İç Mimarın Bilinmeyen Faydaları

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İç Mimarın Bilinmeyen Faydaları

medya & blogger medya & blogger
GN İÇ MİMARLIK OFİSİ – Mall Of Istanbul Rezidans :  tarz Oturma Odası,
Loading admin actions …

Bir mimari mekan tasarlamak kolay değildir. İşlevsel, sanatsal ve yapısal gibi bir çok etkeni eldeki imkanlara uydurmak yetenek ve bilgi ister. Bu nedenle her alanda olduğu gibi insanlar bu alandada uzman kişilere başvurma gereği duymaktadır. Bir mimari mekanın içini tasarlayarak sanatsal olarak mesleğini konuşturan kişilere iç mimar denir.

Yapılan yanlış mimari dekorlar birçok sorunlar ortaya çıkardığı gibi maddi olarakta birçok kayıplara yol açmaktadır. Hayatın gereği her alanda olduğu gibi belirli bir konu ve tasarıda uzman kişilere başvurmak bizleri birçok konuda oldukça rahatlatacaktır.

İç Mimar Neden Tercih Edilmelidir?

Engel & Völkers Bodrum – Engel & Voelkers Bodrum:  tarz Yemek Odası,
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Bir mekan tasarlanırken çok yönlü düşünmek gerekir. Mekanın bulunduğu hava şartlarından, fiziksel özelliklerinden tutun maddi imkanlara kadar bilimsel verilere dayanılması gerekir. Tüm bu parametreleri toplayıp bir plana çevirip  ve işleve sokmak uzman bilgisi gerekmektedir.

Yapılan bir yanlış zincirleme olarak birçok hatayı ardı ardına getirerek sağlıksal, maddi ve manevi hatalarıda yanında getirecektir.  Tüm bunları ortadan kaldırmak işin ustasına başvurmaktan geçmektedir. Bu nedenle bir mimari projeyi en ince ayrıntısına kadar sanatsal olarak tasarlayacak iç mimarlara danışmak gerekir.

Güvenilir İç Mimarı Nasıl Bulunur?

homify:  tarz Mutfak,

Bir mekanı yenilemek veya yeniden tasarlamaya mı karar verdiniz. Bunun iç mimarsız yürümeyeceğinin de farkındasınız. Peki güvenilir iç mimarı nasıl bulacaksınız?

İlk öncelikle tasarlanacak projenin mekanının yakın çevresinde çalışmalar yapmış iç mimarlara yönelmelisiniz. Böylelikle iç mimarınız tasarlanacak mekan ve çevresi hakkında daha tecrübeli olmuş olacaktır.

Daha sonra elinizdeki maddi imkanı iç mimarınıza belirtmelisiniz.  Mimarınızın önceki çalışmalarını inceleyerek ufak çaplı bir veri tabanı oluşturmalısınız ve aklınızdaki soru ve fikirlerinizi açıkça dile getirmelisiniz. Ortak bir karara varıp sorularınıza çözüm bulduğunuz anda projenizi işleve sokmalısınız. Tabi ki tüm bunları yaparken resmi ve yönetmeliklere uyarak iki tarafında hakları ayrıntılı olarak bilinmelidir.

İç Mimar İle Yaşam Tarzınızı Kolayca Değiştirin

Bir insan hayatı boyunca birçok mekanda bulunur ve hayatının çoğu bölümünü ofis olsun ,ev olsun belirli ortamlarda geçirir. Bu mekanın iç mimarisi insan psikolojisine  olumlu ve olumsuz birçok etki katmaktadır. Mekan tasarımındaki eşya tasarımından tutun , aydınlatma, renk seçiminden ve birçok etkiden bilinç altında istemsiz duygu beslemektedir. Bu nedenle aslında hayatınızın çoğu vaktini geçirdiğiniz mekanlar aslında sizin yaşam tarzınızı simgelemektedir. 

Zevkinizi ve rahatlığınızı;  dekorasyonlarınıza kolayca yansıyabilmesi için iç mimarınıza fikirlerinizi açıkça belli etmelisiniz. Hayatınızda bir değişiklik istiyorsanız ve mekanınızda yaşamakta zorluk çekiyorsanız bir iç mimara başvurarak tüm sorunlarınızı çözebilirsiniz. Böylelikle yaşam tarzınızı seçimlerinize yansıtarak , hayatınızda birçok kolaylık sağlamış olacaksınız.

