Doğal bir yaşam için 10 ahşap ev

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Doğal bir yaşam için 10 ahşap ev

Meral Eser Meral Eser
Cottage Style / コテージスタイル:  tarz Evler
Loading admin actions …

Son yıllarda oldukça ilgi gören ahşap evlerle ilgili örneklere yazılarımızda zaman zaman yer veriyoruz. Ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından göz alıcı ahşap evleri bir araya getiriyoruz. Natürel dokuları ve sağladığı sıcak atmosferi ile ahşap evler oldukça ilgi görüyor. Şehrin kalabalığı ve gürültüsünden kaçmak isteyenlere doğa içinde ahşap evler nefes almayı sağlıyor ve dingin bir atmosfer sağlıyor. Kış koşullarına karşı daha sıcak bir atmosfer sağlayan ahşap evlerle ilgili derlediğimiz örnekleri mutlaka gözden geçirin.

1. Basit ve yalın

Ahşabın modern stil çözümlerle mimaride basit ve yalın çizgilerle kullanımı etkileyici bir sonuç ortaya çıkarıyor. Kutu gibi küçük ama büyük ve geniş evlerin karşıladığı birçok ihtiyacı sağlayan, akılcı tasarlanan modern stil ahşap evler de oldukça ilgi görüyor. Bunlar arasında dönemsel kullanım ihtiyacını karşılayan modern prefabrik konutlar da yer alıyor.

2. Country stil

Uptic Studios:  tarz Evler
Uptic Studios

Lucky 4 Ranch

Uptic Studios

Çevresel şartlara malzeme bakımından renk ve dokularıyla uyum sağlayan ahşap ev, ahşap yoğunluklu tasarımıyla country stil özellikleri taşıyor. Doğa ile iç içe tasarımıyla göze hitap eden evin her mevsim kullanılabilecek bir verandası bulunuyor. Sğuk hava koşullarında verandayı örten saçaklar ve bahçe mobilyalarıyla havadar alanlar işevsel hale geliyor. Huzur veren dingin atmosferiyle rüya gibi bir ev.

3. Ağaç ev

Ormanlık bölgelerde ağaç evlerin natürel dokularla uyumu ve ahengi göz okşuyor. Şehrin kalabalığından uzak dingin bir atmosfer arayanları bu ev, doğaya davet ediyor. Geleneksel izler taşıyan mimarisinin yanı sıra, geniş ve manzara ile bütünleşen pencere açıklıkları mevcut.

4. Rustik esintiler

Ahşabın yoğunluklu kullanıldığı mimari stillerden biri de rustik stil. Daha sıcak ve davetkar bir  atmosfer için ahşabın şekil alabilirliği ile işlevsellik, zengin doku ve renk alternatifleri ile estetik bir araya geliyor. Rustik esintilerden vazgeçmeyenler için hayalleri süsleyecek bir ev daha.

5. Etkileyici bir cephe

FAM Architekti:  tarz Evler
FAM Architekti

Lake Cabin

FAM Architekti

Giydirme cephe uygulamaları birçok materyalin kullanımı ile zengin alternatifler sunuyor. Ahşap giydirme cephe ise ev dizaynında akılcı çözümlerle daha çok göze hitap eden bir görünüm kazandırmanızı kolaylaştırıyor. Giydirme cepheler adeta var olan cephenin göz alıcı bir kılığı niteliğini taşıyor.

6. Estetik ve dekoratif unsurlar

Facit Homes:  tarz Ahşap ev
Facit Homes

Timber Clad Exterior

Facit Homes

Hem modern hem de geleneksel izler taşıyan bu projede çatı formu ile pencere geometrisi dikkat çekiyor. Oturma odası ile çift kanatlı cam kapılar açıldığında bahçe alanı bütünleşiyor.

7. Minimal dokunuşlar

Tek cephede geniş pencere açıklığıyla bulunduğu çevre ve manzara ile bütünleşen bu tasarım, kutu gibi modern bir ahşap ev niteliği taşıyor. Cam sürgülü kapı sistemleri ile sıcak aylarda bahçe ile bütünleşen iç mekan anlayışı hakim. Ayrıca, homify'da peyzaj mimarları tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde proje bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

8. Güçlü ve sağlam

Ahşap, hem giydirme cephede hem de yapı elemanlarında etkili ve güçlü kılan bir malzemedir. Klasik mimaride olduğu gibi modern yapılarda da yalın çizgilerle çarpıcı cephe dizaynı örneklerine rastlayabilirsiniz. 

9. Modern

Ahşap ve camın bir araya geldiği cephede ortak yaşam alanları geniş pencere açıklıkları ile doğal ışığı muntazam alıyor. İç mekanlarda modern stil dizayn söz konusuyken, ahşabın modern yapılarda cephede kullanımına enfes bir örnek.

10. Çarpıcı ve görkemli

Uptic Studios:  tarz Evler
Uptic Studios

Denver Street Lot 7

Uptic Studios

Modern çizgilerle çarpıcı bir cephe dizaynı olan bu ev, hem yenilikçi hem de akıllardan çıkmayacak bir ahşap mimari örneği niteliği taşıyor. Bir ailenin ihtiyaçlarını muntazam karşılayan ahşap evin, muntazam tasarlanan bir peyzaj mimarisi ve enfes bir manzarası mevcut.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Başrolde ahşabın olduğu 20 güzel banyo’ yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu ahşap evleri siz de beğendiniz mi?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!