salon diyebiliriz. Kristal lamba modeli oldukça lüks olduğundan beyaz rengi uygun bir seçim.

​Labirenti andıran masa

Hande Köksal tasarımı olan bu modern salon çok lüks eşyalar kullanmadan da kusursuz bir dekorasyon yaratabileceğinize dair başarılı bir örnek. Öyle ki hangi bir parçadan başlasak karar veremiyoruz. Labirenti andıran cam sehpa, duvarlardaki mistik objeler, yerdeki renkli kilim ve son derece simetrik koltuğuyla gerçekten yaratıcı bir salon.

​Aydınlatma farkı

Bir başka modern oturma odası örneği toprak tonlarındaki rengiyle hiç gözü yormuyor. Hatta bu sayede epey rahatlatıcı bir atmosfere sahip diyebiliriz. Bu salonda öne çıkan şey mobilyalardan çok aydınlatma gibi görünüyor.

​Pembe bir salon

Modern Oturma Odası homify Modern

Son bir örneğimiz Logos Mimarlık imzasını taşıyor. Kanepe yerine tekli koltuklardan oluşan salon takımı bu tercihiyle ilginçleşmiş. Duvarlarında devasa resimler olmasında rağmen pembe rengi mobilyalarla uyum sağlamış.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Köy evi anlayışınızı değiştirecek 8 yerli ev projesi’ başlığını okuyabilirsiniz.

Bu salonlar arasında sizin favoriniz hangisi oldu?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!