Türkiye'den 10 parmak ısırtan salon tasarımı | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Türkiye'den 10 parmak ısırtan salon tasarımı

homify.com.tr homify.com.tr
C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ Modern Yemek Odası As Tasarım - Mimarlık Modern
Loading admin actions …

Evlerin her zaman en çok vakit geçirilen ve dolayısıyla da en çok özen gösterilen kısımları da salonlar. Hepimiz hem bizi rahat ettirecek, hem de gözümüzü okşayacak, hem de eve gelen misafirleri etkileyecek bir salon sahibi olmak isteriz. Bu yazıda birçok farklı kriteri sağlayan ve hem estetik, hem pratik, hem rahatlık açısından dikkat çeken yerli salon tasarımlarını derledik. Salon dekorasyonu konusunda fikir ve ilham almak istiyorsanız, bu derlemede herkese göre bir örnek var.

1. Siyah-beyaz uyumu

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ Modern Yemek Odası As Tasarım - Mimarlık Modern
As Tasarım – Mimarlık

C.A.ŞEKERCİ ALSANCAK EVİ

As Tasarım - Mimarlık

İzmir'deki bu salon artık bir klasik olan siyah-beyaz renk skalasının yeniden yorumlandığı, sadece görünüşüyle değil insanda bıraktığı konfor hissiyle de dikkat çeken bir mekân. Salona eğlence katan mor yastıklar ve küçük aksesuarlara da dikkat.

2. Klasik ve rahat

Phaselis Konutları Antalya Modern Oturma Odası Mimoza Mimarlık Modern
Mimoza Mimarlık

Phaselis Konutları Antalya

Mimoza Mimarlık

Burada ise daha klasik bir tarzın çok da aşırıya kaşmadan uygulandığını görüyoruz. Daire biçimindeki sehpa ve ayna kaplı paravanıyla dikkat çeken bu salonun tasarımında sadece dış görünüş değil, rahatlık da ön planda tutulmuş.

3. Açık salon

CCT 107 Project in Esenyurt Modern Oturma Odası CCT INVESTMENTS Modern
CCT INVESTMENTS

CCT 107 Project in Esenyurt

CCT INVESTMENTS

Son zamanların trendine uygun olarak mutfakla bileşik tasarlanan bu salon ise ahşap ve toprak tonlarının egemenliğinde insana huzur veren, modern bir tarza sahip. Küçük salonu olanlar için dikkate değer bir alternatif.

4. Pırıltılı

CCT 101 Project in Beylikduzu Modern Oturma Odası CCT INVESTMENTS Modern
CCT INVESTMENTS

CCT 101 Project in Beylikduzu

CCT INVESTMENTS

Bu salonda ise farklı tarzların birlikteliğinin pırıltılı bir ortam içinde sunulduğunu görüyoruz. Yine toprak tonlarının egemen olduğu mekânın asıl yıldızları ise kendine has tasarımıyla dikkat çeken avize ve lambalar.

5. Mavi mavi

Başkent LOFT Salon Çalışması Eklektik Oturma Odası Origami Mobilya Eklektik Ahşap Ahşap rengi
Origami Mobilya

Başkent LOFT Salon Çalışması

Origami Mobilya

Bu ilginç salon tasarımında ise yine klasiğe göz kırpan ama kendine has çizgileriyle eklektik bir bütünsellik taşıyan bir mekân görüyoruz. Ortadaki daire biçimli ikiz sehpalar kadar önemli bir unsur da salona girer girmez dikkat çeken koyu mavi kanepe oluyor.

6. Küçük ve modern

Bir salondan çok oturma odasını andıran bu mekân ise çok aşırı masraf yapmadan, özel fikirlerle kendine özgü bir salon oluşturmanın mümkün olduğunu gösteren bir örnek. Eski bir fıçının mobilya olarak kullanılmasına da dikkat çekelim.

7. Aydınlık ve ferah

ATLAS TERAS | Mersin | Turkey Modern Oturma Odası BUUN MOTTO ARCHITECTS Modern
BUUN MOTTO ARCHITECTS

ATLAS TERAS | Mersin | Turkey

BUUN MOTTO ARCHITECTS

İnce uzun bir şekle sahip olan bu salonda ise bölümler halinde yapılan çalışmanın canlı renkler, özel tasarım mobilyalar ve cömert gün ışığı sayesinde ortaya hem insanın içini açan, hem de Akdeniz tarzını anımsatan bir mekân çıkardığını görüyoruz.

8. Modern ve şehirli

Stüdyo Daire Tasarımı Minimalist Oturma Odası Ceren Torun Yiğit Minimalist
Ceren Torun Yiğit

Stüdyo Daire Tasarımı

Ceren Torun Yiğit

Ceren Torun Yiğit tarafından yapılan bu salon tasarımında ise tamamıyla modern ve şehirli bir tarzın egemenliğini görüyoruz. Çıplak tuğla duvarla gelen endüstriyel vurgular ahşap zeminle yumuşatılırken, siyah-beyaz renk skalası mekâna belirgin bir asalet katıyor.

9. Minimal

Dusa İnşaat Sevilla House Mekan Fotoğraf Çekimi Modern Oturma Odası .NESS Reklam ve Fotoğrafçılık Modern
.NESS Reklam ve Fotoğrafçılık

Dusa İnşaat Sevilla House Mekan Fotoğraf Çekimi

.NESS Reklam ve Fotoğrafçılık

Ev dekorasyonunda minimalizm Türkiye'de çok tercih edilmese de dünyada modası geçmeyen trendlerden biri. Bu ferah salonda söz konusu tarzın en çık uygulamalarından birini görmek mümkün. Özel tasarım sandalyelerin canlı renkleri ve bir kuğuyu andıran zarafetleriyle mekânı monotonluktan çıkarma biçimleri de dikkat çekici.

10. Vintage samimiyeti

Yunus Emre Villa - İsveç Modern Oturma Odası VERO CONCEPT MİMARLIK Modern
VERO CONCEPT MİMARLIK

Yunus Emre Villa – İsveç

VERO CONCEPT MİMARLIK

Çeşitli mobilya ve aksesuarlar üzerinden vintage tarzını, seçkin görünümlü bir salon düzeniyle birleştiren bu mekânda ise samimi, rahat ve insanı kendine çeken bir ortamın dikkat çektiğini görmek mümkün. 

Bu yazıyı beğendiyseniz, ’Küçük bir ev, etkili bir dekorasyon örneği’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!