Okurlarımızın çok beğendiği 7 mutfak fikri

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Okurlarımızın çok beğendiği 7 mutfak fikri

Homify TR Homify TR
Natali de Mello - Arquitetura e Arte: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

2016 yılı da, son yıllarda hep olduğu gibi dekorasyon fikirleri açısından oldukça zengin bir sene oldu ve yeni fikirler ve gelişmeler dekoratif anlamda hayatımızı kolaylaştırmaya ve yaşam kalitemizi arttırmaya devam etti. homify sayfalarında da sizlerle her zaman dünyanın dört bir yanından en son dekorasyon trendlerini, yepyeni ve sıra dışı dizayn fikirlerini ve birbirinden güzel ev dekorasyonları örneklerini incelemeye çalıştık. Elbette her oda için farklı, fonksiyonel ve şık fikirlerle farklı ve ilham verici derlemeler de yaptık. Mutfaklarsa sizin tarafınızdan en çok ilgi gören yaşam alanları oldu her zaman. Bunun sebebi elbette mutfakların çok sık ve aktif olarak kullanılan sosyal alanlar olmaları ve tabir yerindeyse, evlerin kalbini temsil etmeleri. Mutfak dekorasyonu konulu yazılarımızda en çok ilgi çeken tema ise pek tabii ki mutfak dizaynlarında pratik ve fonksiyonel çözümler oldu. İşte bu yazımızda da hem estetik olarak, hem de fonksiyonellik açısından 2016'nın en çok beğenilen 7 mutfak fikrini derledik.

Dolap içi raf çözümleri

Mutfak Dolabı Modern Mutfak Erim Mobilya Modern Masif Ahşap Rengarenk
Erim Mobilya

Mutfak Dolabı

Erim Mobilya

Çoğumuz evlerimizde hazır mutfak kullanıyoruz çünkü mutfağımızı özel olarak tasarlatacak kadar geniş bir bütçemiz olmuyor. Hazır mutfaklar ise belirli standartlarıyla birlikte geliyor ve genellikle hep aynı raf ve çekmece sistemlerine sahip oluyorlar. Oysa bizim ihtiyaçlarımız standart mutfak tasarımlarının bize sunduğundan farklı olabiliyor. Akıllı raf ve çekmece sistemleri de işte bu noktada devreye giriyor. Standart mutfaklara da özel tasarım mutfaklara da uygulanabilen dolap içi raf sistemleri oldukça kullanışlı ve kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak farklı özelliklere sahip.

Büyüyebilen tezgah uygulaması

NEW! 2015 Kitchen: PORTLAND + ARCOS İskandinav Mutfak Schmidt Palmers Green İskandinav
Schmidt Palmers Green

NEW! 2015 Kitchen: PORTLAND + ARCOS

Schmidt Palmers Green

Özellikle küçük bir mutfağınız varsa sizin de sık sık mutfak tezgahınızın daha geniş olmasını istediğinize eminiz. Özellikle yemek yaparken geniş tezgah her zaman eşsiz bir konfor ve kullanım kolaylığı sağlayan bir unsur ancak elbette ki herkes geniş tezgahlara sahip olacak kadar büyük mutfaklı evlerde yaşayamıyor. Bu şahane fikir de işte bu yüzden çok güzel! Çekmece gibi açılıp kapanabilir tezgah eklentileri mutfağınızın alanını küçültmeden dilediğiniz zaman tezgah alanınızı genişletiyor. Harika değil mi?

Çekmeceye saklı yemek masaları

Özellikle şehir merkezindeki küçük mutfaklı evlerde bu tarz açılır kapanır özellikli fonksiyonlar gitgide daha da popülerleşmeye başladı. Çekmece olarak gizlenebilen masalar da bunun en başarılı ve pratik örneği sayılabilir. Yemek masası için yeriniz yoksa çekmecelerinizden birini istediğiniz zaman ortaya çıkarabileceğiniz bir masaya dönüştürebilirsiniz!

Duvara asılan dekoratif baharatlıklar

Duvara asılan baharatlıklar hem dekoratif olarak harika bir estetik oluşturuyorlar, hem de kullanım kolaylığı açısından mükemmel bir fikir niteliğindeler! Yer kaplamayan ve üstelik aksesuar olarak duvarlarda sergileyebildiğiniz baharat kutuları!

Mutfak adaları ve beyaz mutfaklar

homify Klasik

Mutfak adaları ve beyaz mutfaklar bu sene gene en beğenilen mutfak trendlerinin arasındaydı. Mutfağın tam ortasında yer alan geniş ahşap tezgahlı bir mutfak adası mutfakta kendinizi bir profesyonel gibi hissettiren harika bir tasarım! Beyazın zarafetini ise tartışmamıza bile gerek yok!

Köşe çekmeceleri ile daha verimli kullanım

Harbourside kitchen Kırsal Mutfak Tim Jasper Kırsal/Country
Tim Jasper

Harbourside kitchen

Tim Jasper

Küçük mutfaklarda en önemli şey her alanı değerlendirerek yerden maksimum düzeyde verim ve tasarruf sağlayabilmektir. Köşe çekmeceleri ise bunu tam olarak başarmamızı sağlayan yegane mutfak dekorasyonu buluşlarından biri!

Tabak çanağı sergilemek!

Johnny Grey: modern tarz , Modern
Johnny Grey

Richmond – A Kitchen in Three Movements

Johnny Grey

Bu sene yeniden trend olan şeylerden biri ise mutfaklarda açık raf uygulamalarıydı. Geleneksele dönüş: Mutfakta açık raf trendi başlıklı yazımızda bu trendin belli başlı örneklerini incelemiştik. Bu örnekteki gibi tabakların dikey olarak yerleştirildiği tasarımlar ise hem estetik olarak göz dolduruyor, hem de yer tasarrufu sağlayarak depolama alanınızı daha verimli kullanmanızı sağlıyor.

Sizce hangisi en güzeli?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!