Daha eğlenceli bir çocuk odası için yapabileceğiniz 7 şey

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Daha eğlenceli bir çocuk odası için yapabileceğiniz 7 şey

Homify Homify
Civic Design + Build:  tarz Çocuk Odası,
Loading admin actions …

Yeni evli çiftler ev dekorasyonu yaparken genelde çocuk odasını büyük bir gardırop ile, daha çok bir kalabalık odasına benzeyecek şekilde bırakırlar. Henüz o odayı kullanacak bir çocuk olmadığından, oda uzun süre misafir yatak odası, çamaşır odası hatta spor odası olarak iş görür. Çocuk haberi gelir gelmez de odanın dekorasyonu için kollar sıvanır ancak bu kez de odada bulunan o kocaman gardırop ya da alakasızca ortaya atılmış halının ne yapılacağı düşünülür. Eğer siz de evi ilk dekore ettiğinizde benzer hataları yaptıysanız çocuk odasını daha eğlenceli hale getirecek fikirlere ihtiyacınız var demektir. Odadaki her eşyayı değiştirmeden birkaç yenileme ile çocuk odasını güzelleştirmeniz mümkün. Belki duvarlarda detaylı bir dönüşüme gidebilir ya da birkaç küçük aksesuar ile sonuç alabilirsiniz. Bu yazıda sunacağımız öneriler, çocuk odasını sıradan bir yatak odasından, eğlenceli ve çocuk gelişime uygun bir yaşam alanına çevirmenizde yardımcı olacak. Çocuk odası dekorasyonu hakkında daha fazla tasarım ve farklı öneriler bulmak isterseniz “Çocuk odanız için kopya çekebileceğiniz 12 fikir” başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Duvar dekorasyonunda harikalar yaratın

Sıradan mobilyalar da kullansanız yaratıcı bir duvar dekorasyonu ile çocuk odasını rüya gibi bir tasarıma kavuşturabilirsiniz. Duvar ve tavanda yapacağınız farklı uygulama ve tasarımlar odayı çocuğunuz için son derece eğlenceli bir hale getirebilir. Bu tasarımda duvarlara led ışıklarla süslenmiş ikinci bir kat ile gökyüzü modeli uygulanmış. Siz de çocuğunuzun odasına böyle bir duvar dekorasyonu yaptırabilirsiniz. Duvar dekorasyonu tasarımı için profesyonel desteğe ihtiyacınız varsa Homify dekoratörlerine danışmaktan çekinmeyin. 

Özel oyun alanları

Kimi zaman yatağı da kapsayan bu özel tasarım oyun alanları çocuklar için cennet olabilir. Odasında kendisine ait bir ev olması onu her şeyden daha çok mutlu edebilir. Arkadaşlarıyla birlikte keyifli vakit geçireceği ve asla sıkılmayacağı bir oyun evine sahip olsun istiyorsanız bu modelden ilham alabilirsiniz. Farklı oyun alanı tasarımlarını sitemizde, çocuk odası başlığında bulmanız mümkün. 

Yaratıcılığını geliştirecek aksesuar ve oyuncaklar

LEIVARS:  tarz Çocuk Odası,
LEIVARS

Little LEIVARS

LEIVARS

Çocuğunuzun, odasında eğlenceli vakit geçirmesi ve odasını sevmesi kadar orada bir şeyler öğrenebilmesi de önemlidir. Hayal gücünü geliştirecek ve sürekli farklı şeyler düşünüp, merak etmesini sağlayacak dekor ürünlerinden mutlaka faydalanmalısınız. Bunlar; dünya haritası ya da küresi, hayvanları tanıtan resim ya da oyuncaklar, lego ve puzzle'lar, sayı figürleri, gezegenleri tanıtan resim ve oyuncaklar olabilir. Kız erkek ayrımı yapmadan, çocuğunuzun odasını olabildiğince çok renkli, desenli ve bol figürlü yapmaya özen gösterin. Böylece zihin dünyası her daim aktif olacaktır.     

Fosforlu yıldız yapıştırmalar

Lancashire design ceilings:  tarz Çocuk Odası,
Lancashire design ceilings

Starlight nursery ceilings

Lancashire design ceilings

Yıllardır modası geçmeyen bu fosforlu yıldızlar çocuğunuzun odasını güzelleştirmekle kalmaz onu gökyüzü ve gezegenler hakkında meraklanmaya da iter. Üstelik uyku saatlerine itiraz etmemesini de sağlayabilir. Hemen her yerde bulabileceğiniz bu fosforlu yapıştırmaların her çeşidinden edinip dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Oldukça pratik ve ekonomik bir dekorasyon çözümü. 

Hayvanlar alemini odasına taşıyın

Çocukların hayvanları küçük yaşta tanımaya başlaması, onlara yaşadığımız dünya hakkında daha çok fikir vermekle kalmaz diğer canlıları sevmesini ve onlara karşı merhametli olmayı öğrenmesini de sağlar. Çocuğunuzu böyle bir eğitimden mahrum bırakmayın ve odasını hayvan figürleriyle doldurun. Gerçek bir ev hayvanıyla büyümesi mümkün değilse de en azından oyuncaklar, legolar ve resimler yardımıyla hayvanları erken yaşlarda tanımasını sağlayın. Üstelik bu ögeler odasını da çok daha eğlenceli bir hale getirecektir.     

Çocuklar için çalışma masası

Korbo:  tarz Çocuk Odası,
Korbo

Inspiration

Korbo

Çocuğunuzun kendine ait bir çalışma masası olması, onu bir şeyler üzerinde çalışmaya motive edecektir. Çocuk odaları için tasarlanan renkli ve modern birçok farklı çalışma masası bulabilirsiniz. İster yalnız ister arkadaşlarıyla birlikte kullanabileceği bu ufak masalardan bir tane edinebilirsiniz. 

Özel tasarım yataklar

homify:  tarz Çocuk Odası,
homify

OHY Evi Sunflower Sitesi

homify

Uyku saatlerini geçireceği yatağın daha eğlenceli bir modele sahip olmasını her çocuk ister. Bu nedenle özel tasarım yataklar son yıllarda çocuk mobilyaları arasında oldukça popüler. Özellikle otomobil formunda tasarlanmış bu yatakları kızlı erkekli her çocuk bayılarak kullanıyor. Bizden söylemesi. 

Bu çocuk odası fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler,

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!