Tuğla kullanılarak yapılmış 15 dekorasyon örneği

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Tuğla kullanılarak yapılmış 15 dekorasyon örneği

Homify Homify
Modern Oturma Odası Ideatto Móveis e Decorações Modern
Loading admin actions …

Hangi oda için olursa olsun dekorasyon sırasında farklı duvar uygulamalarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Çünkü bütün duvarları aynı özellikte dekore etmek odayı daha iddiasız ve özensiz gösterebilir. Bu nedenle tasarımcılar genelde odada bulunan duvarlardan birinde farklı bir dekoratif uygulamaya giderler. Bu uygulamalardan en çok tercih edileni de tuğla duvar panelleridir. Tuğla duvarlar adından da anlaşılacağı gibi tuğla ile inşa edilebilirler ancak dekorasyon sırasında böyle bir inşaat yüküne girmek zor olacağından tuğla duvar panelleri ile oluşturmak daha akıllıca ve pratik bir çözümdür. Tuğla duvar panelleri, farklı renk, doku, kalınlık ve boyutlarda üretilen ve uygulandığı yüzeye tuğla döşeme görüntüsü kazandıran panellerdir. Oldukça yenilikçi ve pratik bir çözüm olduğundan giderek popülerleşiyor üstelik izolasyon özelliği taşıyanlarını da bulmak mümkün. Tuğla duvar döşemeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için ya da dekorasyonunuza özel danışmanlık için profesyonellerimizden döşeme ustalarına danışabilirsiniz.  

Duvar dekorasyonu için farklı çözümler bulmak isterseniz ’En güzel duvar dekorları: Tablolar, raflar, paneller ve duvar kağıtları’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Modern stile sıcak bir dokunuş

Dekorasyon stilinizi modern olarak seçtiyseniz tuğla duvarın odaya yakışmayacağını düşünebilirsiniz ancak bu doğru bir yaklaşım olmaz. Belli başlı stillerle daha sık kullanılsa da tuğla duvar dekorasyonu hemen her stile uyum sağlayabilen şık bir uygulamadır. Bu dekorasyonda modern bir stile uygulandığını görebilirsiniz. Oldukça da iyi sonuç vermiş. 

Işıltılı ve sıcak bir dekorasyon

Kristal ve cam ögelerin bolca kullanıldığı ışıltılı dekorasyonlara ancak saten kumaşlar, sleek yüzeyler gibi kusursuz çizgilere sahip ögelerin eklenebileceğini düşünmeyin. Tuğla gibi brütal bir öge de bu ışıltıyla birleştirilebilir. Üstelik dekorasyona daha sıcak ve samimi bir hava kazandıracaktır. Bu nedenle en ağır klasik tasarımlarda bile tuğla duvar uygulamalarını kullanabilirsiniz.  

Kolonları boş bırakmayın

Tuğla Duvar Uygulama Rustik Mutfak Doğaltaş Atölyesi Rustik Tuğla
Doğaltaş Atölyesi

Tuğla Duvar Uygulama

Doğaltaş Atölyesi

Binanın taşıyıcı görevi gören kolonları kimi zaman odaların en olmaz yerlerine denk gelebiliyor ancak iyi bir dekoratör bu kolonları dekorasyona şık bir şekilde kazandırabilir. Bunun en iyi yollarından biri de tuğla uygulamalar oluyor.

Rustik mutfakların vazgeçilmez ögesi

Sağlamlığı ve dayanıklılığı nedeniyle açık hava mutfaklarında çok tercih edilen tuğla malzeme rustik mutfak dekorasyonlarının da vazgeçilmezidir. Doğal ve güçlü görüntüsünün yanı sıra mekana sıcaklık da kazandırır.  

Yemek odasına tarz sahibi bir yaklaşım

Yemek odanıza şık bir şarap mahzeni ya da bir irish pub konseptli bar köşesi eklemek istiyorsanız tuğla duvar uygulamalarından mutlaka faydalanmalısınız. Özellikle siyah ve beyaz renklerle muhteşem bir kombinasyon oluşturacaktır.

Beyaz dekorasyonla tuğla kombinasyonu

Minimalist Koridor, Hol & Merdivenler homify Minimalist

Beyazın ana öge olarak kullanıldığı dekorasyonlar ferahlık ve modernlikte başı çekse de biraz soğuk bir görüntüye sahip olabiliyorlar. Bu soğukluğu kırmanın en iyi yollarından bir duvarlarda ara ara kullanılacak tuğla uygulaması olabilir. 

