Evlerin cephelerini süsleyen 12 küçük ve güzel bahçe

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Evlerin cephelerini süsleyen 12 küçük ve güzel bahçe

Özlem K. Özlem K.
The Old Post Office Kırsal Evler A1 Lofts and Extensions Kırsal/Country
Loading admin actions …

Bugünkü konumuz konutlarımızın ana girişleri ve bu girişleri en güzel hale getirmeninin bir numaralı yolu olan bahçeler. Ana girişlerin dekorasyonu ile ilgili ’Bu evlere bir an önce girmek isteyeceksiniz: 6 şahane giriş başlıklı ve Evinizin ana girişini güzelleştirmenin 10 farklı yolu’ başlıklı yazılar yayınlamıştık. Bu yazılarımızdaki örneklere bakarsanız, ana girişinde bahçesi olmayan evler bile saksı bitkileri ile bu alanı düzenlemiş, canlı ve davetkar bir görünüm oluşturmaya çalışmışlardır. Bugün ise ana girişinde ister büyük isterse de küçücük olsun, bahçesi olan evleri ve bu bahçelerin nasıl düzenlenebileceğini 12 örnekler göreceğiz.

1) Az bakım ile güzel bir görünüm

Doğal taş kaplama bir yürüyüş yolu ve çiçek tarhları için sınır, bir iki ağaç ve yıl boyu yeşil kalan bitkiler ile yapılan sade ve bakımı kolay bir düzenleme.

2) Evin tüm çevresini saran doğal bir görünüm

Doğal hallerinde büyümüş, az müdahale edilmiş gibi görünen bitkiler, basit mevsimlik çiçekler ile hem girişi hem de pencereden manzarayı şenlendirebilirsiniz.

3) Saksılarla oluşturulan küçük bir bahçe

homify Kırsal/Country

Kapınızın önüne koyacağınız çeşitli büyüklükteki saksıların bir kısmına yıl boyu yeşil kalan bitkiler, bir kısına ise sezonluk çiçekler ekerek göz alıcı, sevimli bir görünüm oluşturabilirsiniz.

3) Çim ve çit bitkileri

Ana girişteki bahçeyi sade bir şekilde dekore etmenin bir yolu da çim ve çit bitkisi türleri ekmek. Bu oldukça sade bir görüntü olacaktır ancak çim düzenli bakım gerektirdiğini, çitleri de yılda en az bir defa şekillendirmek gerektiğini unutmayalım.

4) Meyve ağaçları

Girişi meyve ağaçları ekmek de hem güzel bir görünüm hem de mevsiminde dalından meyve yeme imkanı verir. Ancak yumuşak meyveli ve çokça dökülen meyveli (dut, incir, kayısı vs) imtina etmekte fayda var. Peyzaj mimarları bölgeniz için en uygun meyve ağaçları hakkında size bilgi verebilir.

5) Kapı çerçevesi şeklinde sarmaşık

Old post office created into a luxury living space Kırsal Evler A1 Lofts and Extensions Kırsal/Country
A1 Lofts and Extensions

Old post office created into a luxury living space

A1 Lofts and Extensions

En muhteşem ana giriş görüntülerinin belki de başında sarmaşıklarla çerçevelenmiş kapı görüntüsü geliyor.

6) Eğimli araziye kökleri uzun bitkiler

Eğer evinizin girişi eğimli bir arazideyse, toprağın verimli tabakasının suyla birlikte erozyona uğramaması için sağlam kökleri olan kısa boylu ağaçlar tercih etmek doğru bir seçim olacaktır.

7) Minik, yuvarlak bir bahçe

Bakımı daha kolay ve giriş bahçesi içinse, yuvarlak, alçak bir çit içine aldığınız ağacın yanına çeşitli bitkiler ekebilirsiniz.

8) Zen bahçesi havası

(Zen bahçesi (Japonca Karesansui 枯山水) bir çeşit Japon kayalık bahçedir. Kum, çakıl, kaya ve bazen çimen veya diğer doğal unsurlar içeren sığ bir kum bahçesidir.)

9) Cangıl görünümü

Daha rustik bir görüntü için çeşitli birçok bitkiyi bir arada kullanabilir ve düzensiz ve karmaşıkmış gibi görünen, cangıl atmosferi oluşturabilirsiniz.

10) Minimal bir bahçe

Cangıl görünümünün aksine, az sayıda bitki ve çakıl taşları ile zen bahçesi benzeri, sade, çizgisel görünen bir bahçe oluşturmak da mümkün.

11) Çiçekler ve aromatik otlar

Mevsimlik ya da yıllık çiçekler ile kekik, biberiye, adaçayı, lavanta gibi aromatik bitkiler ile mis kokulu bir bahçe de muhteşem bir giriş olacaktır.

12) Kaktüs ve sukulent bahçesi

sihirli peyzaj Asyatik Bahçe sihirlipeyzaj Asyatik
sihirlipeyzaj

sihirli peyzaj

sihirlipeyzaj

Kaktüsler ve sukulentler bakımları kolay bitkilerdir ve yeni başlayanlar için idealdirler.

Bu bahçeleri siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!