Küçük odaların duvarları için 10 şaşırtıcı renk | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Küçük odaların duvarları için 10 şaşırtıcı renk

umit atdağ umit atdağ
Modern Oturma Odası Clean Design Modern
Loading admin actions …

Küçük boyutlu evlerde genel olarak odaları daha geniş gösterecek renkler, mobilyalar ve yerleşim planları  tercih edilir. Bu yöntemler ile küçük odalar daha geniş ve daha ferah odalar haline getirildiği gibi insan huzur veren dekorasyonlar da ortaya çıkarılır. Bu gün küçük evlerde ve odalarda tercih edebileceğiniz şaşırtıcı renkleri inceliyoruz. Renk seçimleri, kontrast bütünlüğü, ton uyumu gibi dikkat edilmesi gereken noktalar ve evinizi daha ferah hale getirecek dekorasyonlar için  tercih edilmesi gereken renkler neler olduğunu inceliyoruz. Bu renkleri kullanarak evlerinizi hem zarif dekorasyonlara sahip evler haline getirebilirsiniz hem de küçük olma dezavantajını ortadan kaldırarak evinizin şirin ve şaşırtıcı renkler ilgi çekici bir güzelliğe sahip olmasına katkı da bulunabilirsiniz.

Deniz esintisi

Küçük odalarda genel olarak açık renkler ve tonlar tercih edilse de deniz esintisi oluşturmak ve ferahlığı evin her noktasına yaymak için resimdeki gibi mavi tonları da tercih edilebilir.

Turkuaz vurgusu

Evin her hani bir noktasının veya duvarının ön planda olmasını istiyorsanız yapılması gereken turkuaz renk seçmek ve turkuaz vurgusunu ön plana çıkararak dekorasyonu  daha şık bir dekorasyon haline getirmektir. Turkuaz rengin açık tonları evinizde sakin bir iç ortam oluşturmanıza da yardımcı olacaktır.

Sıcak kırmızı

Cazibenin rengi olan aynı zamanda romantizm rengi olarak da bilinen sıcak kırmızı renk evinizde hem sıcak bir atmosfer oluşturmanızda yardımcı olacak hem de evinizin küçük odalarının geniş ve insana huzur veren odalar olmasını sağlayarak evinizi çekici hale getirecektir.

Bej ve ahşap rengi

İç mekanların ferah ve aydınlık olması için değişmez kural açık tonlar tercih edilmesidir. Küçük evlerde bu durum daha çok bej ve ahşap rengi tercihi ile sağlanır. Örnek resimde yer alan oda dekorasyonunda bej renk daha çok mat bej olarak tercih edilmiş ve odanın aydınlık bir dekorasyona sahip olması sağlanmış.

Beyaz ve tonları

Dünyanın her yerinde şeffaflığın sembolü olan beyaz renk her evde farklı bir estetiği ortaya çıkarır. Özellikle küçük evlerde ferah bir dekorasyon yapılması için en önemli etken olan beyaz renk  aydınlık ve şirin bir iç ortam oluşturmanın da birincil etkenidir.

Gri beyaz uyumu

Tek yerine çift renk tercih etmek isterseniz gri ve beyaz uyumunu evinizde tercih edebilirsiniz. İç mekanların vazgeçilmezi olan bu renkler evlerinizi daha geniş gösterecektir.

Açık yeşil

Bir evde canlılık oluşmasını istiyorsanız açık yeşil renkleri ve tonlarını tercih etmeniz yeterli olacaktır. Açık yeşil renk insan enerji veren bir renk olduğu için evinizde ve küçük odalarda tercih edilmektedir.

Beyaz konsept

Evin her alanında beyaz kullanabileceğiniz gibi evdeki tüm mobilyaları da beyaz renkli olarak tercih ettiğinizde eviniz ışıl ışıl huzur saçan bir ev haline gelecektir. Görsel olarak insana huzur vermesi ve ferah bir iç ortam sağlaması açısından küçük evlerde yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Şarap tonları

Romantizmi doruk noktalarında yaşayan bir dekorasyona sahip olmak için şarap tonlarını tercih edebilirsiniz.  Beyaz ile harmanlandığında küçük odalar birer salon gibi görünecek ve iç ortam dekorasyonu çok sıcak ve insanı içine çeken bir dekorasyona olacaktır.

Renk dünyası

Evlerinizde farklı renklerin yer almasını istiyorsanız kek konseptini tercih ederek farklı iki veya daha fazla rengin bir arada olduğu ve keskin çizgiler ile yarıldığı bir dekorasyon tercih edebilirsiniz. Bu sayede evinizde bir renk dünyası oluşturmuş olursunuz.

Bu duvar fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!