Az parayla ev sahibi olmak isteyenlere ilham verecek 20 minik ev | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Az parayla ev sahibi olmak isteyenlere ilham verecek 20 minik ev

Homify TR Homify TR
Klasik Evler AGRAFFE design Klasik
Loading admin actions …

Bu dünyada şüphesiz ki hepimizin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden birisi kendimize ait bir evimizin olmasıdır değil mi? Kendimize ait bir evimizin olması demek hem her ay belimizi büken kira yükünden kurtulmamız demek, hem de hayatta oldukça sağlam bir güvencemiz olması demek. Büyük şehirlerdeki konut sayısı her geçen gün giderek artıyor ve aslında ev sahibi olmak artık nispeten biraz daha kolay. Ama Türkiye'de pek çok insanın köyde ya da kırsal bir yerde arazisi var ve bu araziyi çoğunlukla ev yaparak değerlendirmek istiyor ancak maalesef güzel ve büyük evlerin inşaları oldukça pahalıya mal oluyor. İşte bu yazımızda, şehir merkezlerindeki apartman dairesi projelerini değil, kırsal bir yerde arazisi olan ve bu araziyi güzel bir evle değerlendirmek isteyen, ya da artık şehirden bunaldığı için daha kırsal mekanlarda yaşamak isteyen ancak çok fazla bütçesi olmayan okurlarımıza ilham verebilecek müstakil ev projelerini derledik. Dünyanın dört bir yanından bir araya getirdiğimiz bu harika projelerin ortak özellikleri ise öyle kocaman ve şaşalı villalar değil, orta halli yatırımcıların ve ev sahiplerinin de karşılayabileceği maliyetlere sahip olan küçük ve huzur dolu ev projeleri olmaları. İşte hepimizin hayallerindeki huzur dolu minik evi inşa etmeye yardımcı olabilecek her bütçeye göre farklı müstakil evler ve ev yaptırırken mutlaka aklınızda tutmanız gereken önemli unsurlar…

1- Eğer küçük bir ev yaptıracaksanız unutmayın ki “kutu gibi” diye tabir ettiğimiz düz ama sevimli mimari tasarımlar her zaman huzur dolu ve göz alıcı evler yaratmaya yetiyor.

homify Kırsal/Country

2- “Az aslında çoktur” anlayışını benimseyen minimalist akım mimaride de son yılların en gözde trendlerinden biri. Yalın bir malzeme ve yalın bir tasarım göz kamaştırıcı bir ev ortaya çıkarabiliyor.

3- Modüler evler hem kolay ve pratik inşa süreçleri hem de ekonomik maliyetleriyle özellikle kırsal bölgelerde ev yaptırmak isteyenler için en ideal seçeneklerden biri.

4- Sıradan minik bir evi göz kamaştırıcı hale getiren en önemli unsurlardan biri de dış cephenin rengidir. Alışılagelmiş bir renk olsa dikkat çekmeyecek bu evin göz alıcı mavi cephesi de bunun en güzel örneği.

One Bedroom Bespoke Wee House Kırsal Evler The Wee House Company Kırsal/Country
The Wee House Company

One Bedroom Bespoke Wee House

The Wee House Company

5- Ahşap malzemeden üretilen evler betonarme evlere göre hem daha ekonomik hem de daha doğal, sağlıklı ve deprem gibi doğal afetlere çok daha dayanıklı oluyor.

AHSB - AHŞAP EV MODEL B Kuloğlu Orman Ürünleri Modern
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

6- Bungalov tarzı ahşap kulübeler özellikle doğayla iç içe bir yazlık ya da dağ evi yaptırmak isteyenler için en ideal seçeneklerin başında geliyor. Üstelik imar izni almak da çok daha kolay.

Saklı Göl Evleri Modern Evler SAKLI GÖL EVLERİ Modern
SAKLI GÖL EVLERİ

Saklı Göl Evleri

SAKLI GÖL EVLERİ

7- Son yıllarda öne çıkan mimari yapılardan bir diğeri ise kütük evler. Ahşap malzemenin en doğal haliyle üretilen bu evler görkemli bir estetik oluşturuyorlar.

8- Doğal malzemeleri kullanmak her zaman betonarme evlerden daha ucuza mal oluyor ve üstelik çok daha estetik ve lüks bir görüntü ortaya çıkarıyor.

gümüşlük taş evler Kırsal Evler Gülercan Mimarlık Kırsal/Country
Gülercan Mimarlık

gümüşlük taş evler

Gülercan Mimarlık

9- Özellikle ülkemizde fiyatının oldukça ekonomik olduğu malzemelerden biri de doğal taşlar.

10- Tarihin en eski yapılarını oluşturan kerpiç malzemenin köylerde en çok kullanılan malzeme olmasının bir sebebi var: Çok ucuza mal olması ve kışın sıcak tutan bir yapıya sahip olması.

Kerpiç ev: Enerji tasarruflu, çevre dostu ve sağlıklı başlıklı yazımızda bu konuyu incelemiştik.

11- Saman evler de son yıllarda karşımıza çıkan ve ekolojik ve herkesin kendisinin inşa edebileceği pratik yapılarıyla öne çıkan yapılardan.

12- Yaptıracağınız evi ucuza mal etmenin bir diğer yolu ise komşunuzla ortak bir ikiz ev projesidir kuşkusuz.

Angora Camping Akdeniz Balkon, Veranda & Teras Angora Camping Akdeniz
Angora Camping

Angora Camping

Angora Camping

13- Her bütçeye uygun prefabrik evler de hem farklı boyut ve tasarımlarıyla hem de inşaat hızlarıyla kalbimizi çalmayı başarıyor.

14- Türkiye'de yeni yeni görmeye başlasak da dünyada oldukça yaygın olan mini ev yapılarından bir diğeri ise konteyner evler.

15- Konteyner evler standart ölçülerdeki nakliye konteynerlarının eve dönüştürülmesiyle inşa ediliyor ve dış cepheleri farklı malzemelerle kaplanabiliyor.

16- En ucuz ev seçeneklerinin başında gelen konteynarlar hafif yapıları sayesinde iki ya da daha çok katlı olarak da tasarlanabiliyorlar.

Modern Evler homify Modern

17- Konteyner evlerin en önemli özellikleri ise taşınabilir olmaları!

18- Az oturum alanına genişlik ve derinlik hissi fazla bir ev inşa etmek için tavan yüksekliğini çoğaltmalısınız. Bu minik ev de yüksek tavanı sayesinde görkemli ve kocaman görünüyor!

19- Eğer yeterince yaratıcı ve yenilikçi bir tasarımınız varsa daracık alanlarda bile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak harika bir ev inşa etmek mümkün!

20- Tasarımın önemini unutmayın, minicik bir ev sıra dışı tasarım unsurlarıyla devasa bir mimari örneğe dönüşebilir!

Eğer sizin için en uygun ev tasarımını yaptırmak için ideal firmayı arıyorsanız homify sayfalarındaki Mimarlar sekmesindeki onlarca profesyonelden destek alabilirsiniz. 

Bu müstakil evlerden siz en çok hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!