Türkiye'den huzur dolu 10 salon

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'den huzur dolu 10 salon

homify.com.tr homify.com.tr
E.E. EVİ Modern Oturma Odası Niyazi Özçakar İç Mimarlık Modern
Loading admin actions …

Huzurlu bir ev deyince herkesin aklına farklı bir manzara, kendi huzur anlayışına bağlı bir görünüm gelecektir mutlaka. Ama yine de iç dekorasyon açısından huzurlu bir ev ortamını tanımlamak için herkesin az çok kabul edeceği bazı temel unsurlar da yok değil. Sözgelimi mekânı kendine has büyüsüyle aydınlatan doğal güneş ışığı, pastel ya da sıcak renk tonlarının egemenliği, seçiminde estetiğin yanısıra konforun da dikkate alındığı mobilyalar, ahşap gibi sıcak malzemelerin kullanımı ve insanda hoş duygular uyandıran küçük akseuarların bir araya geldiği bir salonun huzurlu görüneceğinden kim şüphelenebilir? 

Bu yazıda huzur dolu bir salona sahip olmak siteyen okurlarımız için hepsi Türk tasarımcıların elinden çıkma salon örneklerini bir araya getirdik.

1. Bir huzur adası

Canan Delevi – Seba Life : modern tarz , Modern
Canan Delevi

Seba Life

Canan Delevi

Canan Delevi imzalı bu ilk örnekte yukarıda saydığımız örneklerin parmak ıstıran bir ahenkle bir araya geldiğini görüyoruz. Aydınlığı, ferahlığı, insanın içini okşayan renkleri, rahat mobilyaları ve her biri ince bir zevkin ürünü olan aksesuarları ile tam bir huzur adası olarak tasarlanmış.

2. Ahşap ve doğal ışığın dansı

homify: modern tarz , Modern

Eklektik bir tarza sahip olan bu salonda ise cömert güneş ışığının, doğası itibarıyla sıcak bir yapı malzemesi olan ahşapla birleştiğinde nasıl insanı sakinleştirdiğini görüyoruz. Çiçek desenli koltuklar da bu manzarayı mükemmel şekilde tamamlıyor.

3. Klasiğin huzuru

Klasik ya da sadece Türkiye'de kullanılan tabirle avangart salonlarda ölçüyü kaçırdığınız anda insanı boğan bir atmosferle karşılaşabilirsiniz. Ama bu örnekte ölçülü bir klasik tarzın pastel renklerle birleşerek insana huzur veren bir salon ortaya çıkarabileceğinbi görüyoruz.

4. Açık kahve tonlarıyla gelen sukünet

CCT 101 Project in Beylikduzu Modern Oturma Odası CCT INVESTMENTS Modern
CCT INVESTMENTS

CCT 101 Project in Beylikduzu

CCT INVESTMENTS

Kahverengi riskli bir renk olmakla birlikte, çok açık, hatta kreme çalan tonları huzurlu bir ev ortamı oluşturmak isteyenlerin imdadına koşar. Bu salonda da söz konusu tonların dengeli kullanımı ve bunu destekleyen ışıklandırma sayesinde hoş bir atmosferin ortaya çıktığını görüyoruz.

5. Modern huzur

Huzurlu bir salon ortaya çıkarmak için illaki klasik tarza yönelmeniz de gerekmiyor elbette. Bu salonun yer yer endüstriyel vurgular taşımasına rağmen, doğru mobilya ve renk seçimi ile doğal ışık sayesinde huzur dolu bir havaya sahip olduğunu görebiliyoruz.

6. Pastel renkler ve kadife

Pastel dediğimiz tonların yumuşak bir hava oluşturmak için elzem olduğunu söylemiştik, hele de bu örnekteki gibi kadife görünümüne ağırlık verirseniz, huzur dolu bir salona sahip olmanız hiç de zor olmaz.

7. Ahşapla gelen huzur

Filiz Ozcan Yaz Modern Oturma Odası Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Filiz Ozcan Yaz

Bilgece Tasarım

Bu kez farklı olarak mutfakla bileşik olan bir salonla karşınızdayız. Bilgece Tasarım adlı şirketin tasarladığı bu salonda ahşap vurgularının evi çevreleyen pencerelerden vuran güneş ışığıyla birleşmesi mekâna çok sıcak bir hava katıyor.

8. Açık renkler

Bursa'da bir daireyi süsleyen bu salon örneğinde de yine açık renk skalası ve kendine has duvar süslemesi sayesinde huzurlu bir hale gelen bir ortam görüyoruz.

9. Renkli ve huzurlu

Belkıs Apartment Modern Oturma Odası f12 Photography Modern
f12 Photography

Belkıs Apartment

f12 Photography

Hep açık ve pastel renklerden söz ettik ama bu canlı renklerin girdiği bir salonun huzurlu olamayacağı anlamına gelmiyor elbette. Bu örnekte olduğu gibi söz konusu renkleri ölçüyü kaçırmadan kullanarak, huzur dolu bir salona az da olsa eğlence de katabilirsiniz.

10. Işıklandırmanın önemi

Huzurlu bir salon atmosferi istiyorsanız ışıklandırmaya da büyük önem vermek gerekiyor. Kayseri'de bulunan bu salonda sadece renklerin uyumu ve genel konfor havası değil, sarı tonlu ışıklandırma sayesinde oluşan büyülü hava da huzur ortamına katkıda bulunuyor. 

Bu yazıyı beğendiyseniz, ’Türkiye'den 10 parmak ısırtan salon tasarımı’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu huzurlu salonları siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!