Sıcak havalarda rahat uyumak için 6 ipucu

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Sıcak havalarda rahat uyumak için 6 ipucu

umit atdağ umit atdağ
Casa Bruno American Home Decor Tropikal
Loading admin actions …

Yaz aylarının sıcak havalarında evlerimizde özel bir iklimlendirme sistemi yoksa rahat bir uyku çekmek hayal olur. Bu nedenle evimizde bir iklimlendirme sistemine ihtiyaç duyarız. İklimlendirme sistemleri olmadan evinizde rahat bit uyku çekmek istiyorsanız yapmanız gereken homify pratik yöntemleri uygulamak ve evinizi doğal yollarla iklimlendirmektir. Homify farkı ile  sıcak havaların olumsuz etkilerinden kurtulmanın 6 farklı yolunu sizlere sunuyoruz. Yatak odasında uygulayacağınız bu yöntemler ile uykusuzluk sorununu ortadan kaldıracağınız gibi  evinizde doğal bir klima sistemi de kurmuş olacaksınız.

Açık pencereler

Minimalist Yatak Odası homify Minimalist

Evinizde bulunan pencerelerin tamamını açmalısınız. Bu sayede evinizde bir elektrik ortamı sağlayarak mikro klima oluşmasını ve doğal bir esintinin yatak odanıza kadar erişmesini sağlayabilirsiniz. Pencerelerinizi sonuna kadar açabileceğiniz gibi hava akımını hızlandırmak için ideal açılara kadar da açabilirsiniz. Bu yöntem ile daha hızlı bir hava akımı sağlayabilirsiniz.

Gün boyunca kapalı

Yatak odanızı gün boyu kapalı tutarak sıcak havadan etkilenmesini önleyebilir ve yatak odası içindeki havanın ısısının yükselmesini de önleyebilirsiniz. Ayrıca yatak odasının gün boyu kapalı kalmasını sağlayarak yatak odasına tozun ve partiküllerin erişmesini de önlemiş olursunuz. Yatak odası içinde sıcaklık yayan aydınlatmaları olabildiğince az kullanmalısınız.

Ahşap objeler

Organic cotton - CABO model KOKO KLIM
KOKO KLIM

Organic cotton – CABO model

KOKO KLIM

Yatak odası dekorasyonunda kullanacağınız objeler için ahşap olanları tercihe etmelisiniz. Ahşap objeler oda içindeki ısıyı absorbe edeceği için sizin oda içinde rahat bir uyku çekmenizi sağlayacaktır. Ahşaplar uzun sürelerde ısınan ve ortamdaki ısıyı absorbe eden malzemeler olduğu için ahşap objeleri tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Fanlar

Oda içinde ısıyı istediğiniz gibi ayarlayabilmek ve doğal yolları kullanmak için fanları tercih etmelisiniz. Fanlar sayesinde ortamda sıcak hava sirkülasyonu olmayacak ve ortam ısısı istediğiniz derece de kalacaktır. Bu durum daha rahat ve deliksiz bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca klimalardan daha uygun fiyatlara satın alabileceğiniz için bütçelerinizi de sarsmayacaktır.

Duşu kullanın

Evinizde tüm önlemleri aldığınız halde sıcaktan uyuyamıyorsanız yatak odasının içinde bulunan duşu kullanmalısınız. Duşu kullanarak  hem kendinizi serinletmiş olursunuz hem de yatak odası içindeki havanın serinlemesine yardımcı olursunuz. Ayrıca duş içinde dolaşan soğuk su ile yatak odası iç hava sıcaklığını da düşürebilirsiniz.

Düzen ve kontrol

İskandinav Yatak Odası J İskandinav
J
J

Evinizde her şeyin kontrolünü sağlamalı ve evinizde düzenin olmasına katkıda bulunmalısınız. yemek saatlerini sarkıtmamalı, ortam havasını serinletmek için belirli periyotlarda  sistem kontrolü yaparak evinizin sıcaklığını sürekli olarak kontrol etmelisiniz. Bu sayede yatak odanızda ve evin diğer bölümlerinde istediğiniz serinliği sağlamış olursunuz.

Bu ipuçlarına sizin de ekleyecekleriniz var mı?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!