Misafirleri hayran bırakacak 10 şahane giriş fikri

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Misafirleri hayran bırakacak 10 şahane giriş fikri

nihal e. nihal e.
Eklektik Koridor, Hol & Merdivenler homify Eklektik
Loading admin actions …

İyi bir izlenim bırakmak daima fark yaratır. Özellikle de evimiz söz konusu olduğunda.Çünkü yaşam alanımız kim olduğumuzu özetleyen ve de kişiliğimizi gösteren detayları yansıttığımız mekanlara denir. Bu bağlamda evinizin neyi temsil ettiğine dair görsel bir fikir oluşturmak için tasarlanmış ana ortam, salon veya giriş koridorudur. Zira konuklarınızı salonda ağırlar ve giriş koridorunda karşılarsınız.

Evin içinde, evinizin neyi temsil ettiğine dair görsel bir fikir oluşturmak için tasarlanmış ana ortam, salon veya giriş koridorudur. Bu alanlarda stiliniz, görsel olarak ifade etmek istediği şeye ulaşır. Kişilik, belirli stillerin tercihleri ve özel duygular uyandıran diğer şeyler, hepsi birkaç parçada özetlenebilir. Bugünkü yazımızda evin girişi ile ilgili birbirinden güzel 10 dekorasyon modeli derledik. Listede basit ve sade seçeneklerden daha sofistike örneklere dek çok sayıda farklı model bulunuyor. Aşağıdaki örnekleri inceleyerek siz de kendi eviniz için en iyi tarza karar verebilirsiniz.

​1- İyimser yeşil

Eklektik Koridor, Hol & Merdivenler homify Eklektik

Renkler, evin sağladığı ruh hallerini, duyguları ve hisleri büyük ölçüde etkiler. Yeşil ise kişide pozitif duygular uyandıran bir renk olduğundan karşılama için doğru bir tercih.

2. Retro bir dokunuş

Canlı sarı rengiyle tüm bakışları üzerine toplayan retro tarzındaki komodin holün ana yıldızı konumunda. Öyle ki bembeyaz duvarlar ve şeffaf cam korkuluklu merdiven komodine sadece fon oluşturmuş. Bu örnekteki gibi özel bir parça seçerek evin kalan kısmını sade dekore edebiliriz.

3- Rahatlık ön planda

Private Residence, Surrey Modern Koridor, Hol & Merdivenler Nice Brew Interior Design Modern
Nice Brew Interior Design

Private Residence, Surrey

Nice Brew Interior Design

Giriş koridoru için sayısız dekorasyon fikri uygulanabilir. Çünkü belli başlı bir antre mobilyası yoktur, çok amaçlı eşyalar tercih edilir. Genelikle uzun ve dar bir alana sahip olduğu için koridorlara koltuk kullanıldığına pek rastlamayız. Bu örnekte ise koridor nispeten geniş olduğundan bir değişiklik yapılarak iki adet tekli koltuk tercih edilmiş. Kapıya doğru uzanan halı ise önceliğin konuklarda olduğunu vurguluyor.

4- Basamaklar ve kapılar

Dekorasyonda sıcak bir atmosfer sağlamanın en güvenli yolu ahşap kullanmaktan geçer. Bu örnekte ince ve uzun hol ilk önce küçük basamaklar ve sırasıyla ahşap kapılarla devam ediyor. Desenli çini seramikler ve loş aydınlatma ise zarif bir ortam yaratmaya yardımcı oluyor.

5- Kişisellik katmak

E2 PAVILION ECO HOUSE, BLACKHEATH Modern Koridor, Hol & Merdivenler E2 Architecture + Interiors Modern
E2 Architecture + Interiors

E2 PAVILION ECO HOUSE, BLACKHEATH

E2 Architecture + Interiors

Yazının başında belirttiğimiz gibi evimiz bizi yansıtmalı. Bunun en iyi yollarından biri de kişisel deneyimlerinizi anlatan dekoratif objeler kullanmaktır. Bu örnekte ev sahibinin gezdiği ülkelerin haritası ile seyahatlerinde satın aldığı nesneler kullanıldı. Tüm bunların dışında koridora kitaplık yerleştirmek de yaratıcı bir fikir.

​6- Lüks mobilya

Family Home in Winchester's Sleepers Hill Klasik Koridor, Hol & Merdivenler Martin Gardner Photography Klasik
Martin Gardner Photography

Family Home in Winchester's Sleepers Hill

Martin Gardner Photography

Resimde gördüğümüz çalışma odası, salon gibi bölümlerin bağlandığı hol oldukça geniş olup ağırlıklı olarak gri renkte dekore edilmiş. Tam ortaya yerleştirilen yine gri renkli kapitone dikişli, yuvarlak koltuk ise şık lambalarla daha da zengin durmuş.

​7- Pratik

Connox: modern tarz , Modern

Eve varır varmaz önce ayakkabılarınızı yerleştirecekseniz ayakkabı rafı şart. Aynı zamanda yuvarlak biçimindeki portatif askılarla misafirlerinizin giyim eşyalarını da yerleştirebilirsiniz.

​8- Çiçekler

Giriş holünü zarif, hoş ve davetkar göstermenin en basit yollarından biri çiçeklerdir. Bu örnekteki gibi açık renkli gülleri hasır sepetleri kullanarak düzgünce sunabilirsiniz.

​9- Klasik bir tarz

homify Eklektik

Her ne kadar giriş koridorunda her türlü mobilyayı kullanma seçeneğiniz olsa da en standart ve klasik tercih bir köşe masası ile birlikte ayna ve çiçeklerdir. Aynanın her iki yanına eklenen lambalarla birlikte elde edeceğiniz basit set sade olsa dahi her zaman şık gösterir.

​10- Mükemmel denge

Son örneğimiz yine güzel ve şık bir fikir. Klasik tasarımlı bir kanepe ile fon kompozisyonu olarak tablolar ve lamba. Nezih bir ortamla sonuçlanan mükemmel denge.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Çok sık yapılan 9 dekorasyon hatası’ başlığını okuyabilirsiniz.

Bu giriş tasarımlarını siz de beğendiniz mi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!