Çok eşyası olanlar için 20 orijinal saklama fikri

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Çok eşyası olanlar için 20 orijinal saklama fikri

Homify TR Homify TR
Orford | A Classic Country Kitchen With coastal Inspiration Klasik Mutfak Davonport Klasik
Loading admin actions …

homify sayfalarında sizlere her zaman tavsiye ettiğimiz şeylerden biri de eğer evinizde daha huzurlu ve karmaşık olmayan bir görünüm oluşturmak istiyorsanız fazlalıklardan kurtulmanız gerektiğidir. Fazla eşyalar hem evinize yenilik katmanıza engel olurlar hem de kalabalık yaratarak daha nahoş bir görünüme sebep olurlar. Ne derler bilirsiniz: Eskiye yol verin ki yeniye yer açılsın. Fazla eşyalarınızdan kurtulmak için de pek çok yöntem var; bunlardan en popüler olanı ise son bir sene içinde bir kez bile kullanmadığınız her şeyi ihtiyaç sahiplerine vermeniz, geri dönüşüme yollamanız vs… Bu kural mutfak araç gereçlerinden giysilerinize kadar her türlü eşyanız için uygulanabilir elbette. Evinizdeki fazlalıklardan kurtulmanın ipuçları başlıklı yazımızda bu konuya uzun uzadıya yer vermiştik. 

Ancak bu yazımızın konusu ne yaparsa yapsın evdeki fazla eşyalardan kurtulamayan, atmaya ya da vermeye kıyamayan, o kalabalıktan bir anlamda hoşlananlar için birbirinden şık dekoratif fikirler. Çünkü her ne kadar huzurlu ve yalın bir ev için fazlalıklardan kurtulmak şart olsa da bazen çok eşyanızın olması demek bu eşyaların bir kısmının fazlalık olması demek olmuyor. Ve bazılarımız pek tabii ki hiçbir şeyi atmaya kıyamıyoruz ve üstelik yeni şeyler almak da hayatımızı renklendiriyor. Peki bu huylarınızdan vazgeçemiyorsanız dağınık görünen ve kalabalık bir dekorasyona mahkum musunuz? Elbette hayır. Sadece depolama alanları meselesine biraz daha özen göstermeniz ve akıllıca fikirlerle evinizi daha düzenli, konforlu ve yalın bir görünüme kavuşturmak için çaba harcamanız gerekiyor. Ayrıca bu fikirler eminiz ki küçük evlere sahip olanların da çok işine yarayacak çünkü küçük evlerde çok eşyanız olmasa bile depolama ve saklama sıkıntısı yaşayabilirsiniz. 

Elbette fazla eşyalarınız için ekstra depolama alanına en çok ihtiyaç duyulan yaşam alanları mutfak ve yatak odaları oluyor. Bu yazımızda da mutfak ve yatak odaları için harika fikirler ağırlıklı olsa da evin tüm odaları için ilham verici saklama çözümleri ile karşılaşacaksınız. İşte çok eşyası olanlar için birbirinden orijinal, şık ve fonksiyonel 20 depolama alanı fikri!

1- Oturma odanızda TV ünitenizi bir duvarı boydan boya kaplayacak şekilde raf, çekmece ve dolaplardan oluşan bir model tercih etmek tüm ıvır zıvır ve salon eşyalarınızı saklamak için mükemmel bir yöntem.

2- Orta sehpanızı her zaman çekmeceli ya da gizli bölmesi olan modellerden tercih etmelisiniz. Bu örnekteki gibi büyük bir sandık da hem sıra dışı hem de estetik olarak göz dolduran bir fikir.

İskandinav Oturma Odası homify İskandinav

3- Antre alanları depolama açısından çok kıymetlidir; antre ve koridorlarınızı alanı boğmayacak dolaplar, konsollar, raf ve çekmeceler ile dizayn edin.

Storage Eklektik Yatak Odası paola bagna Eklektik

4- Dubleks ya da daha çok katlı bir evde yaşıyorsanız merdiven altlarının kıymetini bilmek hayatınızı kolaylaştırır!

5- Tavana kadar uzanan kütüphane, raf ya da dolaplar kullanışsız görünse de, böyle şık bir merdivenle fonksiyonellik ve estetik açısından harikalar yaratabilirler.

Wimbledon Modern Oturma Odası LEIVARS Modern
LEIVARS

Wimbledon

LEIVARS

6- Giyinme odanız aynı zamanda misafir odanız olabilir, böylelikle bir odada iki işlev yakalayabilirsiniz. Nasıl mı? Elbette açılıp kapanır duvar yatakları ile!

MINBAI: minimalist tarz , Minimalist

7- Yatağınızın altını da ihmal etmeyin! Çekmeceli karyolalar her zaman işinizi kolaylaştırır.

homify Rustik

8- Yatak odanız küçükse giysi dolabınızı başka bir odaya alıp yalnızca gündelik kıyafetleriniz için dar ve küçük raflar kullanabilirsiniz.

İskandinav Yatak Odası J İskandinav
J
J

9- Yatağınızın başucundaki duvarda boydan boya dolap dizaynları da yerden tasarruf sağlayan ve ekstra depolama alanı yaratan harika fikirlerden.

Endüstriyel Yatak Odası Meero Endüstriyel

10- Perdeler her zaman dağınıklık yaratan depolama alanlarını saklamak için iyi bir fikirdir.

11- Mutfağınızda tavandan sarka açık raf üniteleri ile endüstriyel bir görünüm sağlarken alandan tasarruf edebilirsiniz.

12- Tabii mutfakların olmazsa olmazlarından biri de akıllı dolap içi sistemleri…

Orford | A classic country kitchen with coastal inspiration Klasik Mutfak Davonport Klasik Ahşap Ahşap rengi
Davonport

Orford | A classic country kitchen with coastal inspiration

Davonport

13- Dikine tabak rafları, özellikle çok tabak çanağı olanların düzenini sağlayacak muhteşem bir fikir. Üstelik harika görünüyor!

14- Sürgülü kapılı dolapların ardına gizlenmiş farklı işlevli raf ve çekmeceler de her zaman işe yarar.

15- Baharatlıkları duvara asın! Çekmece ve dolaplarda yer kaplamalarından çok daha akıllıca ve şık!

16- Çekmeceye sığan açılıp kapanır yemek masaları da son trendlerin arasında yerini aldı.

17- Tost makineleri, ekmek kızartma makineleri gibi küçük ev aletlerini de çekmece içlerine adapte edebilirsiniz.

18- Köşe dolapları en verimli şekilde kullanabilmek için sürgülü dolap içi sistemleri gerekli.

Alaris London Ltd: modern tarz , Modern
Alaris London Ltd

Happiest when the skies are blue

Alaris London Ltd

19- Evinizin her köşesinde en dar alanları bile depolama alanı olarak değerlendirebileceğinizi unutmayın.

homify: modern tarz , Modern

20- Banyoda küvetinizin etrafını şık bir dolaba çevirmek de mükemmel bir fikir, değil mi?

Bu saklama ipuçlarını siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!