Misafir banyosu için ipuçları

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Misafir banyosu için ipuçları

Aydin Sanli Aydin Sanli
DECOZONE Kırsal Banyo BAYYURT Kırsal/Country
Loading admin actions …

Zaman zaman seyahatlerimizde otel yerine bir tanıdığımızın evinde kalmayı tercih ederiz. Uzun süren yorucu ve yıpratıcı yolculuktan sonra akrabamızın ya da arkadaşımızın evine vardığımızda onlarla kucaklaşıp hasret giderdikten sonra ilk yapmak istediğimiz şey dinlendirici bir duş almaktır. Ancak banyo yapmak her yerde çok kolay olmaz. Konforlu ve lüks bir banyodan öte misafirliğe gittiğiniz evde temizlik ve banyo için gerekli malzemelerin tam olması daha önemlidir. 

Türkiye'de çok geniş evlere sahip aile sayısı çok fazla değil. Ama son yıllarda bu sayı giderek artıyor. Bu durum evde bir banyodan fazla banyo olmasına neden oluyor. Ailenin reisleri genelde yatak odalarından açılan ebeveyn banyolarını kullanırken, genel banyolar misafir kullanımına sunuluyor. 

Bazı evlerde ise sadece misafirler için ayrılan banyolar var. Misafirinizin banyoya girdiğinde tekrar size seslenmeye çekinebileceği için bu banyolarda hiçbir şeyin eksik edilmemesi önemli bir detay. Misafir banyolarında dikkat etmeniz gereken şeyleri bu yazıda topladık.

Her şey doğru çalışıyor mu?

Banyoya girdiğinizde yaşanabilecek aksaklıklar her zaman düzeltilemeyebilir. Çünkü banyoya girdikten sonra yaşadığınız sorunu ev sahibine belirtmek için avaz avaz bağırmaya çekinebilirsiniz.  Ya da tekrar giyinip, ev sahibini bulup banyoda yaşadığınız sorun hakkında bilgi vermeniz gerekir ki buna de çoğu kişi üşenir. Dolayısıyla teknik aksaklıkları olan bir banyoda konforsuz şartlarda duş almak gerekebilir. Sıcak su olmayan bir banyoda buz gibi suda yıkanmak zorunda kalabileceğimiz gibi, dışarıya su sızdıran bir banyo kabini yüzünden tüm banyoyu su içinde de bırakabiliriz. 

Misafirimizin böyle sorunlar yaşamaması için banyodaki her şeyin tıkır tıkır çalıştığından emin olmamız gerek. Musluklar doğru çalışıyor mu, sıcak suyla ilgili sorun var mı, akıtan, sızdıran bir yerler var mı, tuvaletin rezervuarı doğru çalışıyor mu? Misafir gelmeden önce bu soruları sorarak banyoda son bir kontrol yaparsanız, misafirinizi zor durumda bırakmamış ve siz de mahcup olmamış olursunuz. 

Önemli ayrıntı: Bornoz ve terlik

Modern Banyo homify Modern

Genelde seyahate giderken mümkün olan az eşyayı alıp çok fazla yük yapmamak isteriz. Bunun için de seyahate çıkarken yanımıza almayacağımız şeylerden biri de bornozlarımızdır. Hatta zaman zaman havlu bile çok yer kapladığı için havlu almamayı tercih ederiz. Misafiriniz için banyoda bornoz bulundurmak çok büyük bir jest olabilir. Tabii banyo havlusu da aynı işi görebilir ama Denizli yapımı yumuşacık bir bornozun misafiriniz üzerinde bırakacağı çok daha başka olur. Ayrıca tek kullanımlık terlikler bulundurmak hem masrafsız hem de zahmetsiz olduğu gibi, misafiriniz üzerinde yine çok büyük olumlu etkisi olur. 

Temiz havlular

Ispartakule'de bir daire Modern Banyo İdea Mimarlık Modern
İdea Mimarlık

Ispartakule'de bir daire

İdea Mimarlık

Misafiriniz duş almasa da en azından sabah kalktığında elini yüzünü yıkayacaktır. Onun için misafirinize özel temiz havlular onu memnun edecek bir hareket olur. Havluları seçerken banyonun genel atmosferine uyumlu renkler tercih etmeniz de estetik açıdan önemli. Bu resimde ev sahibi misafirleri için banyoya hakim gri renkle uyumlu beyaz havlular tercih etmiş.

Temizlik

Yeşil Vadi Erguvan Evi, İstanbul. Modern Banyo BABA MİMARLIK MÜHENDİSLİK Modern
BABA MİMARLIK MÜHENDİSLİK

Yeşil Vadi Erguvan Evi, İstanbul.

BABA MİMARLIK MÜHENDİSLİK

Elbette Türk hanımları temizlik konusunda her zaman hassastırlar. Bu konuda bir aksaklık yaşanacağını düşünmüyoruz ama yine de uyarmak istedik. Özellikle banyonun ıslak alanlarının temizliğine dikkat etmek misafirinizi memnun eder. Cam kabinlerin kireçli sularla lekelendiğini de aklınızdan çıkarmayın. Bu görüntü banyonuzu olumsuz etkiler ve misafirinizin memnuniyetsizliğine neden olabilir.

Küçük ayrıntılar

DECOZONE Kırsal Banyo BAYYURT Kırsal/Country
BAYYURT

DECOZONE

BAYYURT

Misafirinizin üzerinde olumlu etkiler bırakmanın bir başka yolu da sabun, şampuan, duş jeli, saç kremi, banyo lifi, kese gibi banyo gereçlerinin yanı sıra banyoyu estetik olarak güzelleştirecek mumlar, yeşillikler gibi dekoratif unsurlar bulundurmaktır. 

Evde her zaman kullanılmamış ekstra diş fırçası bulundurmak da günübirlik misafirlerinize bile büyük jest olabilir. Evinizde kalmak zorunda kalan ve yanında diş fırçası bulundurmayan misafirleriniz bu hareketle çok mutlu olacaktır. 

Umarız misafirlerinizi memnun etmek için verdiğimiz tüyolar iinize yarar ve misafirleriniz evinizden mutlu ayrılır. Böylelikle iade-i ziyaret esnasında onlar da aynı özeni gösterir. 

Bu ipuçlarına sizin de ekleyecekleriniz varsa, yorum kısmında fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. 
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!