Ahşap ile muhteşem uyumu

Rustik Koridor, Hol & Merdivenler homify Rustik

Hangi stilde kullanılırsa kullanılsın tuğla duvarın en iyi uyum sağladığı öge kuşkusuz ahşaptır. Özellikle ceviz ve meşe gibi masif ağaç malzemeler tuğla ile kusursuz bir doğallık ve dikkat çekici bir stil oluşturuyorlar.

İskandinav stilde tuğlanın yeri

Shoreditch EC1: Warehouse Living Endüstriyel Mutfak Increation Endüstriyel
Increation

Shoreditch EC1: Warehouse Living

Increation

Modern çizgilere sahip olmasının yanı sıra doğal malzemeleri ile de öne çıkan iskandinav stilde tuğlanın önemli bir yeri vardır. Rustik stilde olduğu gibi ana öge olarak kullanılmaz ancak ufak detaylarda varlığını hissettirir. 

Dekorasyonlara sıcaklık katmanın en şık yolu

Beyaz dekorasyonları canlandırmak için kullanılabilecek en etkili ögeler ahşap ve tuğladır. Eğer canlı ve vurgulu renkleri kullanmaktan yana değilseniz daha doğal bir görünüm sağlayan tuğla ve ahşap kombinasyonunu tercih edebilirsiniz. 

Duvar nişlerini dekoratif köşelere çevirin

Duvar nişlerini farklı çözümlerle birçok amaca uygun hale getirebilirsiniz. Işıklandırma ve farklı duvar dekorasyon uygulamaları ile nişleri evinize değer katan köşelere çevirmeniz mümkün. Bu örnekte içi tuğla paneller ile kaplanan ve spotlarla aydınlatılan nişlerin harika birer rafa dönüştüğünü görebilirsiniz.

Alın taşı olarak tuğla

Mutfak tezgahı için ahşap gibi iddialı bir ürün seçtiyseniz tezgah arkasına da şık bir uygulama yapmanız gerekebilir. Tuğla paneller alın taşı olarak da harika sonuç verecektir. Özellikle iskandinav, rustik, kırsal ve akdeniz mutfaklarında bu özellikten faydalanabilirsiniz.  

Işıklandırma ile özelleştirebilirsiniz

Tuğla duvar uygulamalarını led ve spot ışıklarla canlandırmanız da mümkün. Tıpkı modern bir duvar uygulamasını ışıklandırır gibi tuğlayı da ışıklandırabilir ve muhteşem sonuçlar alabilirsiniz. 

Yarı açık ve açık alanlarda en ideal kullanım

Modern Mutfak homify Modern

Taş ve tuğla duvarlar diğer duvar uygulamalarına göre daha dayanıklı bir yapıya sahip olduklarından özellikle yarı açık ve açık alanlarda kullanılıyorlar. Kış bahçesi, teras, veranda, açık hava mutfağı veya bahçe gibi alanlarınızda siz de bu ürünün sağlamlığından faydalanabilirsiniz.  

Tuğla duvar ile daha şık yatak odaları

Master Bedroom Modern Banyo TG Studio Modern
TG Studio

Master Bedroom

TG Studio

Dekorasyonlarda bütün duvarları aynı özellikte dekore etmek boğucu bir hava oluşturabilir bu nedenle genelde tek bir duvarda farklı ve çarpıcı bir uygulamaya gidilir. Eğer beyaz duvarlara ve modern tasarıma sahip bir odada farklı bir duvar uygulamasına ihtiyaç duyarsanız bu çözüm tuğla olabilir.  

Natürel ögelerle mükemmel uyum

Oakland Bedroom Collection Kırsal Yatak Odası The Cotswold Company Kırsal/Country Ahşap Ahşap rengi
The Cotswold Company

Oakland Bedroom Collection

The Cotswold Company

Tuğla duvarların en çok yakışacağı öge ise bitkilendirme ögeleri olabilir. Natürel özellikteki her element tuğla duvarla harika uyum sağlayacaktır. Siz de tuğla kullanarak dekore ettiğiniz odanızı onlarca bitkilendirme çözümü ile canlandırabilirsiniz.  

Bu tuğla kullanımı örneklerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!