Türkiye'deki evlerden ilham alabileceğiniz 8 antre | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Türkiye'deki evlerden ilham alabileceğiniz 8 antre

umit atdağ umit atdağ
Villa Sapanca Akdeniz Koridor, Hol & Merdivenler Villa Sapanca Butik Konukevi Akdeniz
Loading admin actions …

Antre; eve girdiğiniz anda adım attığınız hol veya koridor olarak bilinir. Ev dekorasyonlarında geri planda bırakılan antreler genel olarak ana giriş ile birlikte dekore edilirler. Antre dekorasyonu aslında iç dekorasyon olsa da  dekorasyonun bütünlüğü içinde önemsiz olarak görülür. Evlerin giriş bölümleri eve giren kişilerde ilk intibanın oluştuğu bölümler olduğundan çok titiz bir şekilde dekore edilmelidir. Dünya üzerinde çok farklı antre tasarımları ve uygulamaları vardır. Çok şirin antrelerden çok aykırı antre tasarımlarına kadar farklılık gösteren antreler ülkemizde de çok estetik ve insana huzur verecek kadar güzel tasarımlar ile  dekore edilmektedir. Bu gün farklı dekorasyon akımlarından etkilenmiş, farklı dekorasyon akımlarının sentezlenmesi ile  ortaya çıkarılmış  şirin antre tasarımları ve uygulamalarını inceliyoruz. Türkiye'den ilham alabileceğiniz 8 farklı antre tasarımını inceleyerek evinizde harikalar yaratabilirsiniz.

Modern ve ferah

OHY Evi Sunflower Sitesi Modern Koridor, Hol & Merdivenler homify Modern
homify

OHY Evi Sunflower Sitesi

homify

Antre eve girdiğinizde sizi kucaklayacak kadar güzel size ilham verecek kadar da estetik bir dekorasyona sahip olmalıdır. Bu antre örneğimiz tamamen ferah ve modern bir şekilde tasarlanarak uygulanmış ve evin modern tarzını pekiştirmiş. ayrıca tercih edilen renkler ile insana huzur veren bir görünüme de sahip olmuş.

İhtişam ve görkem

Gösterişli ve ihtişamlı bir dekorasyon yapmak istiyorsanız örnek antreyi birebir kopyalayarak evinizde uygulayabilirsiniz.  Altın varaklı aslan heykelcikleri ve altın varaklı ayna çerçevesinin yanında klasik oturma grubu antrenin 16 yy şatolarının girişine benzemesini sağlamış. Gösteriş olarak da sizi görkemli gösterecek bir antre olmuş.

Ferah, saf ve şık

Sade ve ferahlıktan yana bir tarza sahipseniz resimdeki gibi minimalist düşüncenin hakim olduğu klasik bir antre dekorasyonu tercih edebilirsiniz. Kayseri'de yer alan bu antre insana mutluluk ve huzur veriyor. 

Kırmızının cazibesi

Evinizde davetkar ve cazibesi yüksek bir antre istiyorsanız resimdeki gibi kırmızı renkleri ve geçişlerin yoğun olduğu bir antre tasarımı yapabilirsiniz. Bu antre aynı zamanda evinizde yapacağınız sıcak bir iç dekorasyonu da kolaylıkla tamamlayacaktır. ayıca ahşap kapının kırmızıya boyanmış olması evin girişini çok çekici hale getirmiş.

Doğal ve modern

Engel & Voelkers Bodrum Modern Koridor, Hol & Merdivenler Engel & Völkers Bodrum Modern
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Evinizde doğal bir dekorasyon yapmak istiyorsanız resimdeki gibi doğal ve ferah bir şekilde hayata geçirilmiş aynı zamanda modern olan antreden ilham alabilir veya birebir kopyalayarak hayata geçirebilirsiniz. Doğal taş kaplamalar evin ana girişinin mükemmel derece de şık olmasını ve modern olmasını sağlamış.

Ahşabın doğallığı

doğallıktan yana bir tarzınız varsa resimdeki gibi doğal ahşaplardan yapılmış ve direk salona açılan bir antre tasarlayabilirsiniz.  Merdiven basamaklarının beyaz limonluk üzerine oturtulmuş olması ve  zemin kaplamaları ile bütünleştirilmiş olması hem bütünlük sağlamış hem de görselliği en üst noktaya taşımış.

Sade ve zarif

hol Modern Koridor, Hol & Merdivenler J.Design Modern

Zarif bir antrem olsun istiyorsanız resimde yer alan sadeliği ile göz kamaştıran ve kapının ortasında alın rengine boyanmış kapı kolları ile aynı zamanda ihtişamı çağrıştıran bir tasarım uygulayabilirsiniz. Kapının tamamı bölmeler şeklinde beyaz renkli ahşaplardan oluşturulmuş ve altın sarısı ile sadelik, ihtişam birleştirilerek sentez yapılmış.

Resmi ve ağır antreler

Modern Koridor, Hol & Merdivenler homify Modern

Evin girişinin resmi olmasını isteyen biriyseniz örnek resimdeki antre uygulamasından esinlenebilirsiniz.  Koyu renkli merdiven basamakları, kapılar ve taş kaplama yüzeyler antrenin ve ortamın oldukça resmi ve insanı ürperten bir havaya sahip olmasını sağlamış. Resmiyetten ve ağırlıktan hoşlananlar için ilham verici bir antre oluşturulmuş.

Bu antre tasarımlarını siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!