Her türlü dağınıklığa çözüm olabilecek 30 fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Her türlü dağınıklığa çözüm olabilecek 30 fikir

Homify Homify
Allnatura: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Evinize uyguladığınız dekorasyon ne kadar şık ve modern olursa olsun, yeterli sayıda depolama çözümü içermiyorsa kullanım sırasında dağınıklık ve kalabalık gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle küçük evlerde açılır kapanır mobilyalara, saklı depolama alanlarına çok iş düşer. Eğer dekorasyonu tamamladıktan sonra depolama ile ilgili sorun yaşamak istemiyorsanız bu yazıda sunacağımız çözümlere göz atmadan başlamayın. Homify ekibi olarak bu yazımızda sizlere farklı odalar için dağınıklığa çözüm olabilecek 30 yaratıcı fikir sunacağız. Birbirinden güzel tasarımlarda kullanılan bu çözümlerden siz de ilham alabilirsiniz. 

Ayrıca yatak odası ve giyinme odası için depolama ve gardırop çözümleri bulmak isterseniz Daha düzenli bir depolama ve daha şık gardıroplar için 15 örnek başlıklı yazımıza da bakabilirsiniz.

1. Bazalar

Sandıklı karyola veya bazalar yatak odası dekorasyonlarının kurtarıcı oluyor. Odanın bütün kalabalığını görünmez edebilirler.

2. Merdiven altı depolama alanları

Innovative storage solutions. Modern Koridor, Hol & Merdivenler Chase Furniture Modern
Chase Furniture

Innovative storage solutions.

Chase Furniture

Ayakkabılık, raf, dolap, çekmece veya askılık olarak değerlendirilen merdiven altları evinize değer katabilir. 

3. Dekoratif kirli çamaşır sepetleri

Inspiration Modern Koridor, Hol & Merdivenler Korbo Modern
Korbo

Inspiration

Korbo

Her odaya bunlardan bir set konsa mutlaka içine atılacak bir şeyler çıkar öyle değil mi? Yalnızca kirli çamaşır sepeti olarak değil farklı birçok amaçla da kullanabilirsiniz.

4. Şık kutular

Hediye kutusu olarak dekorasyon dünyasına giren saklama kutuları artık daha çok depolama amacıyla kullanılıyor. Siz de bunlardan birkaç tane edinip odanın bir köşesine yerleştirebilirsiniz.

5. Açılır kapanır yatak

Duvar veya dolap içerisine yerleşik bulunan bu saklı yataklar dar evler için ideal. Özellikle misafir yatağı olarak kullanabileceğiniz bu modelleri mutlaka değerlendirin.

6. Çekmeceli yatak

En az bazalar kadar kullanışlı olan bu çekmeceleri yataklar bölmeli bir depolama sunduğu için çocuk odalarına daha uygun olabilir.

7. Bölmeli çekmeceler

ALNO AG Klasik

Depolama ürünlerinin en kullanışlı olanları genelde çok bölmeli olanlardır. Özellikle mutfaklarda bu bölmeli çekmeceler çok işinize yarayacak.

8. Çekmeceleri daha fonksiyonel hale getiren harici ayırıcılar

Bu ayıraçlar sayesinde istediğiniz çekmece ve dolabı istediğiniz her ürün için özel depolama alanı haline getirebilirsiniz. 

9. Kiler dolaplar

Bespoke oak larder Kırsal Mutfak homify Kırsal/Country
homify

Bespoke oak larder

homify

Mutfak dekorasyonlarında en çok aranan ögelerden biri de kiler dolaplardır. Çok bölmeli ve son derece geniş bu dolaplar her mutfağa yakışır. 

10. Kullanışlı baharat rafları

Clerkenwell WC1: Minimal Professional Home Klasik Mutfak Increation Klasik
Increation

Clerkenwell WC1: Minimal Professional Home

Increation

Mutfakta yemek yaparken baharat gibi malzemelerin hemen elimizin altında olmasını isteriz. Bu nedenle kalabalık ve büyük dolaplar yerine kolay ulaşılabilecek rafları tercih edebilirsiniz.  

11. Dikey şarap mahzeni

Şarap mahzeni olarak ayırabileceğiniz bir alanınız yoksa bu dikey mahzenlerden edinebilirsiniz. Şarap muhafaza etmek için son derece şık ve kullanışlı bir yöntem. 

12. Mutfak gereçleri için tezgah askılıkları

Tezgah sırtına kolayca monte edilebilecek bir askılık ile yemek yaparken ihtiyaç duyacağınız bütün gereçleri depolayabilirsiniz, hem de oldukça şık bir şekilde.

