Ev yaptırmak isteyenlerin görmesi gereken 7 ahşap yapı | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Ev yaptırmak isteyenlerin görmesi gereken 7 ahşap yapı

nihal e. nihal e.
İskandinav Evler homify İskandinav
Loading admin actions …

Hiçbir zaman modası geçmeyen ahşap evlere dair birbirinden güzel 7 örnek derlediğimiz yazıyı inceleyerek siz de hayalinizdeki ahşap yapıya karar verebilirsiniz.

​1- Kütük ev

İlk örneğimiz kırmızı tonuyla ilgi çeken kütükten yapılma bir ahşap ev. Resimde görüldüğü üzere iki katlı evin balkonuyla birlikte küçük bir verandası da bulunuyor.

​Kat planı

Evin tüm odalarını gezmek mümkün olmayacağı için plan çizimi ile projeyi daha iyi anlayabiliriz. Ahşap evde yemek odasıyla iç içe bir salon, mutfak, banyo ve yatak odası bulunuyor.

​2- Bursa’da ahşap ev

MİSİ Rustik Evler homify Rustik
homify

MİSİ

homify

İkinci örnek bu defa ülkemizde inşa edilen bir proje. Bursa’daki yapı Yeşeren Ahşap Dekorasyon tarafından yapıldı. Eğilimli bir arazi üzerine yapılan konut son derece dayanıklı.

​3- Tek katlı ahşap yapı

AHSB - AHŞAP EV MODEL B Kuloğlu Orman Ürünleri Modern
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Yine ülkemizde inşa edilmiş bir başka ahşap ev görüyoruz. Yerden yükseltilmiş konut, bu sayede geniş bir terasa sahip.

​Salon

AHSB - AHŞAP EV MODEL B Minimalist Oturma Odası Kuloğlu Orman Ürünleri Minimalist
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Gördüğünüz gibi hayli geniş bir salon burası. Eğimli çatısı ile birlikte tavan yüksekliği artmış. Büyük pencereler doğal gün ışığını olduğu gibi içeri yansıtıyor. L biçiminde modern bir koltuk ve sehpa ile tamamlanan mobilya takımı eve de çağdaş bir hava katmış.

​Banyo

AHSB - AHŞAP EV MODEL B Kırsal Banyo Kuloğlu Orman Ürünleri Kırsal/Country
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Burası da evin banyosu. Modern bir duşakabin dışında lavabosu, klozeti ve çamaşır makinesiyle herhangi bir apartman dairesinde rastlayacağınız bir banyoya sahip. Duvarlar belli bir yüksekliğe dek fayansla kaplanmış, yukarısı ise ahşap.

​4- Beyaz ahşap

İskandinav Evler homify İskandinav

Sırada farklı ülkelerden seçtiğimiz örneklere geçiyoruz. Kırsal bir alanda bol yeşillik içindeki bu ev ahşaptan yapılmasıyla bulunduğu çevreyle uyumlu hale gelmiş. Her ne kadar çok yüksek olmasa da bu yapı iki katlı. Dış cephesi ise beyaza boyanmış.

​Yemek odası

İskandinav Yemek Odası homify İskandinav

Konutun iç kısmında cam duvarlar doğrudan yemek odası ile salona bakıyor. Hem salonda hem de yemek odasında renk paleti olarak evin dış cephesine uyumlu olarak siyah-beyaz seçilmiş. Gördüğünüz gibi büyük bir şömine bulunuyor evde.

​Yatak odası

İskandinav Yatak Odası homify İskandinav

Üst katta bulunan yatak odası son dere modern dekore edilmiş. Duvara gömülü olarak tasarlanmış giysi dolabı kamufle amaçlı da başarılı. Yatağın hemen üzerindeki küçük pencere küçük olmakla birlikte yatağı aydınlatıyor.

​5- Modern yapı

Sırada modern mimarisiyle öne çıkan ahşap bir konut var. Yerden yükseltilmiş bir platform üzerinde yer alan evin geniş bir verandaya sahip. Dış cephe rengi ise standart evlerden farklı olarak siyah.

​Yatak odası

Evin yatak odası tıpkı dışı gibi çağdaşlığıyla çarpıcı hale gelmiş. Boydan boya cam kaplı bir duvara bakan yatakta her sabah enfes bir manzarayla uyanmak mümkün. Bunun dışında evin dışı her ne kadar ahşap kaplama olsa da iç duvarlarda beton kullanılmış. Renganrek yatak örtüsüyle uyumlu olarak duvara küçükcük resimler asılmış.

​6- Cam duvarlar

Sırada yine sıra dışı bir ahşap ev projesi var. İçinde asma kat olmasından dolayı oldukça yüksek olan evin ön cephesi tamamen cam kaplama diyebiliriz. Mahremiyet duygusu aramayanlar için ideal.

​Arka cephe

Görüldüğü gibi arka cephede önden farklı olarak çok az pencere bulunuyor.

​7- Taş ve ahşap

homify Modern

Son örneğimiz birkaç bloktan oluşan güzel bir ahşap ev çalışması. Temeli taştan yapılma evin uzun bir girişi bulunuyor.

​Salon

Modern Oturma Odası homify Modern

Ahşap yapının içi çok geniş. Yüksek tavanı sayesinde ferahlık hissi daha da artıyor. Büyük deri bir koltuğun bulunduğu salonda minder ve halılarda hayvan postu deseni kullanılmış. Evde bol bol yeşil bitkiler kullanılmış.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Ustanıza gösterebileceğiniz 25 bahçe kulübesi modeli’ başlığına göz atabilirsiniz.

Bu ahşap ev projelerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!