Işıklar içinde bir mucize

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Işıklar içinde bir mucize

Homify TR Homify TR
Dezanove House Modern Balkon, Veranda & Teras Your Architect London Modern
Loading admin actions …

Geleneksel ve modern olanın bir araya geldiği inovatif tasarımlardan oluşan bir derleme ile aranızdayız. Tasarımcının Galiçyalı kökleri ile kendi bölgesiyle olan ilişkisini harmanladığı sıradışı bir evi tanıtıyoruz. Bu enteresan ev İspanya'nın Rias Baixas bölgesinde bulunan Arousa'da yer alıyor. Bri akarsu yatağıyla birleşen derin bir haliçle ünlü olan bu şehrin temel ekonomik dinamosu ise midye üretimi olarak ön plana çıkıyor. Okaliptüs ağacından yapılma büyük ahşap kalaslarla inşa edilen sallardan sarkıtılmış iplerde yetişiyor midyeleri. Peki bütün bunları size niye anlatıyoruz? Çünkü bu evde tam da bu bahsettiğimiz okaliptüs ağacından yapılma büyük ahşap kalaslar kullanılmış. Mimar, bu evde, bu çevrenin kültürüyle derin bir bağ kurduğunu yansıtmak istemiş. Evde kullanılan ahşap, yirmi beş yıl önce Galiçya kıyılarında midye üretmek için kullanılan malzemelerden temin edilmiş.

İki ana bölümden oluşan mimari

Your Architect London: modern tarz , Modern
Your Architect London

dezanove house designed by iñaki leite – front view at twilight

Your Architect London

Dev büyüklükteki ahşap kalaslar yirmi beş yıldan uzun bir süre denizlerde görev yapmış. Ve bunca yıldan sonra emekli olup yakacak olarak hayata veda etmek yerine bu harika tasarımda yaşamaya devam ediyorlar. Burada gördüğünüz gibi bu ev iki ana bölümden oluşuyor. Ön plandaki bu yekpare kutu şeklindeki bölüm, evin açık olan salon kısmını temsil ediyor. İkincisi ise yatak odalarının da bulunduğu evin kapalı bölümü ve bu yüzden de daha mahrem bir tasarıma sahip.

Ahşabın karakteri

dezanove house designed by iñaki leite - terrace Modern Balkon, Veranda & Teras Your Architect London Modern
Your Architect London

dezanove house designed by iñaki leite – terrace

Your Architect London

Gün ışığı ana malzemenin karakterini mükemmel biçimde ortaya koyuyor. Evin mahremiyetini korumak için son derece işlevsel olan geniş panjurlar, istendiği zaman da bütünüyle açılarak mükemmel bir doğal aydınlatma yaratılmasına olanak sağlıyor. Evin bu cephesi güneye bakıyor. Böylece kışın doğal bir ısınma elde edilirken, yazın kavurucu sıcak günlerinde ise panjurlar devreye giriyor. Buna karşın evin güzelliğini bu açıdan bakınca seçmek güç. Yine de ahşabın taşıdığı tarihi bütün çıplaklığıyla görebiliyorsunuz.

Enerjiyi verimli kullanan bir ev

dezanove house designed by iñaki leite - view to the living Modern Pencere & Kapılar Your Architect London Modern
Your Architect London

dezanove house designed by iñaki leite – view to the living

Your Architect London

Evin açık olan ön bölümünde yer alan devasa panaromik pencere bizi içeri davet ediyor. Haliç manzarasına bakan bu cephede başka türlü bir kullanım zaten düşünülemezdi. Fakat bu ev yalnızca manzaradan yararlanmaya odaklı bir mekan değil. Evin ısıtma ve soğutma ihtiyaçları için toprak altındaki ısıyı kullanan bir jeotermal pompa sistemi kullanılmış.

Çağdaş bir iç mekan

Your Architect London: modern tarz , Modern
Your Architect London

dezanove house designed by iñaki leite – living interior

Your Architect London

Hem tavan hem de tabanda kullanılan ahşap malzemelerin simetrik uyumu, odada mükemmel bir hava yaratıyor. Çağdaş bir iç tasarıma sahip olan bu mekan, diğer yandan da geleneksel geniş aile toplantıları için de son derece elverişli yapısıyla ön plana çıkıyor.

Her yerde ve her detayda ahşap

dezanove house designed by iñaki leite - fireplace Modern Oturma Odası Your Architect London Modern
Your Architect London

dezanove house designed by iñaki leite – fireplace

Your Architect London

Bu evin neredeyse her şeyinde Iñaki Leite'ın imzası bulunuyor. Tasarımcı evin malzemesi olan kullanılmış ahşabı neredeyse her şeyde kullanmış. Yemek masası ve sandalyeler de yine aynı malzemelerden imal edilmiş. Aydınlatma ürünlerinin tasarımı da yine Iñaki Leite'ye ait.

Etkili bir havalandırma sistemi

dezanove house designed by iñaki leite - first floor bedroom Modern Yatak Odası Your Architect London Modern
Your Architect London

dezanove house designed by iñaki leite – first floor bedroom

Your Architect London

Bu odanın tamamı, salon bölümüne tam bir tezat oluşturacak şekilde yüzde yüz beton kullanılarak inşa edilmiş. Beton son derece soğuk bir materyal olarak görünmesine karşın, mükemmel tasarlanmış havalandırma sistemi sayesinde bacalardan geçen yüksek ısı evin her yerine dağılıyor ve verimli bir iklimlendirme sağlıyor.

Yerel işçilik ve teknoloji bir arada

Your Architect London: modern tarz , Modern
Your Architect London

dezanove house designed by iñaki leite – kitchen

Your Architect London

Modern çizgiler ve çağdaş bir tasarımın dikkat çektiği bu mutfakta ise, tamamen yerel marangoz atölyelerinin emeğinden yararlanılmış ve böylelikle çevreyle kurulan bağlar da derinleştirilmiş. Çağdaş teknolojik ürünler de bu harika mutfağı tamamlayan diğer unsurlar.

Cam duvarlarıyla sıradışı bir banyo

dezanove house designed by iñaki leite - family bathroom on first floor Minimalist Banyo Your Architect London Minimalist
Your Architect London

dezanove house designed by iñaki leite – family bathroom on first floor

Your Architect London

Bu evde bulunan toplam dört banyonun en göz alıcı ve sıradışı olanını görüyorsunuz bu fotoğrafta. Gerek küvet gerekse de lavabonun üst bölümünde meşe ağacından elde edilen bir ahşap kullanılmış. Bu banyodaki her şey sizi rahatlatmak için tasarlanmış. Çoğu banyoda bulunan fayanslar, huzurlu bir ortamı garanti altına almak adına burada kullanılmamış. Cam duvarlar ise bulutlu havaları çağrıştıran eşsiz bir hava yaratıyor.

Siz de banyonuza özel bir hava katmak istiyorsanız, Göz alıcı küvet modelleri yazımıza bir göz atmanızı öneririz.

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!