Banyosunu değiştirmek isteyenlerin mutlaka bakması gereken 8 tadilat projesi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Banyosunu değiştirmek isteyenlerin mutlaka bakması gereken 8 tadilat projesi

nihal e. nihal e.
Eklektik Banyo 3rdskin architecture gmbh Eklektik
Loading admin actions …

Önce ve sonra fotoğraflarıyla 8 banyonun tadilat projelerine göz atacağız.

​1- İç karartan koyuluk

İlk örnek Germano De Castro Pinheiro tasarımlı bir banyonun eski hali. Görüldüğü banyo oldukça demode halde. Koyu renkli küçük fayans kaplaması banyoyu kapatmış. Duş perdeli küvet ise başarısız.

​Ferahlatan beyazlık

Dönüşümden sonra banyo tanınmaz halde. Eski görüntüsünün kasvetli ve demode halinden eser kalmamış. Küçük bir alana sahip olduğu için banyoyu daha da kapatan koyu renk yerine göz alıcı beyazlık tercih edilerek ferah bir banyo elde edilmiş.

​2- Çirkin duvar fayansı

homify: modern tarz , Modern

İkinci örnek de birinci gibi küçük bir banyo. Duvarın yarısını kaplayan soluk kiremit rengi fayansları banyoyu hayli eski gösteriyor. Lavabo ile bitişik duran klozet de bir o kadar kötü. Ne ayna ne de tavan lambası banyoyu aydınlatmaya yetmemiş. Bordo zemin duvar fayansıyla alakasız.

​Gizemli ve şık

Modern Banyo homify Modern

Banyonun yeni halinde yetersiz aydınlatmadan tamamen vazgeçilerek koyu bir dekorasyon uygulanmış. Bununla birlikte koyu duvarlar ile aynanın altından ve üstünden yansıyan ışık mekana gizemli bir hava katmış. Klozet ve lavabonun ayrılması da kesinlikle daha iyi duruyor.

​3- Tıkış tıkış bir banyo

Resimdeki banyo en küçük banyo örneklerinden biri. Oldukça dar bir alana sahip banyoda klozet, lavabo, duş ve ısıtıcı mekanı daha da daraltmış.

​Sofistike tarz

Dönüşümden sonra banyo o tıkış tıkış görünümünden tamamen kurtuldu. Köşeye denk gelen duş kaldırılarak banyoya ek alan ilave edildi. Duvardaki siyah beyaz resim banyoya sofistike bir etki sağlarken pastel mavi renk tonu banyoyu güzelleştirdi. Görüldüğü üzere lavabo altı dolap da yenilendi.

4- Soluk banyo

Diğer örneklere oranla daha geniş bir banyo resimdeki. Ancak beyaz kare fayansları ve gri-beyaz karo zemin çok uyumsuz. Küvetin üzerinde bulunan kare biçimindeki aynaya bir anlam vermek mümkün değil.

​Dinlendirici loş ışık

Yeni banyo şahane görünüyor. Banyodaki her bir parça tamamen yenilenmiş. Demode küvetin yerine derin ve büyük bir küvet eklenmiş. Zemin ve duvarın kısmı ahşapla kaplanmış. Kapı ise cam model olarak değiştirilmiş. Bu sayede koridor ışığı içeri yansıyor. En güzeli ise insanı yumuşatan loş aydınlatması.

​5- Kullanılmaz halde

Resimdeki banyonun mevcut durumu kullanılmaya müsait değil. Bu nedenle pek fazla yorum yapmaya gerek yok. Bakalım nasıl bir dönüşüm geçirmiş.

​Kontrast

Banyo, penceresinden ekipmanın dağılımına dek baştan sona yenilendi. Küçük kare biçimindeki yeni lavaboya devasa bir ayna eşlik ediyor. Açık duşun bulunduğu duvar ise koyu bir seramikle kaplandı.

​6- Yıpranmış banyo

İçinde küveti, klozeti ve lavabosu bulunan banyo hayli yıpranmış ve uzman yardımına ihtiyaç duyuyor.

​Çarpıcı değişim

Yeni banyo beyaz duvarlarıyla apaydınlık görünüyor. Oldukça dar bir alana sahip olduğundan küvet yerine şeffaf camlı modern bir duş yapıldı. Banyoyu olduğundan daha geniş göstermek için büyük bir ayna eklendi.

​7- Kasvetli görünüm

Desenli fayanslarla kaplanmış bu banyo da oldukça eski bir tarza sahip. Koyu zemin fayans renkleriyle uyumlu dahi olsa çirkin duruyor.

​Ahşap sıcaklığı

Çirkin fayanslardan tamamen vazgeçilerek küvet alanı ahşapla kaplandı. Zeminde daha açık tonlu bir ahşapla döşendi. Yeni banyodaki tek koyuluk lavabo altı dolabı. Bunun dışında gör yormayan, hoş bir aydınlatmaya sahip.

8- Büyük değişim

Son örneğimizde banyonun öncesi ve sonrası hallerini bir arada görüyorsunuz. Banyoda duvar rengi, zemin, lavabo ve dolap ünitesi dışında büyük bir işlem yapılmadı. Ancak yeni ekipman ve aksesuarlarla büyük bir değişim var.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Evde kendine ait bir bölüm oluşturmanın 15 özgün yöntemi’ başlığına göz atabilirsiniz.

Bu banyo tadilat projelerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!