Türkiye'de bulunan tarz sahibi bir evden 20 maddede dekorasyon dersi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'de bulunan tarz sahibi bir evden 20 maddede dekorasyon dersi

Homify TR Homify TR
Aykuthall Architectural Interiors – OHY Evi Sunflower Sitesi:  tarz Oturma Odası
Loading admin actions …

Bugün sizlerle çok özel bir eve konuk oluyoruz. Aykuthall Architectural Interiors tarafından dizayn edilen ev klasik mobilyaların modern bir stille buluşturulması konusunda adeta ders veren şık ve büyüleyici bir dekorasyon anlayışına sahip. Her odası ile kendine hayran bırakan evde açık renklerin hakimiyeti ve bundan kaynaklanan ışıl ışıl ve ferah bir stil elde edilmiş. Eğer siz de kişilik sahibi, benzersiz ve etkileyici bir dekorasyonun sırlarını öğrenmek istiyorsanız gelin İstanbul'daki bu evin yaşam alanlarında ilham verici turumuza başlayalım…

1- Chesterfield kanepeler modası asla geçmeyecek asalet ve zarafet sembolü ikonik mobilyaların başında geliyor ve her tarza mükemmel bir şekilde uyum sağlayabiliyor.

Dekorasyona asalet katan model: Chesterfield koltuklar başlıklı yazımızda bu ikonik mobilyaları ele almıştık.

2- Antre dekorasyonunda birinci kural mobilya kalabalığı yaratmadan, ferah ve şık bir şekilde alanı boş bırakmamaktır.

3- Koyu renk ahşabın beyazla iç içe geçtiği unsurlar her zaman göz alıcı bir estetik ortaya çıkarır.

4- Duvarlar yaşam alanlarını ayırmak için her zaman tek ve en iyi çözüm değildir; bazen şık bir separatör ile eşsiz bir geçiş yaratabilirsiniz.

5- Modern dekorasyonlarda dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri yaşam alanlarında yeterince boş alan bırakmaktır. Sıkış tıkış mobilyalar mekanı boğar ve karaktersizleştirir.

6- Oturma grubunuzu seçerken bir örnek koltuk ve kanepeler tercih etmek zorunda değilsiniz. Modern ve klasiğin harmanlandığı eklektik dizaynlar her zaman fark yaratır.

7- Oturma odanızdaki huzuru, konforu ve samimi havayı çoğaltmak istiyorsanız oturma grubunuzun kırlent ve yastıklarını çoğaltmalısınız.

8- Işıklı duvar nişleri mekâna her zaman daha özel ve ağırbaşlı bir hava katar.

9- Televizyon odaklı oturma alanlarında mobilya tercihlerinizi yaparken konforu ön planda tutmaya özen gösterin.

10- Yemek odalarında yemek masasının tam üzerinde masayı vurgulayan gösterişli klasik stil geniş avizeler son yıllarda yeniden sıklıkla kullanılmaya başlayan trendlerden biri.

11- Mutfağınızın rengini seçerken kalıplara takılmayın! Sıradanın dışına çıkın ve kendi tarzınızı oluşturun.

12- Mutfak dekorasyonlarında en önemli şeyin çalışma alanının genişliği ve fonksiyonelliği olduğunu unutmayın.

13- Standart dolaplara mahkum olmak yerine dolaplarınızın içlerini kendi ihtiyaç ve isteklerinize göre kendiniz dizayn edin.

14- Yatak odalarını dizayn ederken göz önünde bulundurulması gereken birincil unsur konforlu ve dinlendirici bir ortam oluşturulmasıdır. Bunun için huzurlu ve yorucu olmayan renk tonları belli bir ahenkle dekorasyona uygulanmalı.

15- Yatak odalarının dekorasyonunda estetikten önce konforun ön planda tutulması oldukça önemli. Bunun için de kaliteli bir yatak ve konforlu yastık ve çarşaf takımları kusursuz bir yatak odasının olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

16- Abajurlar yatak başı ışıklandırması için tek seçenek değil. Tavandan sarkan gösterişli avize tarzı aydınlatmalarla sıra dışı bir etki yaratabilirsiniz.

17- Ebeveyn banyosu evin en size özel yaşam alanıdır ve tamamen sizi yansıtan ve sizin ihtiyaçlarını karşılayan bir dizayna sahip olmalıdır.

18- Genç odalarında yüksek enerjili ve canlı renklerle ve zihin açıcı duvar kağıtlarıyla yapılan dekorasyonlar çocukların en yaratıcı dönemlerinde gelişimlerine yardımcı oluyor.

19- Daha küçük çocuklar içinse hayal gücünü destekleyen ve çocuğun kendini mutlu hissedeceği eğlenceli dekorasyonlar tercih etmeli ve çocuğunuzun nasıl bir oda istediğini mutlaka ona da sormalısınız.

20- Banyo dizaynını asla hafife almayın. Tarz sahibi, şık ve pırıl pırıl bir banyo dekorasyonu yaşam kalitenizi yükselten en önemli yaşam alanlarından biridir.

Bu evin dekorasyonunu siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!