Çok eşyası olanlar için 8 orijinal saklama fikri

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Çok eşyası olanlar için 8 orijinal saklama fikri

Meral Eser Meral Eser
İskandinav Çocuk Odası INT2architecture İskandinav
Loading admin actions …

Geçmişe nazaran daha küçük yaşam alanlarına yerleşmek durumunda kalmak, günden güne depolama ihtiyacını arttırıyor. Özellikle apartman daireleri tercih edenler küçük ve dar alanlara hapsolurken, daha ferah ve geniş bir atmosfer ihtiyacı oluşuyor. Alanlar küçüldükçe eşyalara ayrılan alanlar daralıyor. Dekorasyonda akılcı çözümlerle pratik depolama yöntemlerini değerlendirmek kaçınılmaz olacaktır. Uzun vadede konfor ve rahatlık oluşturacak düzeni sağlamak için kolları sıvayın ve sizin için derlediğimiz depolama sistemlerini mutlaka gözden geçirin.

1. Ölü alanları değerlendirin

Eğer evinizde ekstra zemin alanı kazanmak istiyorsanız, ölü ve boş alanları değerlendirebilirsiniz. Depolama amaçlı değerlendirilen eğimden dolayı kafa boyunu kurtarmayan alanları ölü alanlar olarak sayabilirsiniz. İhtiyaca göre çekmeceler, dolap sistemleri ya da kapalı veya açık raf sistemleri ile dizayn edebilirsiniz.

2. Yatak altı çekmeceler

Yatak altı depolama için uygun yerlerden biridir. Böylelikle gündelik ihtiyaçları el altında tutabilirsiniz. Çarşaf ve yastık kılıflarından pijamalarınıza kadar birçok ihtiyaç depolanabilir çekmecelere dizilebilir. İhtiyaca göre baza altını daha geniş depolama alanı olarak dizayn edebilirsiniz.

3. Merdiven altını değerlendirin

Manhattan Micro-Loft Modern Koridor, Hol & Merdivenler Specht Architects Modern
Specht Architects

Manhattan Micro-Loft

Specht Architects

Merdiven altı her zaman için birçok amaçlar depolama ihtiyacı için dolaplar, çekmeceler ve raf sistemleri ile dizayn edilebilir. Oturma alanı ya da bir bank eşliğinde kompakt sistemlerle çok amaçlı dizayn fikirlerini de değerlendirebilirsiniz. Uygun bir ışıklandırma ile okuuma alanı için uygun raflar ve bir koltuk da işlevsellik katacaktır.

4. Duvar ve tavanlar için açık raf sistemleri

Tavan yüksekliği kafa boyunu kurtaracak şekilde depolama sistemleri ile birlikte dizayn edilebilir. Genellikle ortama insan boyu 1.70 civarı alınır ve buna göre belli bir mesafe daha tavan yüksekliği alınır. Özellikle oturma alanları için bu yükseklik ihtiyaca göre düşebilir. Akılcı çözümlerle tavandan yer döşemesine dizayn edilen raf ve çekmece sistemleri ile kitaplık ihtiyacı pratik bir şekilde çözülebilir.

5. Tek duvarın çok amaçlı değerlendirilmesi

Hem yemek alanı hem de depolama sistemlerinin bir arada çözüldüğü şık ve özenli bir mutfak dekorasyonu ile devam ediyoruz. Dolap kapakları iç mekana ferahlık katacak beyaz renk tercih edilmiş. Oturma alanı için ayrılan yüzeyler ise daha canlı ve sıcak bir atmosfer oluşturan sarı renk üzerinden dizayn edilmiş ve şık aydınlatma aksesuarları ile daha da çekici hale getirilmiştir.

6. Açık raf sistemleri

Depolama sistemlerini en pratik şekilde çözmenizi sağlayan raf sistemleri için çözümler bitmiyor. Mutfak nişlerinden kolon etrafına dizilen raf sistemlerine, duvar dekorlarından ölü alanlara birçok yüzeyde açık raf sistemleri dizayn edebilir, ihtiyaca göre kapalı raf sistemleri ile düzen oluşturabilirsiniz. Ayrıca, homify'da mutfak planlayıcıları tarafından dizayn edilen birçok farklı stil ve tarzda mutfak fikri bulabilirsiniz.

7. Alanları görevlerine göre ayıran çözümler

Dolap sistemleri depolama ihtiyacını çözecek şekilde dizayn edilirken, aynı zamanda mekanları görevlerine göre ayıran birer bölücü duvar niteliğinde tasarlanabilir. İç mekanda daha ferah ve aydınlık gösteren beyaz renk zeminler hakim. Dolaplarda ayna faktörü de ayrıca derinlik katar. Kitaplık ya da gardırop modellerini çalışma alanı ve yatak alanını ayırmak için bölücü amaçla yerleştirebilirsiniz.

8. Paravan niteliği

Novo Maison Bodrum Modern Yatak Odası ARTHUR&MILLER Modern
ARTHUR&MILLER

Novo Maison Bodrum

ARTHUR&MILLER

Yatak odası birçok eşya, giysi ve ıvır zıvırın depolandığı yerdir. Daha düzenli ve tertipli bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, paravan niteliğinde bir duvar ardına açık raf sistemleri, askılıklar, çekmeceler ve dolaplar dizayn edebilirsiniz. Hem şık hem de kullanışlı depolama fikirleri için yaratıcı çözümler oluştururken, oda düzeni sağlayacak ve göz karmaşası oluşturmayacak paravan duvarları değerlendirebilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Mutfakları daha kullanışlı hale getirecek 8 fikir’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu depolama fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!