TV alanını daha şık dizayn etmek için 20 parlak fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

TV alanını daha şık dizayn etmek için 20 parlak fikir

Meral Eser Meral Eser
Klasik Oturma Odası Cris Nunes Arquiteta Klasik
Loading admin actions …

Salonlar bireysel yaşamlarına nazaran daha özen gösterilen ortak yaşam alanlarıdır. Yakınlarınız ve sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz huzur veren bir atmosfer oluşturmak  isteyebilir, farklı stil ve tarzları bir araya getirebilirsiniz. Özellikle TV alanı için kullanım kolaylığı bakımından ve estetik açıdan göze hitap eden alanlar dizayn etmek mümkün. Yaratıcı fikirler ve fark yaratan tasarım unsurları için aşağıdaki örnekleri inceleyebilirsiniz.

1. Yoğun renkler kullanmak kötü bir fikir mi?

Doğru ve ölçülü ışıklandırma ile daha ferah ve göze hitap eden bir alan dizayn etmek mümkün. Hangi stili uygularsanız uygulayın bir renk paleti belirleyebilir, nötr renklerle canlı ya da parlak renklerin dengesini oluşturabilirsiniz. Cesur renklerin kullanımı için sade renklerle uygun zemin renkleri tercih etmenizi öneririz. Böylelikle daha renkli aksesuarlar ya da tek duvar dekoru oluşturabilirsiniz.

2. Toprak tonları

Göze hitap eden renkler arasında natürel renkler ve toprak renkleri yer alıyor. özellikle huzur veren dingin bir oturma odası dizayn etmek istiyorsanız natürel renk tonlarını tercih etmenizi öneririz.

3. Şık ışıklandırma unsurları

Işık yoğunluğu ve doğru açıların belirlenmesi ile göze hitap eden bir alan dekore edebilirsiniz. Özellikle oturma odası dekorasyonunda sarı ışık tonları doğal ışığa en yakın renk tonu olduğu için tavsiye edilir. Ayrıca, homify'da dekoratörler tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde evlerin projesi bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

4. Geometrik formlar

Modern Multimedya Odası Arki3d Modern

Duvar dekorunda kullanılabilecek yerli ya da ithal duvar kağıtları modelleri ile istediğiniz atmosferi oluşturabilirsiniz. modern stil dizayn edilen bir oturma odasında geometrik formlar kullanabilirsiniz.

5. Kişisellik katın

Tv ünitesi bulunan alanda arzu edilen dekorlar kişisellik katarak dizayn edilebilir. Figürlerle şık dizayn edilmiş bir Tv ünitesi alanı örneği ilham verebilir.

6. Siyah arka plan

Kontrast renklerle dizayn edilen bu alanda daha dinamik ve canlı bir atmosfer oluşuyor. Siyah arka plan ise TV ünitesi için ideal bir dizayn oluşturuyor.

7. Tüm duvarın dekore edilmesi

Eğer ihtiyaç duyuyorsanız tüm duvarı örnek görseldeki gibi hem estetik hem de işlevsel amaçlı dekore edebilirsiniz.

8. TV küçük ise büyük dekor alanlarına gerek yok

Eğer küçük ve dar bir alana sahipseniz, tüm duvarı dekor amaçlı kullanmak yerine ihtiyacı görecek şekilde küçük bir alanda tasarlayarak çözümleyebilirsiniz.

9. TV alanını süslemek

Görsel açıdan istenilen sonuca ulaşmak için estetik kılacak çerçeveli resim ve fotoğrafları değerlendirebilir, aksesuarlar kullanabilirsiniz.

10. Kontrast renkler

Daha canlı ve dinamik bir görünüm kazandırmak için kontrast renklerle Tv alanını dizayn edebilirsiniz.

11. Duvara monte dizayn

İhtiyaca göre daha fazla alan kazanmak için duvara monte dizayn fikirlerini inceleyebilir, geniş ve ferah alanlar bırakabilirsiniz.

12. Renk ahengi

Göze hitap eden bir atmosfer oluşturmak için renk ahengi önemlidir. Önceden belirleyeceğiniz renk paleti ile daha sıcak ya da daha dingin bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

13. Ebatlara göre dizayn

TV ebatları ile bir duvar alanının göze hitap edecek oran ve estetikle dizayn edilmesi gerekir. Beyaz dolap ve raf siztemleri ile göz yormayan ferah bir görünüm sağlanmış.

14. Yatak odasında TV ünitesi

Bireysel yaşam alanlarında günlük kullanım oranı oldukça arttı. Görselde canlı renklerle şık dizayn edilen bir yatak odasının bir bölümünü görmekteyiz.

15. Kitaplıkla işlevsel amaçlı dizayn

TV alanını birçok ihtiyaca göre farklı şekillerde dizayn edebilirsiniz. Kitaplık kullanımı da işlevsel kullanım alternatiflerinden sadece biri.

16. Boydan boya tek duvar dekoru

TV koltuğunuzda arkanıza yaslanıp baktığınızda görmek istediğiniz manzara, hangi renk ve desenlerin uygulanacağı tamamen beğenilerinizle orantılıdır. Modern stil dizayn edilen bir TV alanı daha.

17. Raflarla dizayn

Birçok ihtiyacı bünyesinde gören açık raf sistemleri, TV alanı için de ideal çözümler sunuyor.

18. Çok amaçlı kullanım

TV alanını dizayn ederken döşeme zemini alanından kazandıracak çok amaçlı mobilya ve ürünlerini tercih edebilirsiniz.

19. Modernist yaklaşım

Geometrik formlardan kontrast değerlere birçok tasarım fikrini bir araya getirebilir, tek duvar dekorunu TV alanı için modern stil unsurlarla göze hitap edecek şekilde dizayn edebilirsiniz.

20. Multimedya odası gerekli mi?

Geniş ve ferah bir eve sahipseniz eğlence amaçlı multimedya odası dizayn edebileceğiniz gibi, oturma odası dekorasyonunda da ideal TV alanı dizaynını oluşturabilirsiniz. Hangi stil ve tarzı uygulayacağınız beğenilerinizle orantılıdır ve alanları elverişli kullanarak şık ve özenli bir TV alanı dekore edebilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Bulunduğu mekanın havasını değiştiren TV sehpaları’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu dizayn örneklerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!