Önce ve sonra: Bu apartman dairesi tanınmaz bir haldeydi!

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Önce ve sonra: Bu apartman dairesi tanınmaz bir haldeydi!

Meral Eser Meral Eser
Modern Mutfak Happy Ideas At Home - Arquitetura e Remodelação de Interiores Modern
Loading admin actions …

Bir evi yeniden inşa etmek zahmetli bir iştir. Öyle ki sıfırdan başlamıyorsanız, eskinin izlerini tadilattan geçirmek ve hasar tespiti yapmak gerekecektir. Yenilenme aşamalarına geçmeden önce geçmişten kalan ve artık kullanılmayan dizayn öğelerini gözden geçirmek, hasar tespitleri yapmak ve gerekiyorsa sökme-kazıma ve benzeri işleri öne almak ilk iş olacaktır. Aydınlatma, sıhhi tesisat, ısıtma, havalandırma ve doğalgaz sistemleri ile ilgili bakım ve onarım da bu aşamada gerçekleşir. Burada ev sahiplerinin tesisatlarla ilgili yenilenme ve yapılandırma istekleri de göz önüne alınıyor. Her ne kadar baştan aşağı bir yenilenme söz konusu olsa da yapı iskeleti ve yaşam alanları eski planlama üzerinden tasarlanıyor. Daha fazla beklemeden iki odalı dairenin dönüşüm aşamalarını birlikte inceleyelim.

1. Geniş ve açık

Evin her köşesinde açık duvar zeminlerinin kattığı derinliğin yanı sıra, döşeme zemini kaplamasında uygulanan parke cilası ve renkleri sıcak bir atmosfer oluşturuyor. Kapı kasaları ve açılır kanatlar da beyaz renk tercih edilerek genel atmosferle uyumlu ve ferah bir görünüm sağlıyor. Döşeme zemini kaplamasında kullanılan cila oranı da parlaklık katarak aydınlık ve ferah görünüme katkı sağlıyor.

2. Koridor

Şimdi gelin koridorun eski ve yeni halini gözden geçirelim. Evin tüm yaşam alanlarının kapıları bu koridora açılıyor. Koridorun eski halinde karanlık ve kasvetli bir hava hakim. Daha aydınlık ve ferah bir görünüm sağlayan açık renk tonları ile duvar kaplamaları yenileniyor. Minimum ışıklandırma ile koridor daha aydınlık ve ferah hale geliyor. 

3. Değişen duvar zeminleri

Duvar zeminleri daha açık renklere boyanarak dingin ve sakin bir atmosfer oluşturuluyor. Böylelikle daha da ferah bir görünüme kavuşan evde derinlik katan unsurlar yakalanıyor. Özellikle koridor gibi dar geçişli alanlarda derinlik katan unsurlar arasında açık renk tonlarında duvar zemini tercih edilir ve aynaların kullanımı ile daha geniş bir görünüm kazandırmak mümkün. 

4. Karanlıktan aydınlığa

Daha kasvetli bir atmosferden aydınlık bir alana dönüşümde açık duvar renklerinin katkısı bulunuyor. İlk görselde görüldüğü üzere duvarlar daha koyu renkli. İkinci görselde görülen pencere ise eski haline nazaran uzatılarak biraz daha açılmış. Böylelikle geniş pencere aralıklarından doğal ışık muntazam alınıyor. Ayrıca, homify'da iç mimarlar tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde proje bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

5. Döküntülerden modern ve şık bir mutfağa

Kullanım şartları bakımından oldukça eskiyen mutfağın dönüşüm öncesi hali dökük ve göz yoruyor. Tadilattan sonra yenilenen mutfak daha modern ve evin diğer alanları ile uyumlu ferah bir görünüme kavuşuyor. Modern stil dizayn edilmiş mutfak dolapları ile depolama sistemleri akılcı tasarlanıyor.

6. Yenilenmiş mutfağın yakından görünümü

Mutfak dekorasyonunda dikkat ederseniz açık renkli zemin ve kaplamalar ferah görünüme katkı sağlarken, parlak doku ve yüzeyler aracılığıyla ışığı yansıtmak mümkün. Işığın yansıdığı parlak yüzeyler aracılığıyla karanlık atmosferden aydınlık atmosfere geçiş oranı artıyor.

7. Banyo dönüşümü

Eski ve klasik bir banyonun dönüşüm sonrası daha modern ve şık bir hale getirildiğini öncesi ve sonrası hallerini inceleyerek görebilirsiniz. Banyo dekorasyonunda da ferah ve aydınlık bir hava hakim. Evin diğer alanlarında uygulanan mimari dil ve dekorasyon anlayışı banyo tasarımında da benzerliğini taşıyor.

8. Elegan dokunuşlar

Açık renk tonları ile zeminlerin tasarlandığı banyoda şıklık katan unsurlar arasında aksesuar detayları öne çıkıyor. Dekoratif ayna çerçevesi beyaz zemin üzerine altın sarısı detayları ile göz okşuyor. Dikdörtgen lavabo modeli kullanılan banyo modern stil dizayn edilmiş. Depolama sistemlerini lavabo altı dolapla çözen banyoda göz yormayan ferah bir atmosfer hakim.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Başrolde ahşabın olduğu 20 güzel banyo’ yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu dönüşüm projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!