Müstakil bir ev hayali kuranlar için 6 örnek konut projesi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Müstakil bir ev hayali kuranlar için 6 örnek konut projesi

Meral Eser Meral Eser
Amazing Studio Светланы Панариной:  tarz Evler, Rustik
Loading admin actions …

Müstakil ev kullanımı birçok açıdan avantaj içerir. Özellikle apartman dairelerinde yaşayanlar için büyük oranda fark edecektir. Daha rahat, geniş ve konforlu alanlar dizayn etmek, bahçe kullanımı avantajı ve daha birçok olanak tanır. Bu yazımızda birbirinden güzel 6 şahane müstakil ev projesini derledik. İlham veren villa projeleri bulabilir, hangi stil müstakil evlerin size hitap edeceği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

1. Polonya'dan şahane bir konut

Nötr grilerle beyazın muntazam uyumuyla göze dolduran bir cephe dizayn edilmiş. Klasik mimari öğeleriyle modern unsurları bir araya getiren projenin sıcak ve sevimli bir atmosferi mevcut. Evin girişine yönlendiren yolda da gri tonlar mevcutken, doğal taşlarla bezenen alanlar ve formlar öne çıkıyor. Ayrıca çim alan için ayrılan geniş bahçe alanı ferah atmosferi ve tazeliğiyle göze hitap ediyor. Beşik çatı modeli evin cephesi ile uyumlu gri tonlarda tercih ediliyor. Hem mütevazı hem de konfor sunan bir aile evi. 

2. Sıcak atmosfer

Ahşap evlerin özellikle cepheleri için onlarca sayıda renk ve doku alternatifi bulabileceğiniz gibi, doğal malzemelerle bir araya getirerek natürel dokuları harmanlayabilirsiniz. Ahşabın sıcaklığının cephe mimarisine yansıdığı bu örnek projede, güneş ışığını muntazam alan geniş pencereler vasıtasıyla ferah ve iç açıcı yaşam alanları dizayn ediliyor. Bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bu projenin çatı formları dikkat çekiyor ve subasman seviyesi alanıdoğal taş zeminle kaplanıyor.

3. Rüya gibi modern bir villa

Işıl ışıl atmosferiyle dikkat çeken modern villa, iki araçlık park alanı barındırıyor. Girişi davet eden merdiven alanı ve yollar birbiri ile ilişkilendiriliyor ve kavislerle estetik bir görünüm sağlanıyor. Formların hareketliliğine cephe mimarisinde de rastlayabilirsiniz. Palmiye ağaçları kullanılan bahçe alanından muhteşem bir peyzaj mimarisi uygulanıyor. Geniş pencere açıklıklarıyla doğal ışığı muntazam alan iç mekanlar dizayn ediliyor. Doğru ve ölçülü ışıklandırma ile göze hitap eden bir cephe dizaynı öne çıkıyor.

4. Bartın'da şık bir villa

Ahşabın klasik mimarideki yorumu bilinir. Özellikle kasvetli ve koyu renklerin ihtişamı ile klasik zarafeti sunan ahşap evlerin yanı sıra, modern çözümlerle sofistike ve yalın çizgilerin öne çıktığı projeler de ilgi görüyor. Nötr grilerin beyazla muhteşem uyumunu göz önüne seren bu cephe, estetik unsurlarla modern ve klasiği bir araya getiren örneklerden. Bahçe içinde ahşap cephesiyle ve fark yaratan renk alternatifleri ile bu şahane ev, aradığınız nitelikleri taşıyor olabilir. 

5. Doğa ile iç içe huzur dolu yaşam

yücel partners – GÜRSOY COTTAGE:  tarz Evler, Kırsal/Country Tuğla
yücel partners

GÜRSOY COTTAGE

yücel partners

Beyazın zarafetiyle nötr gri ve natürel kahve tonlarını bir araya getiren proje, ferah ve şık bir atmosfere sahip. Verandasında beyazın hakim olduğu konutta panjurlarla kontrast yakalanıyor ve göze hitap eden bir cephe mimarisi öne çıkıyor. Ayrıca garaj alanı barındıran projenin, enfes bir bahçe alanı mevcut. Doğa ile iç içe olmayı arzulayanlar için rüya gibi bir ev. Ayrıca, homify'da peyzaj mimarları tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde proje bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

6. Modern ve çarpıcı

BUUN MOTTO ARCHITECTS – ATLAS TERAS  | Mersin | Turkey   :  tarz Evler, Modern
BUUN MOTTO ARCHITECTS

ATLAS TERAS | Mersin | Turkey

BUUN MOTTO ARCHITECTS

Cephe mimarisiyle ve modern çizgileriyle dikkat çeken bu villa, birçok insanın hayallerini süsleyebilecek imkanlar sunuyor. Özellikle bir ailenin tüğm ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecek bu proje, estetik ve fonksiyonel unsurlarla dizayn ediliyor. Cephe mimarisinde ahşabın sıcaklığıyla beyazın yalınlığının buluştuğu villada, cephedeki natürel dokuları daha da ön plana çıkaracak ışıklandırma ile estetik ön plana çıkıyor. Huzur veren atmosferi ve yemyeşil bahçesi ile tazelik ve ferahlık hissi uyandırıyor.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Pratik, modern ve konforlu: Akılcı tasarlanan modüler ev’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu müstakil ev projelerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!