Evinizde tasarruf etmenizi sağlayacak 10 ipucu | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Evinizde tasarruf etmenizi sağlayacak 10 ipucu

umit atdağ umit atdağ
Kitchens Modern Mutfak Style Within Modern
Loading admin actions …

Ev harcamalarından tasarruf ederek bütçenizi kontrol altına almak ve evinizde tasarruf yaparak mükemmel bir ev haline getirebilmek için uygulamanız gereken püf noktaları vardır. Bu püf noktalarını uygulayarak hem genel ev dekorasyonunun mükemmel olmasını sağlayabilirsiniz hem uygun bütçelere şık dekorasyonlar yaparak evlerinizi zenginleştirebilirsiniz hem de maddi açıdan bütçenizi kontrol altına alabilirsiniz.Bu gün homify ev dekorasyonları sayfasında yer alan evinizi dekore ederken tasarruf etmenin 10 yolunu birlikte inceliyoruz. Bu yöntemler ile birlikte daha ekonomik dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Faturaları düşürün

Evinizde ısıtma  sistemleri için harcayacağınız parayı azaltmak sizin elinizdedir. Evinizde bulunan kapıları sızdırmazlık özelliği olan kapılardan seçmeniz ve evde tüm kapıların kapalı olmasını sağlamanız büyük tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Kapıların yalıtımlı olması da size fazladan tasarruf yapma imkanı sağlar.

Tek renk tercihi

Redcliffe Gardens Klasik Oturma Odası Ardesia Design Klasik
Ardesia Design

Redcliffe Gardens

Ardesia Design

Ev içinde yapacağınız dekorasyon için tek renk tercih ettiğinizde boya için harcayacağınız paradan tasarruf etmiş olursunuz. Tek renk yerine çok renkli tercih etmeniz fazladan boya almanıza neden olacaktır.

Sıcak su ihtiyacı

Eklektik Banyo homify Eklektik

Evinizde ihtiyaç duyacağınız sıcak su için kullanacağınız termosifonun sürekli açık kalmamasını sağlayın. İhtiyacınızı giderecek kadar çalıştıracağınız termosifonlar ile tasarruf yapmanız daha kolay olacaktır.

Led ampuller

Lighting Eklektik Yatak Odası paola bagna Eklektik
paola bagna

Lighting

paola bagna

Evinizin aydınlatması için kullanacağınız armatürler için led ampuller tercih etmelisiniz. Led ampuller ile daha az enerji harcayarak daha fazla aydınlatma sağlayacağınız gibi evinizin genel bütçesi içinde aydınlatma için ödeyeceğiniz miktarı azaltmış olursunuz.

Baca temizliği

Evinizde kullanacağınız ısıtma sistemi içinde soba var ise baca temizliğini yaz başında yapmalısınız. Yaz başında yapacağınız temizlik ile baca tıkanıklığının önüne geçerek ısıtma sisteminde daha az yakıt tüketilmesini sağlayabilirsiniz.

Ocaklar

Modern white gloss kitchen Modern Mutfak Style Within Modern
Style Within

Modern white gloss kitchen

Style Within

Yemek pişirme ve ve diğer pişirme işlemleri için ocağınızı kullanmalısınız. Ocaklar sayesinde daha az yakıt harcayarak pişirme işlemlerini yapmış olursunuz. Mikrodalga fırınlar ocaklara göre daha fazla enerji harcayacağı için daha az kullanılmalıdır.

Diz üstü bilgisayarlar

AFID Design: modern tarz , Modern

Evlerimizde kullandığımız masa üstü bilgisayarlar diz üstü bilgisayarlara göre daha fazla enerji tüketir. Bu nedenle evlerimizde mecbur kalmadığımız sürece diz üstü bilgisayarlar dışında bilgisayar kullanmamalıyız. Bu sayede daha fazla tasarruf sağlamış oluruz.

Yalıtım yapın

Evinizde bulunan sıcak sur borularının ısı kaybını önleyerek daha az enerji harcamanız için sıcak su borularını izole etmelisiniz. Yapacağınız yalıtım ile sıcak su soruları içindeki suyun sıcaklığını muhafaza etmiş olursunuz.

Kanalları temizlyein

Church Mews, Hartland, Devon Modern Evler The Bazeley Partnership Modern
The Bazeley Partnership

Church Mews, Hartland, Devon

The Bazeley Partnership

Evinizin gider boruları ve kanalizasyon borularını yıllık periyotlarda temizlemelisiniz. Bu sayede tıkanması durumunda yapacağınız maliyetler ortadan kalkacak ve tasarruf yapmanızı sağlayacaktır.

Bahçe bakımı

Bahçenizin sürekli olarak düzenli ve temiz olmasını sağlamak için düzenli bakım yapmalısınız. Bu sayede  kış ayları sonrasında bahçe düzenlemesi yapıp bahçeyi kullanabilmek için ayırmanız gereken bütçeyi kullanmamış olursunuz.

Bu ipuçlarına sizin de ekleyecekleriniz var mı?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!