Çok seveceğiniz 15 şahane ve yaratıcı yatak başlığı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Çok seveceğiniz 15 şahane ve yaratıcı yatak başlığı

Homify Homify
Akdeniz Yatak Odası ROSA PURA HOME STORE Akdeniz
Loading admin actions …

Yatak odası dekorasyonunda genelde gardırop, komodin gibi ağır mobilyaların tasarımına önem verilir ancak seçeceğiniz yatak başlığı da oluşturacağınız stil için son derece önemlidir. Yatak başlığı tercihinizi alacağınız mobilya setinin takımından yana yapabileceğiniz gibi tamamen ayrı da seçebilirsiniz. Karyolanızı başlıksız alarak kendiniz başka bir başlıkla takım yapabilir ya da tamamen el emeği bir başlık tasarlayabilirsiniz. Hazır yatak odası tasarımlarını kişiselleştirmek ve stilinize kendi zevkinizi katmak için uygulayabileceğiniz oldukça basit bir yöntem. Biz de bu yazımızda sizlere yatak başlığı seçiminiz için ilham kaynağı olabilecek örnekler sunacağız. Bu 15 farklı başlık fikrinden biri sizin dekorasyonunuzun ihtiyacı olabilir. 

Yatak odası dekorasyonu için farklı tasarım ve mobilya fikirlerine ihtiyaç duyarsanız Modern yatak odası modelleri ve özgün tasarımlar başlıklı yazımız da size yardımcı olabilir.   

1. Yeni bir şeyler denemekten çekinmeyin.

Ahşap malzemeden üretilen bu yatak başlığı farklı görüntüsü ile dikkat çekiyor. Genç odaları için bu tip sıra dışı modelleri değerlendirebilirsiniz.

2. Sıra dışı bir dekorasyon için farklı ürünleri başlık olarak kullanmayı deneyebilirsiniz.

HOTEL CAL REIET – GUEST HOUSES Akdeniz Yatak Odası Bloomint design Akdeniz
Bloomint design

HOTEL CAL REIET – GUEST HOUSES

Bloomint design

Bu dekorasyonda yatak başlığı olarak kullanılan ahşap levhalar aslında birer zebra dolap kapağı. Siz de evinizde atıl durumda bekleyen ahşap malzemeleri marangozdan alacağınız basit bir yardımla şık bir yatak başlığına çevirebilirsiniz.

3. Daha şık bir tasarım için yatağı takım olarak da satın alabilirsiniz.

Bu dekorasyonda kullanılan yatak ve başlığı üretici firma tarafından takım olarak dizayn edilmiş. 

4. Bordür ve başlık bir arada

Bu odada ise başlıksız bir yatak, bordür olarak döşenen ahşap panellerle bitişik tasarlanmış, iki işlevi birden üstelen ahşap paneller hem stile hem de renklere çok yakışmış. 

5. Yatak başlığında vurgu renkleri

Odanın renk dengesini canlandıracak bir dokunuşu yatak başlığı seçiminizle yapabilirsiniz. 

6. Eskitme ahşap pastel tonlu bir oda için harika seçim olabilir

Pastel tonlarının ve natürel ögelerin yoğun olarak kullanıldığı bir dekorasyon oluşturduysanız yatak başlığınızda bu tip bir ahşap seçerek görüntüyü kusursuzlaştırabilirsiniz. 

7. Asyatik stilin minimal güzelliği

Oldukça sade ve şık bir yatak başlığı. Dekorasyonda minimalizmden yanaysanız bu tip modelleri değerlendirebilirsiniz. 

8. Geleneksel ögeleri kullanmaktan çekinmeyin

Yatak odası dekorasyonunda her zaman modern çizgiler aramak zorunda değilsiniz. Bazen ufak geleneksel ögelerle de şıklık sağlamak mümkün. Örneğin bu tasarımdaki gibi demir parmaklıklı bir model, odanıza vintage bir şıklık kazandırabilir. 

9. Daha romantik bir görüntü için ferforje başlık

Geleneksel ögelerden bahsetmişken bir de bu ferforje modele göz atmanızı istedik. Nostaljik, şık ve ferah bir ortam için bu dekorasyondan ilham alabilirsiniz. 

10. Modern bir yatak başlığı sade ve şık bir odanın anahtarı olabilir

Oldukça sade bir görüntüye sahip olan bu hazır yatak başlığı duvar dekorasyonu ve odanın teması ile son derece uyumlu seçilmiş öyle değil mi? 

11. Palet başlıklar

Palet yatak başlıkları kendin yap projelerinde başı çekiyor. Başlıksız bir yatak alıp basit bir işlemden geçirdiğiniz paletlerle birleştirebilir ve bu harika tasarıma sahip olabilirsiniz.   

12. Daha renkli ve daha canlı

Sıradan modellerden sıkıldıysanız renkli ve desenli ferforje modellere mutlaka göz atın. Stil sahibi bir yatak odası tasarımı için ihtiyacınız olan şey böyle bir yatak başlığı olabilir.  

13. Masif ahşap dokunduğu her odayı güzelleştiriyor

Son yıllarda dekorasyonlarda oldukça önemli bir yer edinen masif ağaç, yatak başlığı olarak da harika bir görüntü oluşturmuş. Böyle bir modeli hazır bulabileceğiniz gibi kendiniz de yaptırabilirsiniz. 

14. Steampunk görüntüyü sevenler için

Klasik dekorasyonların belli dönem ve tarzlara sahip olan hallerini daha çok seviyorsanız böyle bir tasarım oluşturmak hiç de zor değil. 

15. Parlak ve dikkat çekici

Tasarladığınız oda her haliyle dikkat çeksin istiyorsanız canlı ve parlak renkli kumaşlarla kaplanmış yatak başlıklarını tercih edebilirsiniz. Özellikle klasik stillerde kullanıldığında gösterişli bir hava oluşturan parlak renkleri odanın hemen her elementinde kullanabilirsiniz.  

Bu yatak başlığı modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!