Brett Nicole Interiors:  tarz Banyo

Küçük banyolar için uygun depolama çözümleri

Özlem K. Özlem K.

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Küçük boyutlu bir banyoda depolama için alan yaratmak en deneyimli iç mimarlar ve dekoratörler için bile zorlayıcı olabilmektedir. Ancak banyolarımız depolama alanlarına en çok ihtiyaç duyduğumuz alanlardan biri ve ne kadar küçük olursa olsun, mekanın şık görünümü ve kullanışlı olması için çeşitli raflara, dolaplara ya da çekmecelere ihtiyaç duyuyoruz. Bugünkü yazımızda küçük boyutlu banyolar için profesyonelce yapılmış depolama çözümlerinden bir derleme oluşturduk. Çeşitli depolama ihtiyaçları için farklı ürünleri bir araya getirdiğimiz bu derlemede banyoların stilleri de birbirinde epey farklı. Banyo tadilatı yaptırmayı düşünüyorsanız, bu sayfada yer alan örnekler sizin banyonuza uygun bir fikir geliştirmenize yardımcı olabilir.

Tüm girinti, çıkıntı, oyuk, sütun gibi ölü alanlardan depolama alanı yaratın

Lilian H. Weinreich Architects:  tarz Banyo
Lilian H. Weinreich Architects

Master Bathroom with Laundry Closet

Lilian H. Weinreich Architects

Banyonuzda ölü alan olarak gördüğünüz kenar, köşe alanlar, girintiler, çıkıntılar vs. çeşitli depolama üniteleri için idealdir. Eğer hazır bir ürün bulamıyorsanız, marangoza yerine özel bir tasarım da yaptırtabilirsiniz.

Nişlerden faydalanın

Banyonuzun bir köşesinde boruları kapatmak üzere oluşturulmuş alçıpandan bir sütun varsa, ya da benzer bir şekilde içine oyuk açılabilecek, taşıyıcı sütun dışında bir kısım varsa, bu alanı da niş şeklindeki ufak raflarla değerlendirebilirsiniz. 

Sifonun üst kısmına raf yaptırın

Artık çoğu evin banyosunda ankastre sifon üniteleri kullanılıyor. Bu ünitenin üst kısmı da raf şeklinde değerlendirelebilir. Bu alana dekoratif süsler, kokulu mumlar, vs konulabilir.

Duş alanının içinde niş şeklinde raflar yaptırın

Duş alanının içinde alan kaybetmemek için sabun, şampuan vs gibi malzemelerin teker teker rahatlıkla sığabileceği boyutlarda, küçük nişler şeklinde raflar yaptırtabilirsiniz. 

Mekana özel tasarım ile depolama üniteleri yaptırın

Елена Марченко:  tarz Banyo
Елена Марченко

Классический санузел

Елена Марченко

Birçok banyo tasarımcısı firma mekana özel depolama üniteleri dizayn edip üretmektedir. Banyonuzun boyutuna ve beğendiğiniz dekorasyon stiline uygun, içinde lavabo alanı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi için niş vs olan özel bir tasarım ile banyonuzu optimum kullanabilirsiniz.

En dar alanları bile değerlendirin

Fotoğraftaki örnekte ufacık bir banyonun karşılıklı tüm cephelerini görüyoruz. Giriş kapısının karşısında hem bir duş kabini hem de alt kısmı kapaklı dolap, üst kısmı ise sıra sıra raf olan, kullanışlı bir depolama ünitesi görüyoruz.

Modern ve eklektik depolama çözümleri seçin

Bazen en basit aksesuarlar mekana şık ve kişilik sahiBi bir hava katmak için yeterlidir; tıpkı fotoğraftaki yedek tuvalet kağıtlarının konduğu tel yumurta sepeti gibi.

Yaratıcı çözümler ile şık ve kullanışlı depolama alanları ile fark yaratın

Bu örneğimiz ise genelde oturma odası dekorasyonlarında gördüğümüz, şık bir tepsi içinde o alanda gerekli malzemelerin depolanması şeklinde yapılmış. Derli toplu ve şık bir görüntü için lavabonun yanında kullanılan eşyalar tepsi içinde bir araya toplanmış.

Boydan boya bir dolaba tüm eşyalarınızı koyun

Lavabo tezgahı altı depolama çözümlerine bir alternartif ise tabandan tavana kadar olan, kapaklı bir dolap. Böyle yüksek bir dolap tüm eşyalarınızı depolamaya yetecektir.

Aynalı bir ilaç dolabı kullanın

İşte bir klasik! Çift işlevli bir tasarım olan bu örnekte hem bir ayna hem de aynanın ardına gizlenmiş bir ecza dolabı görüyoruz. 


Bu yazımızı beğendiyseniz, ’Küçük banyoların dekorasyonu için 6 parlak fikir’ başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu banyo çözümlerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!