13. Saklı çöp kutusu

Urban Myth: modern tarz , Modern
Urban Myth

Pull out waste bins

Urban Myth

Çekmece ya da dolap gibi bir alana monte edilmiş bir çöp kutusu hem görsel olarak hem de kullanım olarak çok daha parlak bir fikir olabilir.

14. Banyo dolabında sepetler

Surrey KT1: Country Family Home Klasik Evler Increation Klasik
Increation

Surrey KT1: Country Family Home

Increation

Şık hasır sepetler ile güzelleştiremeyeceğiniz bir dolap yoktur. Özellikle banyo lavabosunun alt boşluklarını bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

15. Raf olarak değerlendirilen duvar nişleri

Duvarlarınızda buna benzer nişler bulunuyorsa birkaç ahşap levha ile alanı kolayca raf haline getirebilirsiniz. Dilediğiniz gibi süsleyip bütün kitap ve aksesuarlarınızı yerleştirebilirsiniz. 

16. Salon takımları için raf ve dolaplar

Bu örnekteki gibi koltuk arkasına yerleştirilen konsollar hem oldukça şık ve modern bir görüntü oluşturuyor hem de birçok kitap ve aksesuarınızı muhafaza edebilir.

17. Basamak altı depolama

Son derece yaratıcı bir fikir! Bu evin girişinde bulunan basamakların iç kısımları ayakkabılık olarak planlanmış. Kesinlikle örnek almak isteyeceğiniz bir fikir. Bir marangoza danışarak yaptırmayı düşünebilirsiniz.

18. Rafları daha kullanışlı hale getiren renkli kutular

Modern Çocuk Odası homify Modern

Yalnızca çocuk odaları için değil evin her odası için uygulayabileceğiniz bir fikir. Böylece geniş raflarınızı daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. 

19. Sepetlerle güzelleşen bir başka dekorasyon

Banyo tezgahının altını hasır sepetlerle değerlendirme fikrini sevdiyseniz işte size harika bir örnek.

20. Pratik banyo dolapları

MB1 Bathroom cupboard Loft Kolasinski İskandinav Masif Ahşap Rengarenk
Loft Kolasinski

MB1 Bathroom cupboard

Loft Kolasinski

Banyo aynasını aynı zamanda dolap olarak da kullanmak istemez misiniz? Bu çok yönlü eşyalar küçük banyolar için ideal.

21. Çatı eğimini değerlendirin

Evinizin çatı katını eğimli tavanı yüzünden boşa harcamayın. Eğime uygun olarak yatırılan basit kitaplık ve raflarla bu alanı muhteşem bir dinlenme köşesi haline getirebilirsiniz. 

22. İç içe geçmiş çözümler

Modern Giyinme Odası homify Modern Ahşap Ahşap rengi

Oldukça dar bir alanı hem yatak hem de gardırop olarak değerlendirmeniz gerekiyorsa bu modeli daha yakından inceleyebilirsiniz.

23. Eksiksiz bir çamaşır odası

Evinizi kalabalıktan kurtarmak istiyorsanız ve fazladan bir odanız da varsa aradığınız çözüm çamaşır odası olabilir. Ütü alanı, çamaşır alanı, depolama ve hatta kiler olarak bile kullanabileceğiniz çamaşır odaları evinizin bütün dağınıklığını alabilir.

24. Sürgülü kitaplıklar

Hem kitaplık hem de raf olarak kullanılan bu mobilyalar çalışma odaları ve genç odaları için oldukça uygun.

25. Sandık puflar

İçi sandık dışı puf olarak kullanılabilen bu mobilyalar birçok kalabalığınızı alabilir. Üstelik desenleri de çok dekoratif.

26. Banyo çekmecelerinde akıllı bölmeler

Tıpkı mutfaklar gibi banyolarda da bölmeli çekmeceler çok işe yarar. Havlularla sabunları anı çekmecede birbirine değmeden muhafaza edebilirsiniz.

27. Takı ve tokalar için saklama kutuları

Ufak tefek süs eşyalarınızın kaybolmadan ve zarar görmeden saklanabilmesi için böyle özel çekmece ve bölmelere ihtiyacı olabilir. 

28. Giriş holü için sanatsal bir tasarım

Basit bir raf dolap ve bir iki kutu ile ancak bu kadar güzel bir dekorasyon oluşturulabilirdi.

29. Şöminenin yanına bir sepet odun

Şöminede yakacağınız odunları her defasında kilerden getirmek zor olabilir. O halde hemen basit bir hasır sepet edinin.

30. Garajlar için muhteşem bir depolama ünitesi

Garaj için eksiksiz tasarlanmış bu depolama ünitesinden ilham alarak siz de kendinize benzer üniteler yaptırabilirsiniz.

Bu fikirleri siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!