Lime Lace Eclectic Interiors:  tarz Teras

Balkon ya da terasını kapatmak isteyenler için 10 fikir

Homify Homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Geniş bir balkon veya teras eve değer kazandıran bir özellik olarak kabul edilir. Geniş cam kapıları sayesinde evin iç mekanlarına ferahlık sağlayan balkon ve teraslar, ev sahiplerine de temiz hava alabilecekleri bir alan sunar. Balkon ve terasları size sunduğu imkanlardan daha çok yönlü bir şekilde değerlendirmek isterseniz, katlanır cam gibi çözümlerle kapatabilirsiniz de. Balkon veya terasları, hem eve ek bir oda kazandırmak, hem de yaz kış rahatlıkla kullanabilmek için ufak bir tadilatla kapatmak mümkün. Kapalı iken bir kış bahçesi veya bir oda gibi değerlendirebileceğiniz alanı, açıkken yine balkon ve teras olarak kullanabilirsiniz. Balkon ve terası kapatma konusunda karar vermekte zorlanıyorsanız size fikir verecek örnek tasarımları bu yazımızda bulabilirsiniz. Farklı ülkelerden cam çözümler ile kapatılmış balkon ve teraslara 10 şık örneği bu yazıda derledik. Bu örneklerden biri istediğiniz tasarıma ilham verebilir. 

Farklı teras ve balkon tasarımları bulabileceğiniz ’Mükemmel bir teras dekorasyonu nasıl yapılır ?’ başlıklı yazımıza da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Eve yeni bir oda kazandırmanın en ideal yolu

Teraslar evin bahçeye açılan kapısı olarak, son derece kullanışlı alanlar olmalarına rağmen, kış mevsiminin soğuk ve yağışlı havalarında tamamen işlevsiz kalıyorlar. Evine hem fazladan bir oda kazandırmak hem de terasları kötü havalarda da değerlendirebilmek isteyenlerin başvurduğu en etkili çözüm ise katlanır cam cepheler oluyor. Bu örnekte de evin terasının cam cephe ile kaplanarak bir oda haline getirildiğini görebilirsiniz.

Kış bahçesi ve teras

Ada İnşaat – Katlanır Cam Balkon Sistemleri:  tarz Teras
Ada İnşaat

Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Ada İnşaat

Katlanır cam ile kapatılan teraslar, kışın kış bahçesi veya oda olarak yazın da yine teras olarak kullanılabilen bir alana dönüşüyor. Cephede kullanılan camın kalite ve izolasyon özelliklerine göre kış mevsimine karşı kullanılabilirliği değişiyor. dilerseniz çift katlı ve her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı camlar kullanarak sıcacık bir oda kazanabilirsiniz. Bir uzmanla iletişime geçip daha detaylı bilgi almak isterseniz Teras, Avlu ve Dış bölgeler başlığındaki profesyonellere danışabilirsiniz. 

Balkonlar için katlanır cam kapatma yöntemi

Ada İnşaat – Katlanır Cam Balkon Sistemleri:  tarz Teras
Ada İnşaat

Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Ada İnşaat

Katlanır cam sistemlerini yalnızca teraslarda değil balkonlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Montesi oldukça kolay ve kullanımı da çok pratik olan bu sistemlerin en güzel yanı mekanları gün ışığından mahrum etmeden kapatmasıdır.  

Balkonu odaya çevirin

Güçlü bir katlanır balkon sistemi ile alanı eksiksiz bir odaya çevirmek mümkün. Birkaç mobilya ve bir iki aksesuar dekorasyon için yeterli olacaktır. Evinize ferah ve iç açıcı bir oda kazandırmanın en ideal yolu.

Farklı desenlerle filmlerden bir sahne gibi

Nuevo Tasarım – Klasik villa projesi:  tarz Teras
Nuevo Tasarım

Klasik villa projesi

Nuevo Tasarım

Terasa veya balkona uygulayacağınız cam balkon sistemlerinde farklı özelliklerde camlar seçme şansınız var. Bu tasarımda olduğu gibi işlemeli ve desenli modelleri tercih ederek daha farklı stiller oluşturabilirsiniz. Yeşil bir bahçenin içerisinde cennet gibi görünen bu köşe eve değer katacaktır. 

Geniş teraslar için muhteşem bir fikir

Özellikle geniş alana sahip teraslarda bu uygulama harika sonuçlar veriyor. Bu tasarımda kapatılan büyük terasın muhteşem bir yemek odasına dönüştüğünü görebilirsiniz. Misafirlerinizi ağırlamak ve özel davetler vermek için kullanabileceğiniz tamamen size ait bir mekan.   

Katlanır camın uygulama alanı oldukça geniş

Evinizin bahçesinde bulunan herhangi bir köşeyi camekan bir odaya çevirmek mümkün. Bu nedenle katlanır cam sistemlerinin uygulama alanının son derece geniş olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca odanın içini göstermeyen özel camlar da tercih edebilirsiniz. 

Ferah ve pırıl pırıl bir oda için

Teraslarda yalnızca çevre kaplamasında değil tavan kaplamasında da cam seçme şansınız var. Şık bir odaya dönüştürülen bu teras evin en güzel alanı olmuş olabilir. Evinizde ferah ve iç açıcı bir mekan oluşturmak istiyorsanız bu örneği daha yakından inceleyebilirsiniz.

Ev genişletme çözümü olarak ideal

ROCOCO:  tarz Kış Bahçesi
ROCOCO

Orangery lounge extension

ROCOCO

Evinizin oturma odasını terasa veya balkona açarak akıllıca bir genişletme çözümüne de gidebilirsiniz. Odanın alanına eklenen açık alanlar hem odayı genişletecek hem de cam cepheleri ile ferahlık kazandıracaktır. Üstelik yaz mevsiminde balkonları açarak odayı tamamen gökyüzü ile buluşturabilirsiniz. 

Bahçe havası sevenler için farklı bir uygulama

Teras kapatma fikirlerinden bahsederken bu örneği de vermek iyi olabilir. Terası tamamen kapatmak konusunda kararınızdan emin değilseniz, bu örnekteki gibi bir pergola ve sarmaşık düzenlemesi ile harika bir bahçe de oluşturabilirsiniz. 

Bu balkon ve teras kapama örneklerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!