Düşük bütçeyle inşa edilebilecek 8 küçük ev projesi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Düşük bütçeyle inşa edilebilecek 8 küçük ev projesi

Özlem K. Özlem K.
Modern Evler COLECTIVO CREATIVO Modern
Loading admin actions …

Bugün sayfamıza 7 küçük evi örneği taşıdık. Farklı stillere sahip bu evlerin ortak özelliği ise düşük bütçeyle inşa edilebilir olmaları. Bu derleme küçük (ya da büyük) bir arsası olan ve bu arsaya bir ev kondurmayı düşünen okuyucularımız için ilham verici olacaktır.

1) 67 metrekarelik, taş ev görünümünde prefabrik ev

Fotoğraftaki bu ev 67 metrekare büyüklüğünde ve taş kaplama görünümü dış cephesiyle göz dolduruyor. Ahşap detayları ve kızıl kiremit çatısıyla özgün bir taş ev görünümünde. Ahşap pergolası ve taş yüzeyleri nedeniyle bu evin prefabrik olduğuna inanmak oldukça güç. ’Ucuz ama çok güzel: 67 metrekarelik ev’ başlıklı yazımızda bu evin diğer fotoğtaflarını da görebilirsiniz.

2) Saman ve kerpiçten yapılma ev

Kerpiç ve saman yüzyıllardır kullanılan yapı malzemeleri. Son yıllarda trend olan sağlıklı ürünlere geri dönüş, yapı alanında da kendini gösteriyor. Bu çerçevede kerpiç de yapı profesyonellerinin yeniden keşfettiği bir malzeme oldu. Eco House Turkey şirketi de bu hem ucuz, hem de her açıdan tasarruflu olan bu malzemeyi kullanarak müşterilerine sağlıklı evler sunuyor. ’Kerpiç ev: Enerji tasarruflu, çevre dostu ve sağlıklı’ başlıklı yazımızda bu evlerle ilgili oldukça fazla detay bulabilirsiniz.

3) Prefabrik ahşap ev

AHSB - AHŞAP EV MODEL B Kuloğlu Orman Ürünleri Modern
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Prefabrik ev deyince eskiden insanların aklıma kağıt gibi duvarları olan, sevimsiz ve kalitesiz görünen evler gelirdi, oysaki artık öyle mi? Gerçek ahşaptan dahi prefabrik evler yapılıyor, hem de kusursuz bir görünümde. Ankaralı bir marangozluk firması tarafından atölyelerde üretilerek altyapısı önceden hazırlanmış arsaya kısa sürede monte edilebilen böyle bir eve kim hayır diyebilir?

Prefabrike ahşap evlerin bir çok avantajı vardır. Atölyelerde önceden üretilerek altyapı çalışması gerçekleştirilmiş yere monte edilen ahşap evlerin yapımı oldukça hızlı. Nesef alan bir malzeme olduğu için, ahşap evler sağlıklı olmasıylada dikkat çeker. Ahşap evler, betonarme evlere göre daha güvenlidir, depreme ve hatta yangına karşı dayanıklılıklarıdır. Fiyatları diğer evlere göre daha düşük olan ahşap evler, izolasyon malzemeleri ile iyi yalıtım sağlanmaktadır

4) Modern yapıda bir prefabrik ev

Çelik konstrüksiyona sahip bu yapı ise boydan boya pencereleri ve ferah yapısı ile ön plana çıkıyor. Prefabrik yapıların kusursuz örneklerinden olan bu ev, 12 çelik sütunun üzerinde ayakta duruyor ve tamamen mobil yapıda, yani nereye istenirse, oraya konabilir.

5) Şömineli, ahşap, prefabrik ev

Fotoğrafta görmüş olduğumuz bu yapı ise tam teşekküllü, yaz kış içinde yaşanabilecek, oldukça geniş bir ahşap ev. Ankaralı bir firma tarafından tasarlanıp imal edilen bu evler prefabrike, yani önceden atölyelerde imal edilip altyapı çalışması gerçekleştirilmiş arsaların üzerine kısa sürede monte ediliyor. Mutfağıyla, banyosuyla kusursuz bir ev olan bu ahşap yapının üstelik bir de şöminesi var! 

6) Konteyner ev

Konteyner yapıları inşaatların şantiyelerinde ofis olarak vs kullnaılırken görmeye zaten alışkın. Birçok konteyner firması, aynı zamanda tam teşekküllü, derhal içinde yaşanmaya başlayabilecek şekilde ev olarak dizayn edilmiş konteynerler de üretiyor. Daha yaratıcı tasarımlardan hoşlanan okuyucularımız ise fotoğraftaki örnekte de gördüğümüz gibi, iki katlı konteyner ev ya da daha farklı yerleşimlere yönelebilirler.

7) 37 metrekarelik modern, ahşap, prefabrik ev

Ahşap prefabrik evlerde genelde geleneksel çizgileri görüyoruz ancak modern ve minimalist çizigilerden hoşlananlar için de alternatifler mevcut. Örneğin, fotoğraftaki bu ev ahşap ve suntadan yapılmış! Hatta iç kısımlardaki sunta görünümü bırakılmış, üstü kaplanmamış. Bu evin diğer fotoğraflarını şu linkten görebilirsiniz.

8) Mini mini bir vagon ev

Son örneğimiz ise 20 metrekare büyüklüğünde, ancak taş teşekküllü bir mini ev. En güzel özelliği ise tekerlekler üzerinde olması ve bir yerden başka bir yere kolayca götürmenin mümkün olması. Meraklıları için, şuradan diğer fotoğrafları da incelenebilir.

Bu derlemedeki ekonomik evleri siz de beğendiniz mi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!