Teraslarınız için ilham verecek 15 farklı stil

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Teraslarınız için ilham verecek 15 farklı stil

Meral Eser Meral Eser
Modern Balkon, Veranda & Teras Eveline Sampaio Arquiteta e Designer de Interiores Modern
Loading admin actions …

Havalar ısınırken teras dekorasyonunu gözden geçirmenin vakti gelmedi mi artık? Daha konforlu ve rahat yaşam alanları dizayn etmek için, ferah atmosfer, dizayn ve dekoratif fikirler işlerinizi kolaylaştıracaktır. Çok fazla seçenek mevcut ve kafanız mı karışıyor? O halde işe hangi stil ve tarza yakın olduğunuzu keşfederek başlayabilirsiniz. Bu yazımızda farklı stil ve tarzları ile öne çıkan şahane teras modelleri derledik, aşağıdaki teraslardan hangisi size hitap ediyor?

1. Bitki ve çiçek saksıları ile güzelleşen balkon

Balkonunuzda ferah bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız örnek görseldeki gibi alanları nasıl elverişli kullanacağınız yine sizin elinizdedir. Doğal malzemelerle ahşabın sıcaklığı, natürel öğelerle yeşili davet eden tasarımlar, süs bitkileri ve dekoratif saksılar huzur dolu bir atmosfer oluşturmanızı kolaylaştıracaktır.

2. Ahşap zarafeti

Taşıyıcı elemaanlarda mimari öğelerde oldukça elverişli kullanılan ahşap malzemesi, natürel dokuları, renk ve doku alternatifleri ile tavan uygulaması ve döşeme zemini kaplamasında şık ve zarif çözümlerle kullanılıyor. Ayrıca, homify'da peyzaj mimarları tarafından dizayn edilen farklı stilde proje örnekleri bulabilirsiniz.

3. Ev ile bütünleşen manzara

Teras alanı ile bahçenin en uygun alanı değerlendirilir. Çocuklu aileler için ya da konukseverler için bahçe manzarası ile bütünleşen teras modelleri oldukça dikkat çekiyor. İç mekanda geniş pencere açıklıkları kullanılarak derinlik katan unsurlar, doğayı davet eden tasarım fikirleri ve örneklerini gözden geçirebilirsiniz.

4. Cam ve çelik

Kırsal Balkon, Veranda & Teras homify Kırsal/Country

Yenilikçi ve modern çözümlerle çelik putreller ve cam materyali bir araya getiren teras modelleri, aydınlık ve ferah atmosferi ile dikkat çekiyor. Dayanımı kuvvetli, uzun ömürlü ve ferah iç mekanlar dizayn etmenizi sağlayan şahane bir teras modeli.

5. Zen stili

Avlu alanında doğal ahşap zeminle şık ve özenle dizayn edilen bir teras ve oturma alanı. Zen stili dekorasyonda oldukça ilgi gören, huzur dolu bir atmosfer oluşturmayı kolaylaştıran bir yaklaşımdır. Natürel dokuların ağırlıklı kullanıldığı dekorasyonda, ahşap, hasır mobilyalar, dekoratif öğeler, ağaç ve bitkiler kullanılarak ferah bir atmosfer oluşturuluyor.

6. Cam korkuluklar

Terrace Minimalist Balkon, Veranda & Teras studioarte Minimalist
studioarte

Terrace

studioarte

Enfes manzarası ile bütünleşen bir teras modeli. Özellikle minimalist yaklaşımla daha ferah ve basit çizgilerle bir mekan dizayn etmek istiyorsanız, örnek görseldeki gibi cam korkuluklar hem fonksiyonellik hem de derinlik katan unsurlar barındırır.

7. Minimalist yaklaşım

Benzer malzemelerin kullanımı ile tek doku ve belli renklerin hakim olduğu dekorasyonda, şık ışıklandırma unsurları ile elegan ve zarif bir teras dizayn ediliyor. Ahşap zeminlerin natürelliğiyle döşeme zemini ve duvar dekorlarında kullanılması göze hitap eden bir uyum ve ahenk oluşturuyor.

8. Havuz ve hidromasajlı küvet

Party Terrace with Jacuzzi on London Roof Terrace İskandinav Balkon, Veranda & Teras GreenlinesDesign Ltd İskandinav
GreenlinesDesign Ltd

Party Terrace with Jacuzzi on London Roof Terrace

GreenlinesDesign Ltd

Natürel dokularla bitki ve çiçeklerle sarmalanan bir hidromasajlı küvet ve havuz keyfine ne dersiniz? Doğal taş ve ahşap zeminlerle bitki ve çiçeklerin ahenk yarattığı natürellik göz okşuyor.

9. Ahşap zeminler ve oturma alanı

Ahşap banklar, duvar zemini ve saksılıklar tek renk ve dokuda dizayn ediliyor. Beton zemin, beyaz duvarlar ve bej rengi bank kırlentleri kullanılarak natürel renklere yer verilmiş.

10. Tam donanımlı

Daha sıcak ve huzur veren bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız örnek teras modeli ilginizi çekebilir. Geniş bir alana yerleşen bu teras örneğinde ahşap pergola sistemleri muntazam dizayn edilmiş. Tam donanımlı ahşap bir terasta aranılan tüm özellikler, konfor, ahenk ve huzur dolu bir atmosfer mevcut.

11. Dekoratif aydınlatma aksesuarları

Dekoratif lamba aksesuarları ile teras alanında atmosferi tamamen değiştirmek ve renk katmak sizin elinizde.

12. Rustik stil

Ahşabın yoğunlukla kullanıldığı rustik stil dekor örnekleri ilginizi çekebilir. Doğal malzemelerle natürel dokuları bir araya getirebilir, huzur dolu bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Doğal taş zeminler, ahşabın farklı ton ve dokuları, mozaik gibi natürel öğelerin uyumunu öne çıkarabilirsiniz.

13. Bambu zarafeti

Modern Balkon, Veranda & Teras homify Modern Bambu Yeşil

Bölücü duvarlara gerek kalmaksızın bambu paravanlar perde görevi görür. Hem estetik bir görünüm, hem de ferahlık katan bambu, malzeme olarak duvarlarda, tavan zeminlerinde ve teras mobilyalarında tercih edilerek egzotik bir atmosfer sağlanabilir.

14. Modern ve konforlu

Renklerin ve desenlerin ahengi ile capcanlı bir teras. Özenli ışıklandırma unsurları mavinin dinginliği, yeşilin ferahlığı, bej renginin natürelliği ve ahşap dokular huzur dolu bir atmosfer oluşturuyor.

15. Ahşap ve sentetik çim

Avlu ya da teras alanlarını nasıl dizayn edeceğiniz size bağlıdır. Alanları istenilen atmosferi oluşturmak için sentetik çim ve ahşap döşeme zemini ile kaplayabilir, kullanışlı rahat ve modern mobilyalar ve dekoratif aksesuarlarla göz alıcı hale getirebilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Sıcak atmosferleriyle 31 kış bahçesi modeli!’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu teras modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!