Örnek tasarımlarla küçük evler için dekorasyon fikirleri | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Örnek tasarımlarla küçük evler için dekorasyon fikirleri

Homify TR Homify TR
Minimalist Mutfak cs Minimalist
Loading admin actions …

Evlerimizdeki ferahlık yaşam kalitemizi doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Ancak söz konusu evler yeterince geniş olmayan evlerse ferahlık saplayacak yeterli alanı sağlamak ve aynı zamanda da şık ve ihtiyaçları karşılayan yaşam alanları yaratmak oldukça zor bir iştir. Ancak doğru yerleşimlerle ve doğru mobilya seçimleriyle hem göz alıcı hem de fonksiyonel küçük ev dekorasyonları yaratmak mümkün. Bu yazımızda da sizlerle küçük evlerin dekorasyonlarına ilham verebilecek 5 farklı ev projesine konuk olacağız ve alan tasarrufu sağlayan parlak fikirlere göz atacağız.

Stil sahibi bir daire

Geniş ve müstakil evler kadar büyük olmayan ama stüdyo daireler kadar da küçük ve dar olmayan, nispeten kısıtlı alana sahip bir dairedeyiz. Bir çekirdek ailenin yaşadığı bu dairede açık mutfağın alan tasarrufu ve fonksiyonellik açısından en ideal seçenekler göz önüne alınarak tasarlandığını görüyoruz. Mutfak tezgahının bir devamı olarak da kullanılabilecek yemek alanı, bu tür daireler için en iyi seçimlerden biri olarak öne çıkıyor.

Hareketliliği duvarlarda sağlamak

Duvarlar söz konusu olduğunda dekorasyonda yaratıcılığın sınırı yoktur. Bu evde de  yaşam alanının olabildiğince ferah ve geniş bir görünüm ve konfora sahip olması için mobilya kalabalığından sakınılmış ve yaşam alanındaki modern hareketlilik kütük duvar dekorasyonu ile sağlanmış. Küçük evlerde uygulanabilecek akıllıca tasarım taktiklerinden biri.

Tekerlekli yemek masası

Yukarıdaki örneklerden çok daha küçük bir alana sahip olan bu dairede ise oldukça dar bir alanda tamamen açık bir mutfak uygulaması göze çarpıyor. Odayı bölen yemek masasının tekerlekli ayaklarının olması ise yine küçük evler için taşınabilirlik açısından oldukça kullanışlı bir fikir.

Akıllıca bölmeler

Küçük alanlarda dinamik dekorasyonlar yaratmanın bir diğer yolu da odaları bölen bölmelerin duvarlarla değil daha hareketli ve odaya derinlik katacak raf ya da desenli ve delikli bölme üniteleriyle gerçekleştirilmesi.

40 metrekarelik şıklık

Doğru dekorasyonla çok küçük alanlarda bile geniş ve ferah yaşam alanları yaratılabileceğinin bir kanıtı niteliğindeki bu daire sadece 40 metrekarelik bir alana sahip. Minimal tasarım, açık mutfak, açık renk tonlarının kullanılması ve alan tasarrufu sağlayan yerleşim ipuçlarını oluşturuyor.

Kullanışsız alanların değerlendirmek

Küçük evlerin dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de her bir alanın kullanışlı bir şekilde değerlendirilmesi olmalı elbette. Mesela bu örnekte merdiven altındaki boş alan kütüphane olarak değerlendirilmiş.

18 m²lik mucize

MinBai: minimalist tarz , Minimalist

İnanması güç olsa da 18 metrekarelik bir alanda bile harikalar yaratmak mümkün. Minbai isimli firma tarafından dizayn edilen bu minik yaşam alanına çalışma alanı dahil, ev sahibin tüm ihtiyaçları sığdırılmış.

Modüler tasarım

MinBai: minimalist tarz , Minimalist

Tabii ki bu kadar küçük alanlarda her ihtiyacı gideren yaşam alanları yaratmanın en önemli anahtarı modüler tasarımlı mobilyalar kullanmak. Hem konforlu hem şık modern çekyat modelleri de hem oturma odası hem e yatak odası yaratmanın en birincil ve kolay yolu elbette.

Küçük alanlar

Minimalist Mutfak cs Minimalist
cs
cs

56 metrekarelik bu yaşam alanı bir yenileme projesinin parçası. Tamamen açık mutfak, minimal ve kalabalık yaratmayan mobilya tercihleri ve tuğla duvarlar mükemmel bir uyum içinde.

Büyük fikirler

Minimalist Yatak Odası cs Minimalist
cs
cs

Bu küçük evde de alandan tasarruf sağlamak ve boğucu bir ortam oluşmasını engellemek için yatak odasıyla oturma odası ve mutfak arasındaki kapılar kaldırılmış. Kapıları tamamen iptal etmek istemeyenler için, tercihe göre açık ya da kapalı tutulabilecek yer kaplamayan sürgülü kapılar önerilebilir.

Küçük evler için dekorasyon fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!