Pratik bir giyinme odasına sahip olmak için 9 fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Pratik bir giyinme odasına sahip olmak için 9 fikir

umit atdağ umit atdağ
CHILDREN ROOM DESIGNS Modern Giyinme Odası BWorks Modern
Loading admin actions …

Günümüzde her evde bir giyinme odası bulunmadığı için giyinme odası oluşturmak veya pratik bir giyinme odasına sahip olmak için farklı yöntemler izleyebilirsiniz. Yatak odası içinde veya evinizin kullanılmayan boş bir odasında, boş bir alanında giyinme odası oluşturmak için izleyebileceğiniz pratik  püf noktaları vardır. Homify giyinme odası örneklerini inceleyerek uygulanmış olan bu yöntemler ile evlerinizde pratik bir giyinme odası oluşturmak, düşük bütçeler ile şık giyinme odalarına sahip olmak için pratik yöntemler izleyebilirsiniz. Çatı katlarında, boş odalarda veya evinizde ayıracağınız özel alanlarda kullanacağınız dolaplar, modern raf sistemleri,  askı sistemleri ve puf minderler ile kendinize bir giyinme odası oluşturabilirsiniz.

Ara bölmeler

İç mekan tasarım ve Görselleştirme Modern Yatak Odası fatih beserek Modern
fatih beserek

İç mekan tasarım ve Görselleştirme

fatih beserek

Yatak odası içerisinde oluşturacağınız ahşap bir ara bölme ile kendinize bir giyinme odası oluşturabilirsiniz. Örnek uygulama da olduğu gibi rahat hareket edebileceğiniz bir alanı hesaplayarak  ahşap ara bölme ile şık ve kullanışlı bir giyinme odası ortaya çıkarabilirsiniz.

Basit cam dolaplar

Yatak odası içerisinde kullanacağınız gardırop ve giysi dolaplarını cam bölmeler ile ayırarak özel bir alan oluşturabilir, şeffaf cam dolaplar ile bu alanı daha şık bir giyinme odası haline getirebilirsiniz. Bu yöntem hem uygun bir bütçe ile hayata geçirebileceğiniz hem de yatak odanızın şıklığını artıracağınız bir yöntemdir.

Ayakkabı çekmeceleri

CABINET heyecan verici yeni yüzeylerini tanıtıyor Modern Giyinme Odası CABINET Modern
CABINET

CABINET heyecan verici yeni yüzeylerini tanıtıyor

CABINET

Evinizde giyinme odası için geniş alan ayırmadan ayakkabı çekmecesi kullanarak  daha az yer işgal eden bir giyinme odası oluşturabilirsiniz. Örnek uygulama oldukça az yer kaplayan bir alan olduğu için daha fazla tercih ediliyor.

Raf dolaplar

M.B. Evi Modern Giyinme Odası avci_burak Modern
avci_burak

M.B. Evi

avci_burak

Yatak odalarında tercih edilen dolaplar modernize edilerek kapaksız sadece raflara sahip dolaplar olarak tasarlandığında yatak odanız sizin için aynı zamanda bir giyinme odası olacaktır. Bu yatak odası hem kapaklı dolapları hem de raflı dolapları barındırıan bir giyinme odası olarak da kullanılmaktadır.

Koridorlar

Evlerinizde yer alan koridorları kullanarak giyinme odasına dönüştürebilirsiniz. Giyinme odası olarak dekore edilecek koridorlar için  özel askı sistemleri ve raflar tercih ederek estetik bir tasarım ile şık ve zarif giyinme odaları oluşturabilirsiniz.

Çatı katları

Çatı katlarında yer alan boş alanları  özel dolaplar ve raflar ile giyinme odalarına dönüştürebilir puf minder ve koltuklar ile bu alanların size öze alanlar olduğunu pekiştirebilirsiniz. Çatı katı için dekorasyon ve genel renk bütünlüğü ile uyumlu tercihler yapılması çok önemlidir.

Mobil dolaplar

Yatak odalarında mobil dolaplar kullanarak yatak odası içinde istediğiniz de elbise dolapları olarak kullanabileceğiniz, istediğinizde giyinme odası olarak kullanabileceğiniz kullanışlı bir giyinme odasına sahip olabilirsiniz. Örnek uygulama özel bir aydınlatma ile şık bir şekilde aydınlatılmış ve bu alanın giyinme odası olduğu pekiştirilmiş.

Tavana kadar raf sistemleri

CHILDREN ROOM DESIGNS Modern Giyinme Odası BWorks Modern
BWorks

CHILDREN ROOM DESIGNS

BWorks

Özellikle eğimli tavanlara sahip odalarda  tavana kadar duvar boyunca raf sistemleri ile pratik bir giyinme odası oluşturabilirsiniz.  Alt kısımları çekmeceler ile donatılmış üst bölümler  raf sistemleri olan giyinme odaları size kolaylık sağlayacaktır.

Aynalı kapaklar

Yatak odası içinde yer alan dolapların kapaklarını kayar kapak ve ayna ile kaplanmış konsepte tercih ettiğinizde bu alan bir giyinme odası havasına sahip olacaktır. Ayrıca ortaya bir minder veya puf koltuk eklediğinizde yatak odası istediğinizde giyinme odası olarak kullanacağınız bir alan olacaktır.

Bu pratik giyinme odası fikirlerini siz de beğendiniz mi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!