Düşük bütçeyle inşa edilebilecek 7 müstakil ev

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Düşük bütçeyle inşa edilebilecek 7 müstakil ev

nihal e. nihal e.
FingerHaus GmbH - Bauunternehmen in Frankenberg (Eder) Modern
Loading admin actions …

Modern veya geleneksel, aradığınız ev nasıl olursa olsun aşağıda derlediğimiz örneklere göz atarak hayalinizdeki müstakil eve karar verebilirsiniz.

​1- Aileler için geniş bir ev

DBIO Studio tarafından tasarlanan bu ev, traktör ve diğer araçların depolanması için kullanılan eski bir kulübenin dönüştürülmüş halinden oluşuyor. Kırsal bir bölgede güzel manzara ve geniş alanı sayesinde oldukça potansiyel taşıyordu. Kısacası düşük bütçeli bir ev için artık kullanılmayan eski yapıları değerlendirebilirsiniz.

​Oturma odası

Resimde görmüş olduğunuz evin oturma odası olup zemini ahşap kaplama. Bir duvarında şömine bulunuyor ve bu alanda taş doku kullanılmış. Bunun dışında duvarlarda açık tonlu olmakla birlikte iki renk kullanılarak hareket katılmış. Özellikle kış aylarında şömine çok kullanışlıdır. Diğer mevsimlerde ise dekoratif katkı sağlar.

​2- Kerpiç ev

Sırada ülkemizden epey düşük maliyetli bir örnek var. Saman balyaları ve kerpiç kullanılan ev çevre dostu olması ile öne çıkıyor. Elbette bu malzemeler dışında ahşap bir iskelet de tasarlandı. Hem ucuz hem tasarruflu olan kerpiç evler isteğe göre iki katlı inşa edilebiliyor.

​Mütevazi iç mekan

Kerpiç evi lüks mobilyalarla döşeyebilirsiniz ancak natürel tarzına uyumsuz kaçabilir. Oysa şık fakat mütevazi eşyalar evin doğallığını çok daha vurgulayacaktır. Resimde çoğu ahşaptan yapılma eşyaların arasında mat deriden sarı tekli koltuk dekorasyonun yıldızı haline gelmiş.

​3- Ahşap ev

Ülkemizden bir diğer örnek ahşap evi modeli. Hem betonarme yapı istemeyen hem de imar izni olmayan arazilerde de izin alınması kolay olan ahşap evlerin maliyeti de uygun.

​Açık yaşam alanı

Ahşap evin içinden çekilmiş fotoğrafta yatak odası, oturma odası ve banyoyu tek karede görebiliyoruz. Nispeten küçük bir alana sahip olduğundan duvarlarla odaları bölmek yerine açık, ferah tek mekan daha avantajlı.

​4- Küçük aile evi

Sıradaki örnek küçük olmakla birlikte çekirdek bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahiptir. Büyük ve koyu renkli çatısı, kişide korunaklı bir ev izlenimi veriyor.

​Zarif ve şık

Evin salonu yumuşak tonlardaki renk paletiyle çok zarif bir atmosfere sahip. L şeklindeki kırık beyaz koltuğu tamamlayan orta sehpa duvarlar gibi beyaz renkli. Duvara monte bir konsolun olduğu alan ise açık kahve renginde. Her iki duvarda da baharı andıran çiçek resimleri bulunuyor.

​5- Çağdaş bir ev

Modern Evler 4plus5 Modern

Klasik ve standart bir ev görünümü yerine modern bir etki yaratmak isteyenler resimdeki bir model düşünebilirler. Tek katlı evin modern malzeme kullanımı sayesinde oldukça sağlam.

​Giriş

Modern Evler 4plus5 Modern

Dairenin giriş kısmı aslında oldukça geniş olup sağ tarafa eklenen dolap ile birlikte biraz daralmış. Fakat boş alanları doğru değerlendirmek adına yerinde bir karar diyebiliriz. Kapının diğer kısmında ise mutfak bölümünü görüyoruz.

​6- Taş ev

Bir diğer örneğimiz kırsal bir alana inşa edilmiş tipik bir taş ev modeli. İki katlı binanın çatı kısmında ise kütük kullanılmış.

​Ahşap raflık

Binanın üst katından çekilmiş bu resimde yoğun ahşap kullanımı göze çarpıyor. Buna rağmen mobilyalar ve ahşabın raflık olarak değerlendirilmesi sevimli ve çağdaş bir hava katıyor mekana.

​7- Siyah beyaz

Bir diğer örneğimiz iki katlı bir bina olup güçlü bir kontrasta sahip. Rengi dışında pencerelerin yatay ve dikey biçimindeki basık şekli eve özgünlük katmış.

Ebeveyn odası

Binada ebeveyn odası dışında çocuklar için de yatak odası bulunuyor. Ebeveyn odası ise oldukça sade olmakla birlikte modern döşenmiş. Ahşap kaplı zemine uyumlu olarak yatak ve sehpa da ahşaptan yapılma. Duvarlar ise bembeyaz. Harici bir gardırop yerine bir duvar giysiler için açık raflığa dönüştürülmüş.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Rustik ve modern: Bu eve bayılacaksınız’ başlığına göz atabilirsiniz.

Bu ev projelerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!