Ofis Tasarımı İçin İç Mimarın Önemi

Origami Mobilya – Ofis Tasarımı:  tarz Çalışma Odası,
Origami Mobilya

Ofis Tasarımı

Origami Mobilya

Bir çok insanın yaşamın ortalama 8 ile 12 saatini ofiste geçirmektedir.  Ofis tasarlanırken yapılan yanlışlar,  kullanıma bağlı olarak sağlıksal birçok sorun ortaya çıkartabilir. Sık kullanılan yüksek dolaplar, yanlış koltuk seçimleri göz yorucu karmaşık renkler bunlardan bazılarıdır. Tüm bu sorunları en uygun şekilde iç mimarlara danışarak engelleyebilirsiniz. Gününüzün önemli vakitlerini geçirdiğiniz ofislerinizde herşeyden öncelikle sağlıksal sorunlar engellenmelidir.

Ayrıca bu ofise mesleki şekillerine göre birçok insan gelmektedir. Bu bazen önemli bir müşteri bazen de patron veya bir yakınınız olabilir. Doğru mimarilerle işinizi daha çekici hale getirebilirsiniz.  Gelen insanların rahatlığını ve gözünü yormayacak dekor sayesinde işiniz daha verimli olacaktır. Tüm böyle önemli etkenleri iç mimarınız ile kolaylıkla çözebilirsiniz.

Ev Ofisi Çalışanlar İçin İç Mimarın Önemi

Armoni Perde Tasarım – Modern ve Sade Zebra Perde Modelleri:  tarz Çalışma Odası,
Armoni Perde Tasarım

Modern ve Sade Zebra Perde Modelleri

Armoni Perde Tasarım

Eğer ofis ortamınız evinizde ve evden çalışıyor iseniz. Mutlaka doğru dekore edilmiş bir ortamınız olmalıdır. Ev ortamı olduğu için dikkatinizi dağıtacak bir sürü etkenle karşı karşıya kalabilirsiniz. Dikkat dağıldığında işinize odaklanmada sorunlar yaşarsınız ve veriminiz minimuma düşer.

İlk öncelikle evin en sessiz ortamını seçmeli ve mesleğinizi yapabileceğiniz büyüklükteki bir odayı veya ortamı ofis olarak seçilmelidir. Daha sonra mekanın büyüklüğüne göre iç mimarınıza danışarak ofisinizi tasarlayabilirsiniz.

İç Mimar İle Daha Verimli Nasıl Kullanım Sağlanır?

Doğru tasarlanmış bir iç dekorasyon sağlıksal ve mesleki birçok verimi olacaktır. İhtiyaçlarınıza ve zevkinize göre tasarlanan iç mimari ile sizin duygularınıza daha çok hitap ederek mutlu edecektir.

Dar alanlarda; kuytu ve kör noktalar değerlendirilerek gizli dolap bölmeleri yapılabilir. Modern mimarinin  getirdiği dönüşümlü mobilyalar birçok şekilde kullanılarak birçok ihtiyacı karşılamaktadır. Örneğin bir mutfak tasarlanırken kullanım detayları en ince ayrıntısına kadar düşünülmeli ve kolaylık sağlayacak nitelikte olmalıdır. Yada bir müşteri odaklı ofiste yanlış tasarlanan dekor sayesinde verim oldukça düşmektedir. Böylelikle şartlar en ince ayrıntısına kadar düşünülmeli ve uzman bir danışmana danışılmalıdır. Doğru seçilmiş bir iç mimarınız ile böylelikle dekorasyonlarınızı en verimli şekilde tasarlayabilirsiniz.

Çılgın İç Mimari Çalışmalar

Bir iç mimari çalışma fikirlerin ve tercihlerin sanatsal olarak bir kompozisyon haline gelerek bir bütünlük belirtmelidir. Bunun yanı sıra farklı fikirlerinizi iç mimarınıza belirterek ortak çılgın tasarımlar elde edebilirsiniz.

İç mimari çalışmalarınızın sıradışı olmasını istiyorsanız ve değişik çalışmalar elde etmek istiyorsanız son yılların modası asimetrik tasarımlardan ve zıt renklerden faydalanabilirsiniz. Sıradanlık ve alışılmış tasarımlar belirli bir süreden sonra sizleri sıkabilir.  Farklı tasarımlar ise size yaşam tarzınızı değiştirerek hayatınıza yenilik katacaktır. Farklı tasarımları tercih etmekten asla korkmayınız.

Casas inHAUS:  tarz Evler,

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!